MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

KONSULTACJA Z LEKARZEM MEDYCYNY ESTETYCZNEJ


Zabiegi medycyny estetycznej z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne i łatwo dostępne. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii i metod zabiegowych są bezpieczne, skuteczne i nie wymagają już długiego okresu rekonwalescencji.

 

W rękach doświadczonego lekarza są doskonałym narzędziem odmładzającym, a ich efekty są długotrwałe i niejednokrotnie natychmiastowe.  Co musisz wiedzieć przed wizytą w klinice medycyny estetycznej?

Małgorzata Rybak - Pierzyńska

lekarz medycyny estetycznej

CELE MEDYCYNY ESTETYCZNEJ


Medycyna estetyczna ma przede wszystkim wpływać na poprawę wyglądu, a tym samym samopoczucia pacjentów. Oferuje szeroki zakres zabiegów - od tych odmładzających, przez redukujące niedoskonałości (blizny, rozstępy), poprawiające napięcie i jakość skóry, po modelujące - rysy twarzy czy kontury ciała. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna nie ingeruje silnie w ciało. Bazuje na stymulowaniu naturalnych procesów komórkowych i korygowaniu np. oznak upływu czasu czy niedoskonałości, które wpływają na komfort i jakość życia pacjentów. Lekarze medycyny estetycznej mogą przy okazji wdrażania rozwiązań upiększających, także leczyć niektóre schorzenia. Przykładem jest nadpotliwość czy bruksizm, w terapii których świetnie sprawdza się toksyna botulinowa. Stosunkowo nową dziedziną jest też ginekologia estetyczna, która rozwija się w ostatnich latach szczególnie dynamicznie, poprawiając nie tylko estetykę okolic intymnych, ale przede wszystkim pozwalając leczyć, np. nietrzymanie moczu czy suchość pochwy.

JAK WYBRAĆ LEKARZA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ?


Wybór specjalisty jest kluczowy - nie tylko dla efektów zabiegów, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa pacjenta. Warto wybrać renomowaną klinikę, w której procedury medycyny estetycznej przeprowadzają wykwalifikowani lekarze. Pamiętajmy, że w przypadku powikłań, które zdarzają się czasem nawet przy zgodnym za sztuką wykonaniem zabiegu, tylko lekarz jest w stanie zareagować błyskawicznie podając lek czy zabezpieczając zdrowie pacjenta. Nie wstydź się pytać o doświadczenie i wykształcenie ekspertów - nie powinni mieć w tym zakresie nic do ukrycia. W naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach możesz mieć pewność, że Twój zabieg wykona wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej.

PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY KONSULTACYJNEJ


Pierwsze spotkanie z lekarzem medycyny estetycznej to konsultacja, czyli szczegółowy wywiad z pacjentem. Kluczowe pytania, które na pewno padną to: „Co Panią/Pana tu sprowadza? Czego Pan/Pani oczekuje po wizycie?”. Poznanie motywacji i potrzeb pacjenta to podstawa udanej współpracy. Oprócz ogólnych zagadnień, lekarz pyta o kwestie dotyczące stanu zdrowia, historię przebytych chorób czy przyjmowane leki. Trzeba poinformować specjalistę o alergiach, stosowanych kosmetykach, przebytych zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii i powiedzieć czy mamy np. skłonność do powstawania blizn i siniaków.


Na podstawie wywiadu medycznego lekarz sporządzi plan terapii. Wytłumaczy, dlaczego proponuje określone zabiegi oraz jakie efekty mogą one zapewnić. Jego obowiązkiem jest też udzielenie wyczerpujących wyjaśnień na temat możliwych powikłań. Szczegółowo rozpisze zalecenia pozabiegowe i przedstawi dokument stanowiący zgodę na zastosowanie odpowiednich procedur (to tzw. zgoda na zabieg). Pierwsza wizyta to moment na rozmowę o procedurach, obawach i oczekiwaniach, a także realnych możliwościach i efektach zabiegowych. 

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA Z LEKARZEM MEDYCYNY ESTETYCZNEJ ?


Konsultacja wstępna stanowi punkt wyjścia do wszelkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To wtedy lekarz diagnozuje stan skóry pacjenta i wskazuje obszary, na których korekcie warto się skupić. Przedstawia też optymalny plan zabiegowy. Bardzo często program rozpoczyna się od regeneracji skóry lub uzupełnienia braków w tkance podskórnej, czyli wolumetrii. Ten zabieg, nazywany często liftingiem wolumetrycznym, to nic innego jak przywrócenie twarzy odpowiedniej objętości. Pozwala na uzyskanie szybkich i widocznych rezultatów korekty wybranej partii twarzy.

 

Podczas konsultacji wstępnej, warto zadać pytania o następujące kwestie:

 

  1. Dobór zabiegów.
  2. Badanie/analizę stanu skóry.
  3. Przeciwwskazania do zabiegów estetycznych.
  4. Ile wynosi okres rekonwalescencji i czy po zabiegu konieczna będzie rehabilitacja.
  5. Cenę zabiegów.
  6. Dobór skutecznych preparatów pozabiegowych i pielęgnacji domowej.
  7. Zalecenia pozabiegowe (np. jak długo należy unikać słońca czy wysiłku fizycznego)

MEDYCYNA ESTETYCZNA - WSKAZANIA


Pierwsze objawy starzenia się skóry pojawiają się już po trzydziestych urodzinach, a często nawet wcześniej. To właśnie wtedy zaczyna brakować w skórze kolagenu i elastyny, które zapewniają jej młody, jędrny wygląd. Pojawianie się pierwszych zmarszczek, wiotkość skóry, opadanie konturu twarzy i w końcu zanik tkanki podskórnej to objawy, po rozpoznaniu których warto udać się do lekarza medycyny estetycznej. Odpowiedni dobór procedur i metod zabiegowych daje większą szansę na zachowanie młodego wyglądu na długie lata. Prewencja sprawdza się w tym zakresie świetnie i nie oznacza wcale zmiany rysów twarzy. Doskonale wiedzą to ikony wielkiego ekranu jak Jane Fonda czy Catherine Deneuve.

