POWIĘKSZANIE UST, MODELOWANIE UST, USUWANIE ASYMETRII


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 45 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta. lub znieczulenie komputerowe.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

Do powiększania ust używamy szwajcarskich wypełniaczy (również ze znieczuleniem) na bazie kwasu HA specjalnie dedykowanego do tej okolicy (nie używamy wypełniaczy uniwersalnych). Kwas HA pozwala na  powiększenie lub tylko nieznaczne uwydatnienie ust, poprawienie konturu, nawilżenie, spłycenie  zmarszczek wokół nich, co w rezultacie daje efekt odmłodnienia.

 

 

Wypełnienie ust dedykowanym, odpowiednio miękkim kwasem HA ust jest bezpieczne, gdyż jest  to substancja naturalna, która występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. Odpowiada za wiązanie wody i utrzymywanie jej odpowiednich ilości w tkankach, dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona. Zawartość kwasu hialuronowego w skórze wraz z wiekiem zmniejsza się, przez co skóra wiotczeje, a wargi tracą swoją objętość. Powiększanie ust lub  modelowanie ust to jedne z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej.

 

Powiększanie ust

POWIĘKSZANIE UST - JAK WYGLĄDA ZABIEG ?


Jak wygląda zabieg?

Po przeprowadzeniu wstępnej rozmowy dobieram indywidualny plan zabiegu zależny między innymi od wieku, powstałych zmian, oczekiwanego efektu powiększenia ust. Na początku, aby zapewnić pacjentom komfort podczas zabiegu podaje się profasjonalne znieczulenie komputerowe lub miejscowe w postaci kremu znieczulającego. Następnie wprowadza się za pomocą iniekcji substancję wypełniającą stosując adekwatne techniki podawania - zarówno klasyczne jak i nowatorskie w tym techniki rosyjskie, cherry lips itp. Podczas podawania preparatu pacjent może odczuwać lekkie rozpieranie. Zabieg powiększania ust, modelowania ust może trwać nawet około czterdzieści minut. Zabieg uwydatnia czerwień wargową, uwypukla i podkreśla kontur ust. Stają się wtedy naturalne w wyglądzie i pełne. Niesymetrycznym ustom ten zabieg pozwala przywrócić ładny kształt, a u osób z wadami wrodzonymi przywrócić anatomię warg. Efekt zabiegu powiększania ust utrzymuje się kilka miesięcy (4- 8- 12 miesięcy) i zależy od rodzaju użytego do zabiegu preparatu oraz intensywności mimiki ust.

POWIĘKSZANIE, MODELOWANIE UST - EFEKTY ZABIEGU


Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu i jak długo utrzymuje się efekt?

 

Wypełniacze na bazie kwasu HA modelują usta na kilka sposobów. W zależności od Twoich oczekiwań mogą nadać objętości, czy wyrównać asymetrię. Ustom można nadać nowy, utracony kontur, zaznaczyć rynienkę wargową i „łuk kupidyna”, które z wiekiem tracą swój zarys. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy (6- 12 miesięcy) i zależy od rodzaju użytego do zabiegu preparatu oraz intensywności mimiki ust, trybu życia (palenie papierosów, wystawianie skóry na slonce, wizyty w solarium - skracają czas działania preparatu ).

 

Okres utrzymywania sie początkowego efektu powiększania ust kawasem HA można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami tego samego preparatu. Sesje uzupełniające wymagają zazwyczaj mniejszej ilości preparatu, aby utrzymać uzyskane rezultaty. Większość pacjentów decyduje się na zabieg uzupełniający po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu powiększania ust. Fakt, że preparaty te są z czasem wchłaniane jest ogromną zaletą, gdyż pacjent ma pełen wybór czy i kiedy powtórzyć zabieg, może zdecydować o formie i czasie poprawienia swoich ust

Powiększanie ust

Jakie efekty uboczne mogą wystąpić po zabiegu?

Bezpośrednio po powiększeniu ust mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji, czyli obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie,ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu zdeponowania preparatu. Usta mogą być opuchnięte przez najczęściej 1-3 dni. Po wykonanym zabiegu mogą pojawić się siniaki, które łatwo przykryć makijażem. Należy stosować należy krem przyspieszający ich wchłanianie i gojenie Osoby ze skłonnością do opryszczki po konsultacji z lekarzem powinny stosować leki przeciwwirusowe przed i po zabiegu.  Należy pamiętać o unikaniu opalania się.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża i okres laktacji, stany zapalne w okolicy ust, miesiączka, opryszczka, tendencja do powstawania blizn przyrosłych, schorzenia o podłożu autoimmunologicznym

CENNIK


Zabiegi kwasem hialuronowym - okolica ust

( cena zależy od zastosowanego preparatu i jego objetości)

Zmarszczki marionetki


od 1000 zł

0,5 ml

od 550 zł

Inne zmarszczkiPOLECANE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ


Preparat można łączyć jednocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak iniekcja z toksyny typu A, mezoterapia lub wypełnianie zmarszczek na bazie kwasu HA.
Efekty zabiegu są długotrwałe i subtelne...

Wchłanialne nici PDO , nici rewitalizujące oraz 3D - nici liftingujące, przynoszą spektakularne efekty w eliminacji zmarszczek, podnoszą i liftingują. Aplikacja nici jest praktycznie  bezbolesna,  nie pozostawia ...

Profhilo to unikalny zabieg odmładzający nie tylko skórę, lecz także tkankę podskórną, która zapewnia bezpośrednie rusztowanie dla skóry. Daje efekty, które do tej pory możliwe były do osiągnięcia tylko przy ....


Zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!