MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Zabiegi wolumetryczne w obrębie twarzy

Zabiegi wolumetrii twarzy w Katowicach NL Clinic

Wolumetria twarzy — zatrzymaj czas i poczuj się pięknie

Modelowanie twarzy to zabieg medycyny estetycznej, którego efekty potrafią zadziwić. 

Ludzka skóra z biegiem czasu traci na jędrności, przez co zmienia się także i kontur twarzy. Generalnie kierunki rozwiązania tego problemu są dwa. Pierwszy to wypełnianie ubytków, odbudowywanie objętości. Drugi to praca nad jędrnością, napięciem skóry lub klasyczny, chirurgiczny lifting, czy zabiegi nićmi liftingującymi – klasyczna walka z grawitacją. To, która droga dla pacjentki jest właściwa pacjentka dowiaduje się najczęściej podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej lub chirurgiem.

W pierwszym przypadku z pomocą przychodzi wolumetria twarzy, która ujmuje lat przywracając utraconą objętość lub nadaję bardziej wyrazistych, kobiecych lub męskich rysów twarzy — i to bez użycia skalpela! 

 

W poniższym artykule podpowiadamy, jak poprawić owal twarzy, ile kosztuje wolumetria twarzy oraz jak długo są widoczne jej efekty. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego zabieg ten pokochało tysiące kobiet i mężczyzn na całym świecie.

Przyczyny utraty objętości tkanek

Niestety wraz z upływem czasu nasze kontury twarzy tracą swój pierwotny kształt. Proces starzenia się dotyka nas wszystkich i objawia się tym, że skóra wiotczeje a tkanka tłuszczowa zaczyna osuwać się z wysokości policzków ku dołowi. Wskutek tego skóra na twarzy zaczyna tracić swoją objętość, co również wpływa na to, że po prostu zaczynamy wglądać starzej. Proces starzenia skóry dotyka najbardziej widocznie osoby po 40. roku życia, jednak sam proces zaczyna się już przed 30 rokiem życia. Warto jednak zaznaczyć, że tempo tego procesu jest uwarunkowane genetycznie i środowiskowo, choć wpływa na nie jeszcze kilka czynników. Wieloletnie obserwacje dowodzą, że wiotczenie i opadanie skóry znacznie szybciej zaczyna się pojawiać u osób, które palą oraz spożywają alkohol. Ma na to również wpływ dieta, ekspozycja na słońce, tryb życia, samotność, czy stres, na który jesteśmy narażeni.

Na szczęście z pomocą przychodzi wolumetria twarzy. Na czym polega?

Wolumetria twarzy - jak wygląda zabieg?

Zabieg wolumetrii twarzy poprzedzony jest miejscowym delikatnym znieczuleniem, choć preparat też może zawierać środek znieczulający. Do przeprowadzania wolumetrii twarzy używa się zazwyczaj dedykowanych kwasów HA, rzadziej tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadza się igłą, kaniulą. Najczęściej używany jest specjalistyczny kwas HA (używa się różnych preparatów w zależności od obszaru) podlega iniekcji i bardzo precyzyjnej implantacji. Twardsze kwasy pozostają z nami na wiele lat, dlatego ich użycie dopuszczone przez producentów dedykowane jest jedynie lekarzom – specjalistom wyłącznie w gabinetach lekarskich. Wyrównanie konturu twarzy wpływa również na poprawę jędrności skóry z uwagi na wieloaspektowe działanie preparatów. Wszelkie widoczne na twarzy zmarszczki zostają spłycone bez interwencji chirurgicznej. Dlatego też na zabieg wolumetrii kwasem HA (lifting miękki) decydują się nie tylko kobiety, ale i wielu mężczyzn. 

Wolumetria twarzy - jak długo się utrzymuje?

Przeprowadzenie wolumetrii twarzy wymaga wcześniejszej konsultacji, która ma na celu ocenę proporcji twarzy. Dopiero później za pomocą specjalnej igły rozprowadza się kwas HA w miejscach, które wymagają korekty. Pierwsze efekty wolumetrii widoczne są od razu, po przeprowadzeniu zabiegu. Pełne rezultaty pojawiają się ok. miesiąc po zabiegu (jest to stopniowy proces). Efekty miękkiego liftingu utrzymują się od 1 do 2 lat, jednak depozyty kwasu HA można zobaczyć na zdjęciach tomograficznych również po 7 latach. Zabieg nie jest bolesny, choć podczas niego może być odczuwalny lekki dyskomfort i uczucie rozpierania.

W wypełnianiu pojedynczych zmarszczek trwalsze efekty może dać implantacja specjalistycznych nici. Efekt uniesienia jest też natychmiastowy i trwalszy w przypadku nici liftingujących.