MEDYCYNA ESTETYCZNA - ZGODA NA ZABIEG


Finalnym krokiem wizyty u lekarza medycyny estetycznej jest wyrażenie zgody na przeprowadzenie procedury medycznej (tzw. zgoda na zabieg). Dokument ten stanowi potwierdzenie przekazanych informacji o  procedurze, jej możliwych działaniach niepożądanych i zaleceniach pozabiegowych. Pamiętaj, że przed podpisaniem dokumentu specjalista powinien odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. W ten właśnie sposób podchodzimy do pacjentów w naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach.

POPULARNE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ - KIEDY STOSOWAĆ ?


Liczba dostępnych zabiegów estetycznych na twarz i ciało może przyprawić o zawrót głowy. Każdą procedurę należy zawsze skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej. Nie wszystko jest dla wszystkich, a wykwalifikowany specjalista zawsze indywidualnie dobiera zabiegi. Potrafi odradzić te zbędne czy niewłaściwe, a zalecić te, które przyniosą oczekiwane efekty. Nie zmienia to faktu, że część zabiegów cieszy się większą popularnością od innych.

 

Mezoterapia

Popularność mezoterapii wynika z jej uniwersalności. Można ją z powodzeniem zastosować zarówno na twarzy, szyi, dekolcie, jak i dłoniach, skórze głowy lub pośladkach. Poddana aktywności medycznej skóra sprawia niemal natychmiastowo wrażenie młodszej i dobrze odżywionej. Wszystko to dzięki dostarczaniu substancji odżywczych, które stymulują wzrost metabolizmu komórek (zawarte są w tzw. koktajlach do mezoterapii). Z kolei kontrolowane uszkodzenie skóry igłami stymuluje ją do regeneracji i odbudowy. Najczęściej stosowane metody to mezoterapia igłowa i mikroigłowa.

 

Kwas HA

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka preparatu z kwasem HA. Ma on za zadanie wypełnić zmarszczki, czy bruzdy i obszary, gdzie brakuje objętości. W ten sposób uzyskujemy efekt jędrnej, wypełnionej skóry. Obecność kwasu hialuronowego jest korzystna dla organizmu, gdyż odpowiada on za prawidłową gospodarkę wodną skóry. Z resztą HA występuje w naszych tkankach naturalnie. Zabieg można wykonywać na różnych partiach ciała, jednak najczęściej kwas podaje się do policzków, ust czy w bruzdy nosowo-wargowe.

 

Usuwanie zmarszczek

Toksyna typu A stanowi najchętniej wybierany zabieg przez pacjentów na całym świecie. Jest prosty w zastosowaniu i w pełni bezpieczny. Polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej, która rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Dzięki jego zastosowaniu można skutecznie pozbyć się zmarszczek pionowych między brwiami, zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek wokół oczu czy bruzd na szyi oraz dekolcie. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, na efekty zastosowania toksyny botulinowej trzeba poczekać parę dni. Ta metoda nie zapewnia też dożywotniej trwałości – jego skuteczność określa się na 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie połączenia pomiędzy nerwami a mięśniami zaczynają się odbudowywać i niezbędne jest powtórzenie zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ:


Większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej opartych jest na bezpiecznych i mało inwazyjnych procedurach. Istnieją jednak przeciwwskazania do przeprowadzenia niektórych z nich. To właśnie celem wykluczenia przeciwwskazań przeprowadza się tak szczegółowy wywiad medyczny przed zabiegiem.


Do najpopularniejszych ograniczeń zaliczamy:

 

  1. Ciążę i okres laktacji,
  2. Niewyrównaną cukrzycę,
  3. Zaburzenia krzepnięcia krwi,
  4. Opryszczkę,
  5. Choroby nowotworowe,
  6. Stosowanie leków przeciwzakrzepowych (takich jak np. kwas acetylosalicylowy).

 

Należy mieć świadomość, że każdy zabieg medycyny estetycznej może mieć z racji swojej specyfiki szereg innych przeciwwskazań. Nasi lekarze są wybitnymi specjalistami w zakresie bezpiecznego przeprowadzania procedur estetycznych i zadbają o to, by Twoja wizyta w klinice była bezpieczna, a efekty zabiegów medycyny estetycznej spełniły Twoje oczekiwania.

 


Skóra jest naszą wizytówką, a jej jakość często odzwierciedla jakość naszego życia.

Nigdy nie jest za późno ani tym bardziej za wcześnie aby zadbać o wygląd. Trzeba jednak pamiętać, że codzienny tryb życia i nawyki,

odpowiadają zarówno za długość oraz jakość życia, jak i za nasz wygląd. Może czas coś zmienić?

Zapraszemy do naszej kliniki medycyny estetycznej w Katowicach .

WYBRANE ZABIEGI :


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!