MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

LIPOSUKCJA  PODBRÓDKA


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Zabieg trwa 60 - 180 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg w zależności od typu może wymagać  kilku dni odpoczynku i rekonwalescencji.

W dzisiejszych czasach dbanie o swój wygląd stało się nie tylko kwestią estetyki, ale również wyrazem troski o własne zdrowie i samopoczucie. Wiele osób podejmuje różnorodne działania, by poprawić swoją sylwetkę – od zbilansowanej diety, przez regularne ćwiczenia, aż po zabiegi medycyny estetycznej. Niemniej jednak, nie zawsze zdrowy styl życia gwarantuje idealny wygląd. Często genetyka, choroby hormonalne czy inne schorzenia wpływające na masę ciała mogą sprawić, że mimo naszych starań, pewne partie ciała wciąż odbiegają od naszych oczekiwań. Jednym z takich miejsc jest okolica podbródka, gdzie gromadzi się niechciana tkanka tłuszczowa. Liposukcja podbródka to odpowiedź medycyny estetycznej na ten problem nadmiaru tkanki tłuszczowej w tej okolicy.

Zabiegi liposukcji to często jedyne wyjście dla pacjentów, którzy chcą zlikwidować oporną tkankę tłuszczową w tak newralgicznych obszarach, jak np. podbródek.

 

Ładnie wymodelowany podbródek to jedna z cech charakterystycznych młodzieńczego owalu twarzy. Niestety ten obszar nie tylko szybko się starzeje, tracąc zaznaczony kontur, ale też często gromadzi się tu nadmiar tkanki tłuszczowej. Co więcej, te tkanka tłuszczowa jest niejednokrotnie oporna na ćwiczenia i odchudzanie, a często także na stosowanie zabiegów z aparaturą hi-tech. Wynika to także ze zmian w strukturze kolagenu i elastyny, które tworzą rusztowanie skóry. Medycyna estetyczna dysponuje jednak skutecznymi rozwiązaniami - jednym z nich jest zabieg liposukcji podbródka.

CZYM JEST STRZYKAWKOWA LIPOSUKCJA PODBRÓDKA?


Strzykawkowa liposukcja podbródka to jedna z technik liposukcji, która polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka za pomocą specjalnej strzykawki. Procedura ta różni się od tradycyjnej liposukcji tym, że zamiast maszynowego odsysania tłuszczu, lekarz używa ręcznej strzykawki do aspiracji - odsysania tkanki tłuszczowej.

 

Oto kilka kluczowych informacji na temat tej techniki liposukcji podbródka:

Delikatność: Strzykawkowa liposukcja jest bardziej delikatna dla tkanki niż tradycyjne metody, co może skutkować mniejszymi siniakami i krótszym czasem rekonwalescencji.

Precyzja: Ręczne odsysanie tłuszczu daje lekarzowi większą kontrolę nad ilością usuwanego tłuszczu, co pozwala na osiągnięcie bardziej precyzyjnych i naturalnych efektów.

Bezpieczeństwo: Brak użycia maszyn i elektryczności podczas zabiegu może zmniejszyć ryzyko powikłań.

Zastosowanie: Ta technika jest szczególnie polecana dla delikatnych obszarów, takich jak podbródek, gdzie precyzja i delikatność są kluczowe.

 

Dlaczego podwójny podbródek jest problemem?

Podwójny podbródek może być wynikiem genetyki, nadwagi, starzenia się skóry czy chorób wpływających na masę ciała. Nie tylko wpływa na wygląd, ale również może obniżać samoocenę i komfort życia.

JAK WYGLĄDA LIPOSUKCJA PODBRÓDKA?


Zabieg odsysania tłuszczu z podbródka w znieczuleniu miejscowym wykonuje lekarz, pracując specjalną cienką kaniulą o ściętej i tępej końcówce, za pomocą której odciąga nadmiar tłuszczu. Dzięki temu lekarz ma możliwość pełnej kontroli w obrębie pola zabiegowego. Tkanka tłuszczowa może podczas zabiegu zostać usunięta z okolic żuchwy, górnej części szyi i podbródka. Pozwala to odmłodzić i wyszczuplić twarz w trakcie jednego zabiegu. Tej procedurze coraz czesciej poddają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nacięcie, przez które wprowadza się kaniulę wykonywane jest w fałdzie brodowym, więc niewielkie blizny pozabiegowe pozostają praktycznie niewidoczne.

