MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

LIFTING WOLUMETRYCZNY, WOLUMETRIA TWARZY


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 60 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

Wraz z upływem czasu, procesy starzenia powodują stopniową utratę elastyczności, redukcję tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie produkcji kolagenu. To z kolei prowadzi do pojawienia się zmarszczek, utraty objętości w okolicach policzków, ust czy linii żuchwy. Dzięki wolumetrii twarzy możemy skutecznie zrewitalizować skórę, przywrócić jej młodzieńczą objętość oraz wygładzić drobne linie i zmarszczki. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych substancji wypełniających, takich jak kwas hialuronowy, możliwe jest subtelne kształtowanie i definiowanie konturów twarzy, przywracając utraconą młodość.

WOLUMETRIA TWARZY: CO TO JEST I JAK WPŁYWA NA NASZ WYGLĄD?


Lifting wolumetryczny zwany popularnie „wolumetrią” to korekta objętości tkanek twarzy. Zmniejszenie ilości tkanki podskórnej oraz zredukowanie ilości i jakości kwasu HA zawartego w skórze, prowadzi do jej zwiotczenia, ale jest to proces możliwy do hamowania i leczenia. Podając wypełniacz w głębsze warstwy skóry - przywracamy w istotnym stopniu utracone właściwości tkanki.

WYPEŁNIENIE I MODELOWANIE WOLUMETRYCZNE TWARZY


Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu HA w miejsce wymagające korekty. Oprócz wypełnienia ubytku uzyskujemy także efekt długotrwałej stymulacji komórek skóry. Dzięki temu po wchłonięciu się preparatu, skóra utrzymywana jest w znacznie lepszej kondycji. Twarz uzyskuje młodszy, bardziej proporcjonalny, świeży wygląd. Bruzdy i zmarszczki poddane korekcie są wygładzone i wypełnione, skóra jest rozświetlona i wygląda młodziej. Częściowo, efekty są widoczne bezpośrednio po wykonanym zabiegu.

Wolumetria twarzy to bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności niemal natychmiast, z odświeżoną twarzą.

WOLUMETRIA TWARZY- PRZEBIEG ZABIEGU


U Pacjentów standardowo podajemy znieczulenie miejscowe przed zabiegiem. Ponadto stosujemy preparaty zawierające środek znieczulający. Daje to poczucie komfortu w trakcie zabiegu. Po podaniu preparaty może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach. Uzyskany efekt utrzymuje się średnio 6-12 miesięcy. Jego trwałość zależy od okolicy poddanej zabiegowi, wieku Pacjenta, trybu życia (palenie papierosów, silne nasłonecznienie, solarium - skraca czas dziania preparatu). Szczegółowe zalecenia postępowania przed i po zabiegu każdy Pacjent otrzymuje podczas indywidualnej konsultacji.

WOLUMETRIA TWARZY- NAJCZĘSTSZE OBSZARY


 1. wolumetria policzków
 2. wolumetria brody
 3. wolumetria żuchwy

Popularnymi zabiegami uzupełniającymi objętość są również:

 

 1. powiększenie ust,
 2. wypełnienie doliny łez.

LIFTING WOLUMETRYCZNY - WSKAZANIA:


Najczęstsze wskazania:

 

 • • Korekta proporcji twarzy,
 • • Optyczne powiększenie „kości” policzkowych,
 • • Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni lub bruzd nosowo-wargowych,
 • • Modelowanie podbródka,
 • • Korekta policzków,
 • • Korekta różnych wad i deficytów objętości (po indywidualnej konsultacji).

WOLUMETRIA - KORZYŚCI W STOSUNKU DO INNYCH TECHNIK :


 • • szybkie i rzeczywiste rezultaty,
 • • modelowanie twarzy zgodnie z ustaleniami,
 • • młodszy wygląd.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU WOLUMETRII TWARZY


W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy zrezygnować z aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko. Przeciwwskazaniem jest także uczulenie na daną substancję, stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i okres karmienia piersią. Szczegółowe zalecenia Pacjent otrzymuje podczas indywidualnej konsultacji przed zabiegiem.

WOLUMETRIA - MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE


Zabieg jest iniekcją podskórną, zatem mogą pojawić się zaczerwienienia oraz zasinienia. Najczęściej znikają one w przeciągu pierwszych trzech dni.

WOLUMETRIA - BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU


Substancje wykorzystywane do zabiegów są pozyskiwane syntetycznie, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo uczulenia. W medycynie estetycznej lifting wolumetryczny uznany jest za zabieg o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Osoby z alergiami oraz chorobami autoimmunologicznymi znajdują alternatywę w postaci zabiegu lipotransferu, który niweluje ryzyko powikłań na tle immunologicznym.


WYBRANE ZABIEGI :


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!