MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

ZABIEGI GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz ginekolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Zabieg trwa 60 - 90 min.

 

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie miejscowe.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zalecamy jeden dzień odpoczynku - wykonanie

zabiegu w sobotę.

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA


Ginekologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, która została wyodrębniona zaledwie 17 lat temu. Ten obszar rozwija się jednak niezwykle dynamicznie, oferując nowoczesne i bezpieczne procedury zabiegowe. I choć w jej nazwie pojawia się estetyka, nie tylko o wygląd tu chodzi, ale przede wszystkim o poprawę komfortu życia pacjentek.

 

Rozwój ginekologii estetycznej to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania setek tysięcy kobiet. Jeszcze kilkanaście lat temu pacjentki cierpiące m.in. z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu, asymetrii warg sromowych, suchości waginy czy syndromu „luźnej pochwy” skazane były na ukrywanie swoich problemów. Często kosztem nie tylko utraty codziennego komfortu życia, ale i walki z nawracającymi infekcjami, wstydem czy dolegliwościami bólowymi. Warto dodać, że w USA operacja zmniejszenia warg sromowych została już uznana za zabieg leczniczy, a nie jedynie estetyczny. To świadczy o tym, jak poważna to dziedzina. Ginekologia estetyczna to nie tylko procedury chirurgiczne - dziś obserwujemy rozwój coraz mniej inwazyjnych technik - laserowej, frakcyjnej, z użyciem kwasu hialuronowego, lipotransferu czy osocza bogatopłytkowego PRP.

ZABIEGI INTYMNE


Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają przy problemach natury medycznej, ale i wizualnej. Nie tylko zmieniają anatomię, ale też poprawiają wygląd i odmładzają okolice intymne. Przywracają pewność siebie, ułatwiają osiągnięcie satysfakcji z życia seksualnego i niwelują istniejące wcześniej problemy, np. związane z niemożliwością uprawia sportu. Przez wielu specjalistów rozwój ginekologii estetycznej nazywany jest wręcz „nową rewolucją seksualną”.

Zabiegi ginekologii estetycznej

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA KATOWICE


Klinika medycyny estetycznej i kosmetologii na Śląsku - NL Clinic, dostosowuje swoją ofertę do potrzeb pacjentek. W związku z tym nie mogło zabraknąć w niej nowoczesnych i bezpiecznych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Wykonanie każdej procedury tego typu poprzedza konsultacja z lekarzem specjalistą, a zabiegi wykonywane są przy użyciu nowoczesnej aparatury na najwyższym, światowym poziomie - w tym technologii frakcyjnej o laserowej precyzji. Taki sprzęt pomaga ograniczyć inwazyjność kuracji, przyspiesza czas gojenia i skraca okres rekonwalescencji pozabiegowej.

 

Specjaliści pracujący w naszej klinice medycyny estetycznej gdzie wykonujemy zabiegi ginekologii estetycznej w Katowicach dbają nie tylko o to, by prawidłowo zakwalifikować pacjentki do zabiegów (na podstawie wnikliwego wywiadu i wyników badań), ale też dokładają wszelkich starań, by w tym często stresującym czasie, kobieta czuła się bezpiecznie i komfortowo. Dla nas nie istnieją tematy tabu - lekarze pracujący w NL Clinic odpowiadają na wszystkie pytania, wyjaśniają wątpliwości i omawiają z pacjentkami wszelkie aspekty związane z przebiegiem procedury, jak i postępowaniem pozabiegowym.

ZABIEGI GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ W NL CLINIC


Usuwanie zmian z okolic sromu i krocza – znamiona, brodawki, włókniaki

Zabiegi tego typu wykonuje lekarz, który kwalifikuje pacjenta do odpowiedniej procedury. Przed jej wybraniem przeprowadza badanie wstępne, oceniające charakter zmiany. Jeśli jest ona łagodna, można zastosować np. laser, ale kiedy budzi wątpliwości zalecamy wycięcie chirurgiczne oraz badanie histopatologiczne wycinka. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

 

Terapia poporodowych uszkodzeń pochwy i krocza

W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zmian lekarz dobiera odpowiednie zabiegi regenerujące, obkurczające czy niwelujące blizny i zrosty. Stosujemy też efektywne terapie obkurczające rozciągnięty przedsionek pochwy.

 

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Zabiegi likwidujące wysiłkowe nietrzymanie moczu wykonujemy przy użyciu nowoczesnej i bezpiecznej technologii frakcyjnej. Procedura powoduje zwiększenie napięcia i obkurczenie ścian pochwy oraz stymuluje tkankę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Po zabiegu pacjentka stopniowo odzyskuje kontrolę nad oddawaniem moczu - pełny efekt pojawia się po miesiącu.

 

Modelowanie i plastyka – obkurczanie i powiększanie warg sromowych

Labioplastyka to zabieg korekty warg sromowych, podczas którego można je zmniejszyć lub skrócić, nadać im inny kształt lub przywrócić symetryczny wygląd. Zabieg wykonujemy przy użyciu technologii frakcyjnej o precyzji lasera.

