MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

NICI WYPEŁNIAJĄCE I MODELUJĄCE


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 60 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg w zależności od typu może wymagać kilku dni bez wysiłku. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

PDO, PLLA, P(LA/CL), WHITE PDO

Odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO.


Wchłanialne nici PDO First Lift przynoszą spektakularne efekty w eliminacji drobnych zmarszczek, spłycają głębokie  zmarszczki, poprawiają elastyczności, opóźniają procesy starzenia. Aplikacja nici jest praktycznie  bezbolesna,  nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a nieznaczne  zaczerwienienia powstałe po ich aplikacji znikają w ciągu kilku dni. Nici można  aplikować niemal na całym ciele. Są wszechstronne i uniwersalne.

NICI PDO - NICI REWITALIZUJĄCE


Nici wypełniające

            Zabiegi z użyciem nici estetycznych zwykle kojarzone są z efektem liftingu lub rewitalizacji skóry. Okazuje się jednak, że istnieje także trzecia możliwość, jaką daje implantacja nici - to działanie wypełniające. W tym celu używa się innego rodzaju nitek, a efekt procedury niejednokrotnie porównuje się do zastosowania wypełniaczy.

Nici wypełniające - jak to działa?

            Nici wypełniające to gładkie nici, których zadaniem jest zwiększenie objętości na wybranych obszarach twarzy. Unoszą skórę, poprawiają jej elastyczność i uzupełniają ubytki, które pojawiają się wraz z wiekiem na skutek zmian zachodzących w strukturze tkanek.

            Nici wypełniające różnią się od liftingujących i rewitalizujących przede wszystkim kształtem - może to być np.:

●      nić ciasno skręcona na kaniuli, która po wprowadzeniu pod skórę delikatnie się rozpręża, wypełniając lub unoszą tkankę - wygląda jak mała sprężynka,

●      wiązka nitek na jednej kaniuli, co pozwala na jednoczesną implantację dużej liczby nici,

●      siateczka nici zwinięta w rolkę, która świetnie wypełnia zmarszczki.

Nici wypełniające - wskazania

            Każdy zabieg implantacji nici powinien być poprzedzony konsultacją u lekarza. W naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach tego typu procedury są wykonywane przez specjalistów na poziomie master - lekarzy, którzy znają i stosują w swojej pracy najnowsze technologie zabiegowe, a także szkolą innych medyków z tego zakresu.

 

Implantację nici wypełniających stosuje się najczęściej do zabiegów odmładzania twarzy:

●      na głębokie zmarszczki i bruzdy, np. na tzw. lwią zmarszczkę,

●      do rewitalizacji okolicy oczu

●      jako tzw. soft lifting

●      do likwidacji asymetrii

●      jako kurację wspierającą zabiegi korekty kształtu nosa.

 

W NL Clinic podczas konsultacji lekarz ocenia potrzeby, a także poznaje oczekiwania pacjenta. Znając te parametry, indywidualnie dobiera rodzaj oraz liczbę nici. Co niezwykle istotne - z punktu widzenia bezpieczeństwa zabiegów oraz trwałości efektów - w  naszej klinice stosujemy wyłącznie nici renomowanego producenta, które posiadają certyfikaty medyczne wymagane przez UE i są najwyższej jakości.

Wypełnianie nićmi - efekty

Dla pacjentek bardzo ważne jest to, że efekty zabiegu są natychmiastowe, a do tego zwiększają się przez kilka kolejnych tygodni. Ostateczny efekt widoczny jest po ok. miesiącu - kiedy nitki ostatecznie „ułożą się” w skórze. Co istotne, w przypadku nici wypełniających efekt jest bardzo naturalny, a rozpuszczające się nici nie powodują deformacji obszaru, w który zostały wprowadzone. Efekt wypełnienia twarzy utrzymuje się od kilku do kilkudziesięciu miesięcy - w zależności od obszaru, liczby nici oraz indywidualnych cech pacjenta. Procedurę można powtarzać. Nici wypełniające dają bardziej naturalny efekt niż klasyczne wypełniacze.