 

W przypadku stosowania znieczulenia miejscowego (tak pracujemy w NL Clinic) pacjent może opuścić klinikę jeszcze tego samego dnia. W okolicy zabiegowej siniaki i obrzęk mogą utrzymywać się 7-14 dni po wykonania zabiegu. Ta część twarzy może też być przez kilka dni obolała i tkliwa. Przez pierwszy tydzień pacjent powinien nosić na głowie specjalną opaskę uciskową, która przyspiesza gojenie się i regenerację.

 

Zabieg można łączyć z innymi proecdurami stosowanymi z medycynie estetycznej. Proponowane metody są indywidualnie dobierane przez lekarza podczas konsultacji przed zabiegiem.

 

Rekonwalescencja i pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnego stronu uciskowego. W ciągu pierwszych dni mogą pojawić się siniaki i obrzęki, które z czasem ustępują.

LIPOSUKCJA PODBRÓDKA - WSKAZANIA


-lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej,

-tłuszcz oporny na odchudzanie, ćwiczenia i zabiegi aparaturowe,

-chęć wymodelowania owalu twarzy i przywrócenia mu młodzieńczych konturów,

-lokalna „otyłość” u osób szczupłych.

 

Podsumowując, zabieg jest polecany osobom z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka, które prowadzą zdrowy tryb życia, ale mimo to borykają się z problemem podwójnego podbródka.

LIPOSUKCJA PODBRÓDKA EFEKTY


Rezultaty liposukcji podbródka widać już bezpośrednio po zabiegu, ale wzmacniają się one przez kolejne tygodnie - wraz z gojeniem się miejsc, gdzie odessano komórki tłuszczowe. Pełne efekty zabiegu widoczne są ok. 2-3 miesiące po poddaniu się liposukcji.

●      zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na wybranych obszarach ciała,

●      modelowanie sylwetki i poprawa jej konturów,

●      lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa, np. tzw. bryczesy, czy tłuszcz w okolicy kolan,

●      oporna tkanka tłuszczowa, która nie zmniejsza się mimo stosowania diety i ćwiczeń,

●      nasilone zmiany o charakterze cellulitu,

●      redukcja ginekomastii i lipomastii (przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn),

●      tzw. „lokalna otyłość” u osób relatywnie szczupłych.

Rezultaty wzmocnią zabiegi wspomagajace, napisnające skórę i przywracające naturalnie młodsze rysy twarzy.

CZY LIPOSUKCJA JEST TRWAŁA?


Liposukcja podbródka jest zabiegiem mającym na celu długotrwałe usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszaru podbródka. Trwałość efektów tego zabiegu jest jednak uzależniona od wielu czynników.

Jeśli po zabiegu dojdzie do znacznego przyrostu masy ciała, pozostałe komórki tłuszczowe mogą się powiększać, a także mogą powstać nowe komórki tłuszczowe z komórek macierzystych w tym obszarze.

Aby efekty liposukcji były trwałe, zaleca się przestrzeganie zaleceń pozabiegowych oraz unikanie znacznego przybierania na wadze. Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta, mogą być kluczowe dla utrzymania długoterminowych wyników zabiegu.

CZY LIPOSUKCJA PODBRÓDKA JEST BEZPIECZNA?


Zabieg liposukcji podbródka jest procedurą małoinwazyjną, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Procedura odsysania tłuszczu z okolic podbródka uważana jest za zabieg bezpieczny. Warto jednak podkreślić, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zawsze wiąża sie z określonym ryzykiem i powinny być wykonywane wyłącznie przez uprawnionych do przeprowadzania tego typu procedur lekarzy. Odpowiedni dobór techniki zabiegowej gwarantuje dobre i trwałe efekty, a wizyty kontrolne i przestrzeganie zaleceń pozwalają uniknąć powikłań i efektów niepożądanych.

PRZECIWWSKAZANIA DO LIPOSUKCJI PODBRÓDKA:


●      niektóre choroby autoimmunologiczne,

●      ciąża i laktacja,

●      choroby nowotworowe i guzy niewiadomego pochodzenia,

●      nieleczona cukrzyca, choroby wątroby i nerek, lub ich powikłania

●      nieleczone nadciśnienie tętnicze,

●      zaburzenia krzepnięcia krwi (także polekowe),

●      stany zapalne, choroby wirusowe i grzybicze w okolicy zabiegowej,

●      ogólny zły stan zdrowia.

Osoby palące papierosy powinny mieć świadomość, że czynnik ten zwiększa ryzyko potencjalnych powikłań.

 

Ważne jest, aby przed zabiegiem poinformować lekarza o wszelkich schorzeniach i przyjmowanych lekach.

