CIENIE POD OCZAMI


Gdy przeglądając się w lustrze widzimy cienie pod oczami, worki pod oczami, oznacza to, że mamy popularny estetyczny problem. Oczy zdradzają nasz wiek i kondycję, a jednym z najczęstszych problemów skóry twarzy są właśnie podkrążone oczy. Twarz z takim problemem jest smutna i zmęczona a sińce pod oczami dodają kolejnych niepotrzebnych lat w naszym wyglądzie. Na początku cienie pojawiają się w kącikach oczu (tzw. dolina łez), z czasem stają się widoczne na całym konturze oka.
Nie ma co się smucić ponieważ istnieją skuteczne metody na pozbycie się ich. Zabiegi są bezbolesne a efekty zabiegów zdumiewające.

DLACZEGO POWSTAJĄ CIENIE POD OCZAMI ?


Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, wrażliwa i jest znacznie cieńsza niż na innych częściach twarzy. Brakuje jej gruczołów łojowych oraz zawiera małą ilość komórek tłuszczowych. Dlatego jest bardziej wrażliwa na powstawanie zmarszczek i sińców.Cienie pod oczami występują w formie:

•    Naczyniowej - spowodowane są uwidocznieniem przez zbyt cienką skórę naczynek krwionośnych.
•    Barwnikowej - zależą od nagromadzenia melaniny (barwnika, który nadaje skórze jej kolor) w okolicy dolnej powieki i pod nią.


Ten sam mechanizm, który tworzy siniaki na naszym ciele, tworzy cienie pod oczami. Kiedy uderzymy się mocniej, krew opuszcza uszkodzone naczynia krwionośne, rozpychając się i uciskając sąsiednie tkanki. To wtedy powstają ciemne, purpurowe lub niebiesko-czarne przebarwienia.


Przyczyny powstawania

Najczęściej są wynikiem bezsenności lub zmęczenia organizmu. Mogą być także konsekwencją procesu starzenia się skóry.
Zdarza się, że tą niechcianą cechę urody dziedziczymy po naszych rodzicach.
Jeśli mamy głęboko osadzone oczy to barwnik w skórze zostaje skupiony na mniejszej powierzchni, jest bardziej widoczny i wywoła efekt przebarwienia. Wówczas objaw ten jest widoczny już od wczesnego dzieciństwa.

 

Inne  przyczyny :

•    Alergie,
•    Atopowe zapalenie skóry (egzema),
•    Styl życia czyli stres, palenie tytoniu, przewlekłe picie alkoholu,
•    Przekrwienie błony śluzowej nosa,
•    Pocieranie lub drapanie oczu,
•    Długotrwałe przebywanie na słońcu czy w solarium (to skłania organizm do wytwarzania większej ilości melaniny),
•    Szybka utrata tłuszczu i kolagenu,
•    Nieprawidłowości barwnikowe.

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ, KTÓRE USUNĄ CIENIE POD OCZAMI:


• Wypełnienie Redensity II - to żel na bazie kwasu hialuronowego, Podawany jest  w miejsce zasinienia i wypełnia zapadnięcia pod oczami,
Mezoterapia,
Mezoterapia preparatami z krwi,
Peelingi,

Zabiegi aparaturowe.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu bardzo małych ilości substancji leczniczych bezpośrednio do powierzchniowej warstwy skóry. Proces ten stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje ...


Peelingi medyczne używane są w leczeniu m.in. powierzchownych przebarwień, trądziku, rogowaceń słonecznych, brodawkach łojotokowych oraz przy odmładzaniu skóry. Peeling medyczny ...


Otrzymujemy je poprzez szybki i zabieg pobrania niewielkiej ilości krwi (ok. 20ml), którą natychmiast odwirowuje się w specjalnej wirówce przez 5-8 minut. Dzięki tej czynności czerwone krwinki ...


Rezultaty

 

Problem sińców, ubytków znika, a wraz z nim smutne i zmęczone spojrzenie. Skóra wokół oczu staje się jędrna, nawilżona oraz wygląda świeżo i młodo.

usuwanie worków pod oczami

Zdjęcie poglądowe

Przeciwwskazania


•    Skóra z  przebarwienia pigmentacyjnymi.
•    Osoby z dużymi workami pod oczami (zabieg wyłącznie chirurgiczny).


Mówi się że oczy są zwierciadłem duszy, spoglądając w nie można odgadnąć zamiary drugiego człowieka. Jeśli mamy cienie pod oczami to inni postrzegają nas negatywnie, ponieważ nasze oczy wyglądają na zmęczone i nie wzbudzają zaufania.


Metody niwelowania cieni dostępne w klinice medycyny estetycznej pomogą pozbyć się problemów z podkrążonymi oczami. Zabiegi są bezbolesne, zaraz po nich można wrócić do pracy, a efekty utrzymują się przez dłuższy czas. Nie zostają po nich blizny. Efektem będzie zdrowa i jednolita skóra oraz nikt więcej nie porówna nas do misia pandy.

POLECANE ZABIEGI KOSMETYCZNE:


Zabieg ten łączy w sobie zalety peelingu, mikrodermabrazji i maseczki regenerującej. Można łączyć go z innymi np. z klasyczną mikrodermabrazją diamentową. INNOFACIAL oferuje szybką i wysoką ...


Peelingi medyczne używane są w leczeniu m.in. powierzchownych przebarwień, trądziku, rogowaceń słonecznych, brodawkach łojotokowych oraz przy odmładzaniu skóry. Peeling medyczny ...


Czy wiesz, że najnowszy, najmocniejszy, najszybszy, bezbolesny laser diodowy do całorocznego usuwania zbędnego owłosienia znajdziesz w NL Clinic ?

Zapomnij o goleniu i woskowaniu!


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!