Wypełnianie "doliny łez"

"Dolina łez" to pojęcie, które odnosi się do miejsc wokół oczu, gdzie skóra wiotczeje i pod wpływem starzenia — traci tkankę tłuszczową. W efekcie twarz zaczyna się zapadać, w okolicy oczodołów. Wraz z biegiem kolejnych lat, tworząca się pod okiem bruzda, zaczyna przechodzić pod skosem w stronę policzka. Tak właśnie powstaje "dolina łez", a twarz zaczyna nabierać smutnego wyglądu. Z pomocą specjalistycznego dedykowanego wyłącznie do tej okolicy kwasu HA można się jednak skutecznie pozbyć tej przypadłości. Zabieg wypełnienia "doliny łez" jest krótki a efekty natychmiastowe. Oprócz wypełnienia ubytku zawarte w preparacie substancji rozjaśniające skutecznie dodają lekkości w wyglądzie oczu.

 

"Dolina łez" to inny problem estetyczny niż powstanie przepukliny tłuszczu widocznej jako „worki” pod oczami. Twarz wygląda wtedy na permanentnie zmęczoną. W rzeczywistości “Worki” pod oczami to nic innego jak tkanka tłuszczowa, która przesunęła się z oczodołów pod skórę, przez nadmiernie rozciągnięty mięsień oka. Można ten problem rozwiązać zarówno poprzez zabiegi medycyny estetycznej jak i chirurgii plastycznej.

Korekta nosa kwasem

Z pomocą specjalistycznego, dedykowanego kwasu Ha można także dokonać korekty nosa — i to bez konieczności interwencji chirurg plastycznego! Do korekty wolumetrycznej kwasem (lub nićmi) idealny jest nos mały z niewielkim defektem estetycznym jak ubytek w początkowej części nosa, gdzie zaczyna się kość nosowa lub opadający koniec nosa, który można podnieść. Kwas wprowadzany jest igłą pod skórę w miejsca, które wymagają przeprowadzania skorygowania i wymodelowania. Efekty korekty nosa kwasem są widoczne od razu po zabiegu, a pacjent może od razu nacieszyć się nowym kształtem nosa. Przeprowadzenie wolumetrycznej korekty nosa kwasem HA najczęściej nie wymaga rekonwalescencji.

Wolumetria policzków

Opadające policzki oraz tzw. "chomiczki" to problem, z którym prędzej czy później będzie borykać się każdy. Z pomocą przychodzi jednak wolumetria policzków, która pozwala na wymodelowanie ich kształtu. Kwas HA ma również silne właściwości liftingujące. Dzięki temu nie tylko pozwala na konturowanie policzków, ale również dogłębnie nawilża skórę. Zabieg przyczynia się również do minimalizacji bruzd wargowo-bródkowych i drobnych zmarszczek w tej okolicy, których z biegiem czasu zaczyna pojawiać się coraz więcej.

Wolumetria twarzy - likwidacja „chomików”.   

Zabieg wolumetrii twarzy przyczynia się także do likwidacji tzw. „chomików”, czyli opadających policzków. Najczęściej z tym problemem borykają się osoby po 45. roku życia. Miękki lifting pozwala uzyskać prawidłowe proporcje i zadbać o odpowiednią symetrię twarzy oraz spłycić też bruzdy oraz podciągnąć skórę tworzącą tzw. „chomiki”. Po zabiegu twarz ma nie tylko ładniejszy, młodszy kształt, ale też skóra staje się bardziej napięta i lepiej nawilżona.

W celu likwidacji „chomików” stosuje się ważne, inne terapie iniekcyjne i nici liftingujące.

Powiększanie ust

Z biegiem czasu usta tracą objętość. Przywrócenia objętości to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Implantacja preparatu kwasu HA możliwa jest wieloma metodami w zależności od oczekiwań i budowy anatomicznej. Najczęściej jednak zabieg powiększania ust ten wykonywany jest dla podkreślenia urody, poprawy proporcji pomiędzy ustami a resztą twarzy, poprawy proporcji pomiędzy górną i dolną wargą. Zabieg daje natychmiastowe efekty i może być wykonany w znieczuleniu w tym w znieczuleniu stomatologicznym, komputerowym.

Wolumetria brody

Kwas Ha pozwala również na wykonanie zabiegów, mających na celu skorygowanie kształtu brody. Wolumetria brody pomaga wielu osobom pozbyć się kompleksów, które są związane z kształtem tej części twarzy. W przypadku kobiet uzyskać bardziej pociągły kształt a w przypadku mężczyzn nadać bardziej masywnego, męskiego, szerszego wyglądu. Wolumetrię brody często wykonuje się wraz z zabiegami w okolicy nosa, aby poprawić proporcję pomiędzy nosem a brodą.