LIPOSUKCJA PODBRÓDKA OPINIE


Specjaliści wykonujący zabiegi medycyny estetycznej oraz ich pacjenci cenią liposukcję podbródka za efekty, których nie sposób osiągnąć przy użyciu innych metod. Dzięki tej procedurze udaje się zniwelować tkankę tłuszczową, z którą nie poradziły sobie zabiegi aparaturowe, dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Efekty zabiegu liposukcji podbródka można zobaczyć u wielu naszych zadowolonych pacjentów.

LIPOSUKCJA PODBRÓDKA - PYTANIA PACJENTÓW


Ile trwa liposukcja podbródka?

Zabieg liposukcji trwa zwykle około godziny. W naszej klinice wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

 

Czy liposukcja podbródka boli?

            Zabieg odsysania nadmiaru komórek tłuszczowych z podbródka wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, więc poza zastrzykiem z preparatem znieczulającym, jest to procedura bezbolesna. Po zabiegu, kiedy znieczulenie przestanie działać, może wystąpić bolesność i obrzęk.

 

Czy liposukcja ma sens?

            Tak, jednak o wyborze najlepszej ścieżki postępowania zawsze decyduje lekarz. Zabieg jest zwykle rekomendowany osobom, które mają problem z redukcją tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka i szyi - kiedy dieta, ćwiczenia i zabiegi aparaturowe nie przynoszą efektów.

 

Czy po liposukcji obwisa skóra?

            Pacjenci poddający się zabiegowi nie muszą obawiać się efektu obwisłej skóry po zabiegu. Takie ryzyko powstaje tylko w przypadku bardzo dużego rozrostu tkanki tłuszczowej, jednak wtedy lekarz już w trakcie konsultacji wyjaśnia, jakie efekty pozwoli uzyskać liposukcja oraz zaleca niezbędne zabiegi uzupełniające, kondycjonujące i napinające skórę.

 

Czego nie robić po liposukcji podbródka?

            Po zabiegu liposukcji należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza. Przez 4-6 tygodniu rekomenduje się unikanie forsownych ćwiczeń fizycznych, korzystania z basenu, sauny. Nie należy podnosić ciężkich przedmiotów i warto zadbać o to, by unikać wszelkich infekcji. Szczegółową listę zaleceń pacjent otrzymuje od lekarza po zabiegu, zalecenia te omawiane są również w czasie konsultacji.

 

Jak spać po liposukcji podbródka?

            Zaleca się, by pacjent po zabiegu liposukcji spał na wznak. Najlepiej, by głowa była lekko uniesiona ku górze, co pozwala szybciej zniwelować obrzęki.

 

Liposukcja podbródka i chomików - czy to możliwe?
            Tak, podczas zabiegu liposukcji można jednocześnie odessać tkankę tłuszczową zgromadzoną w okolicy żuchwy, tworzącą tzw. chomiki. Podczas konsultacji lekarz omawia z pacjentem specyfikę i przebieg zabiegu oraz analizuje jego potrzeby i oczekiwania.

LIPOSUKCJA PODBRÓDKA - CENA


            Wiele osób, które borykają się z problemem opornej tkanki tłuszczowej na brodzie zastanawia się ile kosztuje usuwanie tłuszczu z podbródka, a jednocześnie mają obawy o utrzymywanie się efektów zabiegu. W naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach szczegóły zabiegu, wraz z ewentualnym zastosowaniem technik uzupełniających, lekarz omawia z pacjentką podczas konsultacji. W NL Clinic lekarze opracowali autorskie rozwiązania, które pomagają uzyskać widoczne i trwałe efekty odsysania nadmiaru tłuszczu z podbródka. Polegają one na stosowaniu technik łączonych w odpowiedniej kolejności zabiegowej.

            W zależności od zastosowanych rozwiązań koszt samego zabiegu liposukcji podbródka waha się od 2400-3500 zł. Podczas wliczonej w koszt procedury konsultacji, specjalista przedstawi finalną wycenę kuracji i wytłumaczy pacjentowi etapy postępowania.

Liposukcja podbródka to skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, problemu podwójnego podbródka, który nie zawsze jest efektem niewłaściwej diety czy braku aktywności fizycznej. Dzięki nowoczesnym technikom zabieg jest bezpieczny, a efekty długotrwałe. W NL CLinic dbamy o to, by każdy pacjent czuł się komfortowo i był zadowolony z efektów. Zapraszamy do umówienia się na konsultację, gdzie indywidualnie podejdziemy do Twoich potrzeb.


WYBRANE ZABIEGI :


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!