MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

MEZOTERAPIA IGŁOWA


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje lekarz lub kosmetolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 45 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta. Jednak nie jest to wymagane.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwość i zaczerwienienie.

Mezoterapia  to komfortowy i skuteczny zabieg stosowany aby zapobiegać skutkom starzenia. Odmładzająca technika powszechnie stosowana w Europie i na świecie. Może być stosowana jako dodatek lub alternatywa dla wielu zabiegów np. usuwania zmarszczek czy liftingu.
Jej rezultaty są naturalne i mało inwazyjne. Zabieg polecany jest osobom, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia, jak i tym,
u których te objawy są już bardziej zaawansowane. Efektem jest promienna, wypoczęta i jędrniejsza skóra, a to tylko namiastka tego, co mezoterapia potrafi uczynić.

MEZOTERAPIA IGŁOWA - HISTORIA


Mezoterapia jako technika podawania leku sięga już starożytności, chociaż dopiero  60 lat temu zabieg ten zyskał swoją oficjalną nazwę. Pierwsze zabiegi przypominające mezoterapię Hipokrates wykonywał 400 lat p.n.e, lecząc w ten sposób bóle barków. Na końcu XVIII wieku dr Antoine Francois zwrócił uwagę na pozytywny wpływ substancji podawanych podskórnie, lecz dopiero w 1832 roku Gabriel Pravaz wymyślił strzykawkę z igłą.  

W 1910 roku, w Belgii, dr Lemaire wykonał pierwszy zabieg takiej mezoterapii w postaci jaką znamy obecnie. Ostrzyknął on twarz chorego cierpiącego na nerwoból nerwu trójdzielnego prokainą. Po jakimś czasie w medycynie pojawiły się pogłoski o użyciu histaminy w leczeniu uszkodzeń układu mięśniowo-kostnego, o ostrzykiwaniu prokainą okolicy przedsercowej oraz o zastosowaniu śródskórnych iniekcji ksylokainy w celu leczenia bólu.
Jednak „ojcem” mezoterapii okazał się Michel Pistor, który rozszerzył wskazania i obszary jej stosowania.. W 1952 r. Michel Pistor po raz pierwszy podał prokainę (lek znieczulający) w zaburzeniach słuchu, posługując się wielokrotnymi, powierzchniowymi iniekcjami tej substancji w okolicę małżowin usznych. Wiele jego odkryć było zwykłym przypadkiem: lecząc atak astmy, uzyskał poprawę słuchu, lecząc zaburzenia słuchu, złagodził objawy atopowego zapalenia skóry i dolegliwości bólowe ze strony stawu skroniowo-żuchwowego.

W latach 70 XX wieku doktor Pistor zaczął stosować mezoterapię ze wskazań kosmetycznych, celem poprawienia niedoskonałości urody swoich pacjentek. Natomiast  sama nazwa określała metody leczenia schorzeń tkanek pochodzących z mezoderny (jednego z trzech listków zarodkowych).

CZYM JEST MEZOTERAPIA ?


Nazwa pochodzi z języka greckiego: mesos czyli środek oraz therapy oznacza terapię.

Zabieg mezoterapii może być igłowy lub bezigłowy:

Mezoterapia igłowa – wykonywana jest od ponad 30 lat na świecie. Jest miejscowym i niechirurgicznym zabiegiem medycznym. Zabieg polega na wstrzykiwaniu bardzo małych ilości substancji leczniczych bezpośrednio do powierzchniowej warstwy skóry. Proces ten stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje napiętą, jaśniejszą i dobrze odżywioną skórą.
W mezoterapii igłowej najczęściej używa się : kwasu HA, kompleksów multiwitaminowych, aminokwasy, składniki mineralne, czynniki wzrostu pochodzące z autologicznego osocza i inne.

Mezoterapia bezigłowa – substancje aktywne wprowadzane są głębiej do skóry przy pomocy działania pola elektrycznego prądu wysokiej częstotliwości, sonoforezy oraz jontoforezy. Impulsy elektryczne docierają do wnętrza skóry, jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki, co powoduje, że zabieg jest bardzo efektywny.
Jest zabiegiem przyjemnym, nie występują żadne uczucia dyskomfortu, ewentualnie lekkie mrowienia.

 

Mezoterapię ze względu na miejsce zabiegu i specyfikę preparatów możemy podzielić na popularne zabiegi:

 

  1. mezoterapia skóry głowy
  2. mezoterapia twarzy
  3. mezoterapia pod oczy
  4. mezoterapia igłowa dłoni
  5. mezoterapia antycellulitowa
  6. mezoterapia osoczem
  7. mezoterapia mikroigłowa

 

PREPARATY Z KWASEM HA

Jego nazwa pochodzi od szkliście przezroczystego wyglądu (z języka greckiego hyalos czyli szklisty). Znany jest również pod nazwą fontanna młodości. Jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim, aczkolwiek zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje wraz z wiekiem. Prowadzi to, do pogorszenia nawodnienia, spadku elastyczności i sprężystości oraz tworzenia się zmarszczek.

