MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

MEDYCYNA ESTETYCZNA - CZYM JEST ?


Czym jest medycyna estetyczna?

W odróżnieniu od innych nauk medycznych, medycyna estetyczna zajmuje się człowiekiem zdrowym, a jej zasadnicze zadanie to poprawienie komfortu i jakości życia. Dlatego została nazwana medicine du bien-etre, czyli medycyną dobrego samopoczucia. Same słowo estetyka pochodzi od greckiego słowa aisthesis, oznaczającego poczucie lub umiłowanie.
Medycyna estetyczna współtworzy medycynę Anti-aging, uzupełnia jej wiedzę i profilaktykę o dobry, ładny wygląd, przeciwdziała i leczy procesom starzenia się skóry.

JAK DZIAŁA MEDYCYNA ESTETYCZNA I ANTI AGING ?


Historia medycyny estetycznej

Historia dążenia człowieka do atrakcyjniejszego wyglądu jest tak stara, jak sama ludzkość – od wieków ludzie próbowali poprawić swoją atrakcyjność. Już starożytni Egipcjanie stosowali olejki zwierzęce, sole i kwaśne mleko aby poprawić aparycję.

Medycyna estetyczna narodziła się we Francji w 1973 roku, jej ojcem jest lekarz-endokrynolog Jean Jacques Legrand, który utworzył pierwsze na świecie Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Jednak większą popularnością zaczęła się cieszyć od początku lat 90. XX wieku. W 2002r. w Polsce otworzono pierwszą Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej. Od tego momentu popularność tej dziedziny medycyny stale rośnie.

Zabiegi skierowane są do pacjentów w każdym wieku. Ważne jest, aby łączyć kilka kuracji jednocześnie i odpowiednio dopasować jedną lub kilka metod terapeutycznych w zależności od indywidualnego problemu. Mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej są także doskonałym uzupełnieniem operacji plastycznych. Pomagają na wiele problemów takich jak: blizny, cellulit, łysienie, lekka nadwaga, przebarwienia, rozstępy, trądzik i zmarszczki.

 

Czas wykonywania zabiegów zazwyczaj nie przekracza godziny, a zaraz po nich można powrócić właściwie od razu do swoich codziennych obowiązków. Aby skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej nie trzeba wykonywać specjalistycznych badań, a obecność anestezjologa nie jest wymagana. Wielkim plusem jest odwracalność wykonanych zmian oraz naturalny efekt końcowy.

Anti aging w gabinecie medycyny estetycznej

Długość życia dzięki osiągnięciom cywilizacyjnym sukcesywnie się wydłuża, co skutkuje tym, że coraz więcej ludzi chciałoby zachować młody wygląd - najlepiej na zawsze. Pogodzenie się z upływającym czasem nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza w dzisiejszym świecie nastawionym na kult młodości. Naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych, dojrzałych kobiet, osób które chcą się "ładniej" starzeć wyszła współczesna medycyna, tworząc nową gałąź: medycynę anti aging. Różni się ona, od medycyny klasycznej tym, że nie jest nastawiona na leczenie skutków lecz na prewencję.

Medycyna antiaging (przeciwstarzeniowa) to dział medycyny, który wciąż poszukuje nowych środków do spowalniania i odwracania procesu starzenia się. W medycynie estetycznej pełni rolę zapobiegawczą, korygującą i chroniącą. Adresowana jest do każdego, niezależnie od wieku.

 

Główne zasady anti-aging

•    zapobieganie – przy pomocy preparatów zawierających antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki,
•    korygowanie – dzięki kuracjom korygującym uszkodzenia skóry,
•    chronienie – konieczność stosowania preparatów z filtrami UVA i UVB.

MEDYCYNA ESTETYCZNA - KIEDY STOSOWAĆ ?


W medynie estetycznej działania zapobiegawcze kuracją anti aging są tak samo ważne jak działania naprawcze, ale często są niedoceniane. Np. gdy widać, że młoda kobieta mocno marszczy czoło, lepiej wcześniej poddać się zabiegowi z botoksem, aby zmarszczki nie utrwaliły się.

 

Kiedy czas na zabiegi?

