MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Czym są cienie pod oczami i jak sobie z nimi poradzić?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, wrażliwa i jest znacznie cieńsza niż na innych częściach twarzy. Brakuje jej gruczołów łojowych oraz zawiera małą ilość komórek tłuszczowych. Dlatego jest bardziej wrażliwa na powstawanie zmarszczek i sińców.

 

Cienie pod oczami to powszechne zjawisko, określane również jako sińce lub worki pod oczami. Są one wynikiem utraty elastyczności delikatnej skóry pod oczami, która stopniowo staje się coraz bardziej przezroczysta. W efekcie, naczynia krwionośne stają się bardziej widoczne, a skóra pod oczami nabiera charakterystycznego siny, brązowego lub szarego odcienia.

Usuwanie zmarszczek i rewitalizacja skóry

SKĄD SIĘ BIORĄ CIENIE POD OCZAMI?


Najczęściej cienie pod oczami są wynikiem bezsenności lub zmęczenia organizmu. Mogą być także konsekwencją procesu starzenia się skóry.
Zdarza się, że tą niechcianą cechę urody dziedziczymy po naszych rodzicach.
Jeśli mamy głęboko osadzone oczy to barwnik w skórze zostaje skupiony na mniejszej powierzchni, jest bardziej widoczny i wywoła efekt przebarwienia. Wówczas objaw ten jest widoczny już od wczesnego dzieciństwa.

Przyczyną mogą być także:

•    Alergie
•    Atopowe zapalenie skóry (egzema)
•    Styl życia czyli stres, palenie tytoniu, przewlekłe picie alkoholu
•    Przekrwienie błony śluzowej nosa
•    Pocieranie lub drapanie oczu
•    Długotrwałe przebywanie na słońcu czy w solarium (to skłania organizm do wytwarzania większej ilości melaniny)
•    Szybka utrata tłuszczu i kolagenu
•    Nieprawidłowości barwnikowe

RODZAJE CIENI POD OCZAMI


Cienie pod oczami występują w formie:

•    Naczyniowej - spowodowane są uwidocznieniem przez zbyt cienką skórę naczynek krwionośnych
•    Barwnikowej - zależą od nagromadzenia melaniny (barwnika, który nadaje skórze jej kolor) w okolicy dolnej powieki i pod nią

Ten sam mechanizm, który tworzy siniaki na naszym ciele, tworzy cienie pod oczami. Kiedy uderzymy się mocniej, krew opuszcza uszkodzone naczynia krwionośne, rozpychając się i uciskając sąsiednie tkanki. To wtedy powstają ciemne, purpurowe lub niebiesko-czarne przebarwienia.

JAK POZBYĆ SIĘ CIENI POD OCZAMI?


Można stosować różne metody na pozbycie się podkrążonych oczu. Jednym z popularnych sposobów jest zastosowanie specjalnych kremów, które redukują widoczność cieni pod oczami i przywracają skórze jędrność i elastyczność. Istnieją też zabiegi medycyny estetycznej, takie jak mezoterapia igłowa czy laserowe usuwanie cieni pod oczami. W przypadku bardzo widocznych i uporczywych cieni, można rozważyć zabieg chirurgiczny, czyli blefaroplastykę dolnej powieki, która skutecznie usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z okolic pod oczami.

Należy jednak pamiętać, że leczenie cieni pod oczami powinno być ukierunkowane na przyczynę ich powstania. W przypadku dziedzicznej predyspozycji do ich pojawiania się, konieczne może być regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz zmiana stylu życia, tak aby zmniejszyć podatność na występowanie zmian skórnych. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem, który dobierze odpowiednie metody leczenia i zaproponuje najlepsze rozwiązania dla danego przypadku.


JAK POZBYĆ SIĘ CIENI POD OCZAMI?


Preparaty krwiopochodne

Wolumetria twarzy


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!