 

Zabieg z zastosowaniem kwasu HA polega na dostarczeniu substancji do skóry w takiej ilości, która pozwoli na przywrócenie jej elastyczności i nawilżenia.
Aplikuje się go w postaci żelu, bardzo cienkimi igłami. Preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii.

Cena wysokiej jakości kwasu HA nie jest mała. Jednak preparat ten jest wart swojej ceny.

STYMULATORY TKANKOWE

Warto wspomnieć o innej grupie preparatów używanych w zabiegach medycyny estetycznej i anti-aging. Stymulatory tkankowe to preparaty, służące do wywołania intensywnej odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, produkcji kolagenu i elastyny.

Te preparaty dają bardzo naturalny efekty stosowania. Poprawiają się jędrności, gęstości, jakości skóry.

Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza. Doboru właściwego preparatu dokonuje lekarz medycyny estetycznej podczae kosnultacji.

OBSZARY PODDAWANE MEZOTERAPII IGŁOWEJ

  • Owłosiona skóra głowy:
  • •    profilaktyka wypadania włosów,
  • •    wzmocnienie włosów.
  • Twarz:
  • •    skóra całej twarzy- poprawienie jakości, kolorytu oraz nawilżenie skóry.
  • •    powieki-redukcja cieni pod oczami
  • •    usta - nawilżenie,
  • •    zmarszczki - spłycenie,
  • •    blizny – zmniejszenie, poprawa koloru,
  • •    przebarwienia-rozjaśnienie
  • Tułów:
  • •    dekolt – usuwanie zmarszczek,
  • •    szyja – poprawa napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek.
  • •    biust- ujędrnienie
  • •    uda i pośladki- redukcja cellulitu i rozstepów
  • Ręce:
  • •    zmarszczki na dłoniach – wygładzanie.

POFESJONALNA MEZOTERAPIA IGŁOWA

Lekarz lub kosmetolog mają do wyboru kilka technik podawania preparatu :
•    Metoda grudkowa - polega na serii nakłuć cienką i krótką igłą, punkt po punkcie, na twarzy, a czasami na szyi i dekolcie. Po zabiegu skóra jest trochę zaczerwieniona, ma lekki obrzęk i pokryta jest drobnymi grudkami (wchłaniają się następnego dnia).
•    Metoda nappage – lekarz robi drobne ale liczne wkłucia, ze stałym naciskiem na tłoczek strzykawki, które tworzą na skórze gęstą siateczkę. Preparat również można podawać liniowo, wykonując głębokie śródskórne zastrzyki i pompując go w czasie cofania igły.
Dostępne są także specjalne urządzenia- pistolety do mezoterapii.
Dla zminimalizowania siniaków zamiast igieł, można zastosować kaniule (są zaokrąglone), które nie przekłuwają naczyń krwionośnych.

EFEKTY MEZOTERAPII IGŁOWEJ

Pozytywne zmiany zauważy się od razu. Poprawia się nawilżenie i gęstość skóry. Cera staje się napięta, elastyczna i nabiera blasku. Głębokie zmarszczki zostają spłycone, a drobne zostają wypełnione. Proces starzenia zostaje spowolniony.
Zabieg jest najskuteczniejszy, gdy jest powtarzany (liczba wizyt uzależniona jest od rodzaju preparatu i osobistych potrzeb). Zalecane jest powtarzanie go co 4-6 miesięcy.
Stały efekt zależny jest o wieku pacjenta, stanu skóry, częstości zabiegów i rodzaju zastosowanego preparatu.

 Trwałość zabiegów

Efekty działania preparatów widać zaraz po wstrzyknięciu. Ponowne podanie tego samego preparatu w przedziale kilku tygodni po pierwszym zabiegu mezoterapii pomaga wydłużyć trwałość efektu i poprawia rezultaty.
W Europie, kobiety często zaczynają zabiegi po trzydziestce, ale mezoterapia może okazać się cenna w każdym okresie życia kobiety. Taki zabieg może być stosowany z powodzeniem również u mężczyzn. To skuteczny zabieg na spowolnienie skutków starzenia się i delikatny sposób poprawienia wyglądu.
Mezoterapia igłowa jak i bezigłowa jest skuteczną i efektywną metodą aby skóra nabrała ciepłych kolorów, zmarszczki zostały spłycone a po cellulicie zostały tylko wspomnienia.

WYBRANE ZABIEGI :


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!