•    Dwudziestolatki i więcej

Problemy: trądzik młodzieńczy (przy tłustej cerze), pierwsze zmarszczki mimiczne przy suchej skórze), cienie pod oczami.
Zabiegi: usuwanie zmarszczek toksyną, (na widoczne zmarszczki mimiczne), mezoterapia kwasem HA (dla skóry cienkiej), peelingi medyczne (dla skóry tłustej), wypełniacze na cienie pod oczami lub do powiększenia ust.

•    Trzydziestolatki i więcej

Problemy: coraz bardziej widoczne zmarszczki, przebarwienia, problemy naczynkowe.
Zabiegi: usuwanie zmarszczek toksyną, mezoterapia, nici PDO, regularne peelingi medyczne, wypełnienia kwasem HA.

•    Czterdziestolatki  i więcej

Problemy: Niska elastyczność skóry, wyraźne bruzdy i „chomiki”. Objawy fotostarzenia oraz zbyt przesuszona skóra.
Zabiegi: usuwanie zmarszczek toksyną, mezoterapia, peelingi medyczne, wypełnienia wolumetryczne, nici hialuronowe.

•    Pięćdziesięciolatki i więcej

Problemy: Widoczny zanik tkanki tłuszczowej w obrębie policzków i skroni, głębokie bruzdy, „chomiki”. Opadające kąciki ust i brwi. Mocno przesuszona skóra.
Zabiegi: Wypełnienia kwasem HA, wolumetria twarzy, nici hialuronowe, mezoterapa.

WYBRANE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ:


Są tak wyselekcjonowane, aby przeciwdziałać i redukować objawy starzenia. Każdy z nich działa na inny problem:

 

Usuwanie zmarszczek toksyną typu A – zabieg zapobiega powstawaniu lub pogłębianiu się istniejących już zmarszczek. To krótki i bezbolesny zabieg. Efekty są szybko widoczne, utrzymują się od 4 do 7 miesięcy.

Wypełniacze – oparte na kwasie hialuronowym. Przeznaczone są do wypełnienia m.in. zmarszczek statycznych czy fałd nosowo-wargowych.

Mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu specjalnych mieszanek (koktajli), które zawierają substancje lecznicze, nawilżające i odżywiające. Ból jest praktycznie nieodczuwalny, ale można go jeszcze zmniejszyć za pomocą maści z lidokainą.

Mezoterapia bezigłowa – to nieinwazyjny zabieg odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Polega na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej występującej w postaci impulsów.

Nici hialuronowe – iniekcje przeprowadzone za pomocą kwasu hialuronowego, w miejsce powstawania zmarszczek, zwiotczałej i wiszącej skóry.

Powiększanie ust – za pomocą kwasu hialuronowego można je uwydatnić, poprawić  kontur, nawilżyć, oraz spłycić  zmarszczki wokół ust.  

Hydrobalans - odbudowuje i odnawia skórę całego ciała, w szczególności miejsca "trudne do poprawy" m.in.: skóra szyi, dekoltu, okolice ust.

Peelingi medyczne – przeznaczone są do leczenia poważniejszych zaburzeń funkcjonowania skóry. Używa się w nich związków chemicznych np. kwasów owocowych.

Mikrodembrazja – mechaniczna metoda złuszczania naskórka, mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do oczekiwanego rezultatu. Skóra staje się gładka, elastyczna, młodsza i jaśniejsza. Efekty widoczne są natychmiast zarówno w wizualnej, jak i dotykowej ocenie.

Wolumetria twarzy (lifting wolumetryczny) - to korekta objętości tkanek twarzy oraz różnych jej wad i defektów.

Leczenie nadpotliwości – w gruczoły potowe śródskórne wstrzykiwanie są odpopwiednie preparaty, co prowadzi do hamowania wydzielania potu.

Nici PDO - eliminują drobne zmarszczki i spłycają głębokie, poprawiają elastyczność skóry oraz opóźniają procesy starzenia.

Fala RF - skraca włókna kolagenowe i stymuluje ich wzrost.

Hydradermabrazja - natychmiastowo oczyszcza i nawilża skórę.

Plazma - pozwala usuwać zmiany oraz minimalizować zmarszczki. Nieoceniona w blefaroplastyce.

Nigdy nie jest za późno ani tym bardziej za wcześnie aby poprawić wygląd skóry. Trzeba jednak pamiętać, że codzienny tryb życia i nawyki, odpowiadają za długość oraz jakość życia. Zapraszemy do naszej kliniki medycyny estetycznej w Katowicach .


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!