 

Efekty wypełniania nićmi:

●      spłycenie głębokich zmarszczek i bruzd,

●      wypełnienie zagłębień i ubytków tkanki,

●      redukcja asymetrii twarzy,

●      poprawa kształtu nosa,

●      efekt delikatnego liftingu i poprawy owalu twarzy.

Nici wypełniające a wypełniacze - co wybrać?

            W wielu przypadkach nie można jednoznacznie powiedzieć, który zabieg dla lepszy efekt. Jeśli w skórze na policzkach widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej i są one wyraźnie zapadnięte, w pierwszej kolejności lepiej wykonać zabieg wypełniający (np. kwasem hialuronowym czy własną tkanką tłuszczową). Same nici mogłyby naciągnąć skórę, podkreślając zapadnięcie. Podobny problem może wystąpić przy deficycie podściółki tłuszczowej w okolicy skroni - naciągniętą skóra mogłaby zacząć się załamywać, marszczyć. W takich przypadkach nici mogą być drugim etapem kuracji odmładzającej.

            Każdy przypadek jest indywidualny, a kluczem do sukcesu jest poprawna diagnoza i doświadczenie lekarza wykonującego zabiegi. Nici i wypełniacze można też łączyć w procedurach i to często przynosi najlepsze efekty. Każdy z tych zabiegów działa nieco inaczej - nici bardziej liftingują i unoszą skórę, ale musi ona mieć się na czym oprzeć - i tu wkraczają wypełniacze.

Nici wypełniające powikłania

            Przeciwwskazania i możliwe efekty niepożądane są podobne, jak w zabiegach rewitalizacji i liftingu nićmi. Po implantacji nici może wystąpić bolesność oraz uczucie naciągnięcia skóry, mogą pojawić się drobne siniaczki.

Zabiegi wypełniania nićmi nie wykonujemy m.in. u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób leczonych onkologicznie (chemio- i radioterapia), a także gdy pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe.

Niezwykle ważne dla efektów i bezpieczeństwa jest to, w czyje ręce oddajemy się podczas zabiegu. W NL Clinic, jednej z bardziej znanych klinik medycyny estetycznej na Śląsku, procedury inwazyjne wykonują wyłącznie wykwalifikowani lekarze. Dzięki temu ryzyko powikłań (np. infekcji, zapalenia tkanek, uszkodzenia nerwu, przemieszczenia się lub zerwania nici) jest ograniczone do minimum. Dodatkowo nasi specjaliści w przypadku jakichkolwiek problemów reagują natychmiastowo, wystawiając receptę na potrzebne leki i zapraszając na wiaty kontrolne.

 

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z zabiegu wypełniania czy liftingu nićmi, umów się na konsultację do lekarze medycyny estetycznej w naszej Klinice: telefon/mail.

 

 

First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-55 lat.  Pierwszy efekt poprawy wyglądu  uzyskujemy po kilku tygodniach.
Proces wchłaniania nici trwa do 8 miesięcy, a efekty  utrzymują się nawet do 2 lat. Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok).

MIEJSCA STOSOWANIA

NICI PDO First Lift:


Na twarzy:
- Pionowe i poziome zmarszczki na czole
- Obniżone  brwi
- Dolina łez, kurze łapki
- Wyraźny fałd nosowo-wargowy
- Fałd marionetkowy
- V-lifting- poprawa owalu
- Opadające policzki i „chomiki”
- Pomarszczone policzki
- Okolica ust- zmarszczki palacza

Na ciele:
- Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
- Ujędrnianie i kształtowanie piersi,
- Zwiotczenie tkanek  na pośladkach, brzuchu, wewnętrznej stronie ramion i nogach

Jak wygląda  zabieg:
Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający). Następnie lekarz zaznacza przebieg nici i  wprowadza igły z nicią PDO w tkankę podskórną. Igły umieszczamy w określonych miejscach na twarzy w celu uzyskania efektu najskuteczniejszego napięcia skóry.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:
- Wypełnienie lub podniesienie obszaru,
- Wygładzenie zmarszczek,
- Wypełnienie bruzd,
- Korekta nosa,
- Lifting skóry,
- Poprawa owalu twarzy.

Zabiegi przy pomocy nici PDO dają natychmiastowe, długotrwałe efekty.

WYBRANE ZABIEGI :


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!