 

Rewitalizacja i ujędrnianie warg sromowych

Zabieg polecany kobietom dojrzałym, które zauważają objawy starzenia się w okolicach intymnych - utratę jędrności, zaburzenia pigmentacyjne czy suchość i pogorszenie ukrwienia tkanek. Nowoczesne procedury zabiegowe pomagają odmłodzić i zrewitalizować wargi sromowe, poprawiając ich napięcie i wygląd.

 

Lifting, rewitalizacja pochwy

Takie zabiegi można w zależności od potrzeb wykonywać u kobiet w różnym wieku - zarówno u młodszych pań, jak i u starszych kobiet. Wykorzystujemy w tym wypadku technologię frakcyjną. Specjalna elektroda frakcyjna urządzenia posiada system kontroli wilgoci w tkankach, dzięki czemu specjalista kontroluje przebiegi terapii.

 

Plastyka, zwężenie pochwy

Zabieg ten wykonywany jest najczęściej u kobiet, które mają za sobą porody siłami natury oraz u pań dojrzałych, u których wraz z wiekiem nastąpiło poszerzenie pochwy. W efekcie terapii dochodzi do zagęszczenia tkanek (pobudzenia produkcji kolagenu i skrócenia istniejących włókien), poprawy ich ukrwienia i unerwienia oraz obkurczenia pochwy. Plastyka pochwy przywraca komfort i poprawia doznania podczas stosunku.

 

Plastyka napletka łechtaczki

Zwana jest inaczej clitoroplastyką lub hoodoplastyką. Zabieg ten wykonujemy za pomocą technologii frakcyjnej zapewniającej laserową precyzję. Procedura zwykle wykonywana jest w połączeniu z labioplastyką, czyli zmniejszeniem czy korektą warg sromowych mniejszych lub z plastyką pochwy. Wykonujemy ją w znieczuleniu miejscowym.

 

Redukcja blizny po cięciu cesarskim

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii pozwalają na skuteczną i efektywną pracę z bliznami - także tymi po cesarskim cięciu. Seria zabiegowa łącząca różne techniki pozwala w znaczący sposób zredukować widoczność blizny i poprawić jakość oraz napięcie skóry na brzuchu.

 

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym warg sromowych większych (wolumetria).

Wraz z wiekiem nasze tkanki tracą młodzieńczą objętość na skutek utraty włókien kolagenowych i elastynowych oraz zmian w podściółce tłuszczowej. Zabieg wolumetrii kwasem hialuronowym pozwala wypełnić i nadać estetyczny, ładny kształt wargom sromowym, dzięki czemu okolice intymne wyglądają młodziej.

 

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym przedsionka pochwy (zmniejszenie wejścia do pochwy)

Tego typu procedury poprawiają jakość życia seksualnego, potęgując doznania podczas stosunku. Za pomocą kwasu HA można wykonać także modny zabieg G-shot, czyli powiększenie punktu G za pomocą wstrzyknięcia usieciowanego kwasu hialuronowego.

 

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym zaciągniętych blizn poporodowych

Blizny poporodowe nie tylko wpływają na estetykę okolic intymnych, ale też mogą być przyczyną dyskomfortu i dolegliwości bólowych. Zastosowanie iniekcji kwasem HA pozwala zlikwidować oba problemy - estetyczny i funkcjonalny.

 

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym PRP okolic intymnych

Ten zabieg poprawia ukrwienie i unerwienie oraz zapewnia efekt rewitalizacji okolic intymnych. Pacjenta uzyskuje nie tylko poprawę estetyki, ale też zwiększają się przyjemne doznania podczas stosunku. Jest to procedura autologiczna - preparat osocza pozyskujemy z własnej krwi pacjentki.

 

Leczenie asymetrii narządów płciowych

Nowoczesne zabiegi ginekologii estetycznej pomagają poprawić anatomię narządów płciowych, przywracając im symetryczny wygląd i optymalne funkcje. Tego typu procedury wykonuje się łącząc różne techniki zabiegowe tak, by dopasować je do potrzeb i oczekiwań pacjentki.

 

KONSULTACJA DO ZABIEGU GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ


W naszej Klinice można umówić się na bezpłatną konsultację z lekarzem ginekologii estetycznej, który na podstawie wywiadu i badań dobierze odpowiednią do problemu i oczekiwań pacjentki procedurę. Nasi lekarze to eksperci w swoich dziedzinach, którzy nieustannie poszerzają swoje kompetencje i szkolą się z nowoczesnych technik zabiegowych.

W NL Clinic do zabiegów ginekologii estetycznej wykorzystujemy m.in. nowoczesną technologię frakcyjną oraz zaawansowaną radiofrekwencję. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym pacjentkom bezpieczne i efektywne rozwiązania poprawiające jakość życia, estetykę narządów intymnych oraz jakość życia seksualnego.

 

Konsultacja jest bezpłatna, podobnie jak wizyta kontrolna po przeprowadzeniu zabiegu ginekologii
estetycznej. Zadzwoń i umów się na spotkanie: 881 202 202

Nadal zastanawiasz się nad o zabiegiem?

Umów się na konsultację. Zapraszamy.