MODELOWANIE

POWIĘKSZANIE UST


Do powiększania ust używam wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego specjalnie dedykowanego do tej okolicy. Kwas hialuronowy pozwala na  powiększenie lub tylko nieznaczne uwydatnienie ust, poprawienie konturu, nawilżenie, spłycenie  zmarszczek wokół nich, co w rezultacie daje efekt odmłodnienia.

 

 

Wypełnienie kwasem hialuronowym ust jest bezpieczne, gdyż jest  to substancja naturalna, która występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. Odpowiada za wiązanie wody i utrzymywanie jej odpowiednich ilości w tkankach, dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona. Zawartość kwasu hialuronowego w skórze wraz z wiekiem zmniejsza się, przez co skóra wiotczeje, a wargi tracą swoją objętość. Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG ?

POWIĘKSZANIE UST


Jak wygląda zabieg?

Po przeprowadzeniu wstępnej rozmowy dobieram indywidualny plan zabiegu zależny między innymi od wieku, powstałych zmian, oczekiwanego efektu. Na początku aby zapewnić pacjentom komfort podczas zabiegu podaję znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego lub znieczulenie stomatologiczne. Następnie wprowadzam za pomocą iniekcji substancje wypełniającą. Podczas podawania preparatu pacjent może odczuwać lekkie rozpieranie. Zabieg może trwać nawet około czterdzieści minut. Zabieg uwydatnia czerwień wargową, uwypukla i podkreśla kontur ust. Stają się wtedy naturalne w wyglądzie i pełne. Niesymetrycznym ustom ten zabieg pozwala przywrócić ładny kształt, a u osób z wadami wrodzonymi przywrócić anatomię warg. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy (4- 8- 12 miesięcy) i zależy od rodzaju użytego do zabiegu preparatu oraz intensywności mimiki ust.

EFEKTY ZABIEGU

POWIĘKSZANIE, MODELOWANIE UST


Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu i jak długo utrzymuje się efekt?

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego modelują usta na kilka sposobów. W zależności od Twoich oczekiwań mogą nadać objętości, czy wyrównać asymetrię. Ustom można nadać nowy, utracony kontur, zaznaczyć rynienkę wargową i „łuk kupidyna”, które z wiekiem tracą swój zarys. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy (6- 12 miesięcy) i zależy od rodzaju użytego do zabiegu preparatu oraz intensywności mimiki ust, trybu zycia (palenie papierosów, wystawianie skóry na slonce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu ).


Okres utrzymywania sie efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami kwasu hialuronowego. Sesje uzupełniające wymagają zazwyczaj mniejszej ilości preparatu, aby utrzymać uzyskane rezultaty. Większość pacjentów decyduje się na zabieg uzupełniający po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu. Fakt, że preparaty te są z czasem wchłaniane jest ogromną zaletą, gdyż pacjent ma pełen wybór czy i kiedy powtórzyć zabieg, może zdecydować o formie i czasie poprawienia swoich ust

Powiększanie ust

Do powiększania ust używamy wyłącznie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego specjalnie dedykowanego do tej okolicy. Kwas hialuronowy pozwala na  powiększenie lub tylko nieznaczne uwydatnienie ust, poprawienie konturu, nawilżenie, spłycenie  zmarszczek wokół nich, co w rezultacie daje efekt odmłodnienia.  Wypełnienie kwasem hialuronowym ust jest bezpieczne gdyż jest  to substancja naturalna, która występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. Odpowiada za wiązanie wody i utrzymywanie jej odpowiednich ilości w tkankach, dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona. Zawartość kwasu hialuronowego w skórze wraz z wiekiem zmniejsza się, przez co skóra wiotczeje, a wargi tracą swoją objętość. Zabiegi medycyny estetycznej są jedynymi, które mogą rozwiązać ten problem.

Powiększanie , modelowanie ust - restylane

Jakie efekty uboczne mogą wystąpić po zabiegu?

Bezpośrednio po powiększeniu ust mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji, czyli obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie,ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu zdeponowania preparatu. Usta mogą być opuchnięte przez najczęściej 1-3 dni. Po wykonanym zabiegu mogą pojawić się siniaki, które łatwo przykryć makijażem. Należy stosować należy krem przyspieszający ich wchłanianie i gojenie Osoby ze skłonnością do opryszczki po konsultacji z lekarzem powinny stosować leki przeciwwirusowe przed i po zabiegu.  Należy pamiętać o unikaniu opalania się.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża i okres laktacji, stany zapalne w okolicy ust, miesiączka, opryszczka, tendencja do powstawania blizn przyrosłych, schorzenia o podłożu autoimmunologicznym