Wolumetria żuchwy

Modelowanie żuchwy to kolejny z zabiegów, który odbywa się bez konieczności sięgania po skalpel. Rozprowadzany za pomocą specjalnej igły kwas HA pomaga podkreślić kształt oraz proporcje twarzy. Zabieg wykonywany jest również przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, dzięki czemu pacjenci nie czują dyskomfortu, gdy igła trafia w głębsze warstwy skóry co jest niezbędne do prawidłowej implantacji kwasu HA. Kontrurowanie żuchwy sprawia również, że skóra staje się bardziej "elastyczna" i jędrna.

Wolumetria - dedykowane preparaty

Stosowany do przeprowadzania wolumetrii kwas HA oraz inne preparaty stosowane w naszej klinice, pochodzą od najbardziej renomowanych producentów. Charakteryzują się one ponadprzeciętną elastycznością oraz lepkością, dzięki czemu umożliwiają one swobodnego modelowania skóry. Większość posiada w składzie lek znieczulający dla poprawienia komfortu zabiegu. Ich unikatowa formuła dodatkowo również nawadnia i nawilża skórę twarzy. Starannie dobrany skład preparatów sprawia, że po ich zaaplikowaniu efekty wolumetrii utrzymują się nawet do kilkanaście miesięcy. Dodatkowo preparaty te skutecznie zapobiegają również degradacji i oksydacji tkanek, co spowalnia procesy starzenia się skóry. Przede wszystkim są sprawdzone, posiadają wszelkie wymagane europejskie certyfikaty i są one wysoce skuteczne. 

Wszystkie stosowane preparaty do wolumetrii stosowane w NL Clinic są przeznaczone do użytku wyłącznie przez lekarzy.

Wolumetria twarzy - efekty

Przed przystąpieniem do zabiegu wiele osób pyta lekarza medycyny estetycznej o to, jak prezentuje się wolumetria twarzy przed i po. Widząc jej efekty — odkładają na bok wszelkie wątpliwości i decydują się na zabieg. O jakich efektach mowa?

 

Wolumetria twarzy i jej efekty

Na pierwsze efekty zabiegu nie trzeba czekać. Są one widoczne niemalże od razu. Pełna aktywacja dobroczynnych właściwości kwasu HA następuje po upływie 2-4 tygodni. Skóra twarzy nie tylko odzyskuje swoją dawną jędrność, ale i młodzieńczy blask. Zmarszczki, bruzdy i tzw. chomiki zanikają — na rzecz elastycznej i odżywionej promiennej skóry. Jak długo utrzymuje się  wolumetria twarzy? Dzięki preparatom renomowanych marek mogą być one widoczne nawet przez 18-24 miesięcy po wykonaniu zabiegu. Po zasięgu pacjentom zaleca się nawadniać organizm i nie palić —niestety palenie przyspiesza utratę uzyskanego efektu. Na szczęście jednak zabieg można powtórzyć — z każdym kolejnym razem można również użyć mniejszych ilości kwas HA ponieważ nie cały podlega wchłonięciu przez organizm.

Bezpośrednio po iniekcji lub implantacji kwasu HA skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta i delikatnie obolała. Dolegliwości te mijają zazwyczaj po 24 -72 godzinach, jednak ostateczny efekt modelowania widoczny jest po około 2 tygodniach. Zabieg można wykonywać małymi krokami kontrolując docelowy efekt.

Dla kogo jest zabieg wolumetrii?

Modelowanie twarzy kwasem HA to zabieg, który dedykowany jest osobom w różnym wieku. Na wolumetrię decydują się zarówno pacjenci, którzy chcą zatrzymać procesy starzenia się skóry, jak i ci, którzy chcą pozbyć się kompleksów. Kwas HA pomaga bowiem w wymodelowaniu nosa, kości policzkowych podbródka oraz innych części twarzy, które mogą powodować dyskomfort. Zabieg ten poleca się także osobom, które chcą zakryć widoczne ubytki w kształcie twarzy, cierpią na defekty oraz zmagają się z problemem asymetrii.


Kiedy zgłosić się na zabieg wolumetrii twarzy ?

Zasada jednak jest jedna - im wcześniej zaczniesz tym bardziej naturalny i dyskretny efekt uzyskasz. Nie obawiaj się. Medycyna estetyczna jest również dla osób takich jak ty!

Wolumetria twarzy - cena

Wolumetria twarzy i jej ceny wahają się od 1 000 do 4 000 zł. Wszystko zależy od tego, jakie wypełniacze i w jakiej ilości zostaną w trakcie zabiegu użyte. Zabiegi przypominające wymagają zazwyczaj mniejszej ilości preparatu.  Konsultacja przed zabiegami w NL Clinic jest bezpłatna.