MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

LIFTING WOLUMETRYCZNY, WOLUMETRIA TWARZY


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 60 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

Lifting wolumetryczny zwany popularnie „wolumetrią”  to korekta objętości tkanek twarzy.   Zmniejszenie ilości tkanki podskórnej oraz zmniejszenie się ilość i jakość kwasu HA zawartego w skórze, prowadzi do jej zwiotczenia, ale jest to proces możliwy do hamowania i leczenia. Podając wypełniacz w głębsze warstwy skóry - przywracamy w istotnym stopniu utracone właściwości tkanki.

WYPEŁNIENIE I MODELOWANIE WOLUMETRYCZNE TWARZY


Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu HA w miejsce wymagające korekty. Oprócz wypełnienia ubytku uzyskujemy także efekt długotrwałej stymulacji komórek skóry. Dzięki temu, po wchłonięciu się preparatu skóra utrzymywana jest w znacznie lepszej kondycji.  Twarz uzyskuje młodszy, proporcjonalny, świeży wygląd. Bruzdy i zmarszczki poddane korekcie są wygładzone i wypełnione, skóra jest rozświetlona i wygląda młodziej. Częściowo, efekty są widoczne bezpośrednio po wykonanym zabiegu.

U pacjentów standardowo wykonujemy znieczulenie miejscowe przed zabiegiem. Ponad to stosuję preparaty zawierające środek znieczulający. Daje to poczucie komfortu w trakcie zabiegu.  Po podaniu preparatów może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach. Uzyskany efekt utrzymuje się średnio 6-12 miesięcy. Jego trwałość zależy od okolicy poddanej zabiegowi, wieku pacjenta, trybu życia (palenie papierosów, silne nasłonecznienie, solarium - skraca czas dziania preparatu). Szczegółowe zalecenia postępowania przed i po zabiegu każdy pacjent otrzymuje podczas indywidualnej konsultacji. Preparaty są dobierane indywidualnie dla pacjenta.

Wolumetria - najczęstsze obszary:


  1. wolumetria policzków,
  2. wolumetria brody,
  3. wolumetria żuchwy.


Popularnymi zabiegami uzupełniającymi objętość są również:


  1. powiększenia ust,
  2. wypełnienie doliny łez.


Zdjęcie poglądowe

LIFTING WOLUMETRYCZNY - WSKAZANIA:


Najczęstsze wskazania:

•         Korekta proporcji twarzy,
•         Optyczne powiększenie „kości” policzkowych
•         Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni lub bruzd nosowo-wargowych
•         Modelowanie podbródka
•         Korekta policzków
•         Korekta różnych wad i deficytów objętości ( po indywidualnej konsultacji)

Wolumetria - korzyści w stosunku do innych technik :

•         szybkie i rzeczywiste rezultaty
•         modelowanie twarzy zgodnie z ustaleniami
•         młodszy wygląd

 

Wolumetria - trwałość efektów

W przypadku popularnych preparatów Voluma, Juvederm oraz innych bazujących na kwasie hialuronowym efekt utrzymuje się nawet do roku.

Wolumetria - przeciwwskazania do zabiegu

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko. Uczulenie na daną substancję (kwas hialuronowy stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i okres karmienia piersią. Szczegółowe zalecenia przekazuję podczas indywidualnej konsultacji przed zabiegiem.
 
Wolumetria - możliwe skutki uboczne

Zabieg jest iniekcją podskórną, zatem mogą pojawić się zaczerwienienia oraz zasinienia. Najczęściej znikają one w przeciągu pierwszych trzech dni. Szczegółowe zalecenia przekazuję podczas indywidualnej konsultacji przed zabiegiem.

Wolumetria - możliwe skutki uboczne

Zabieg jest iniekcją podskórną, zatem mogą pojawić się zaczerwienienia oraz zasinienia. Najczęściej znikają one w przeciągu pierwszych trzech dni. Szczegółowe zalecenia przekazuję podczas indywidualnej konsultacji przed zabiegiem.

Wolumetria - bezpieczeństwo zabiegu

Substancje wykorzystywane do zabiegów są pozyskiwane syntetycznie, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo uczulenia.  W medycynie estetycznej Lifting wolumetryczny uznany jest za zabieg o wysokim stopniu bezpieczeństwa. uznany jest za zabieg o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Zabiegi kwasem hialuronowym

( cena zależy od zastosowanego preparatu i jego objetości)

Zmarszczki marionetki


od 1000 zł

0,5 ml

od 550 zł

Inne zmarszczki


2 x 1 ml

1900 zł

2 x 1 ml

1900 zł


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!