MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

NICI LIFTINGUJĄCE, HACZYKOWATE


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 60 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg w zależności od typu może wymagać kilku dni bez wysiłku. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

NICI LIFTINGUJĄCE

Nowoczesna medycyna estetyczna stawia na bezpieczne i małoinwazyjne rozwiązania, które mogą być alternatywą dla procedur chirurgii plastycznej. I tak jednym popularniejszych zabiegów liftingujących ostatnich lat stały się tzw. nici.

Co istotne, to procedura dobrze sprawdzona, a tego typu nici są wykorzystane w medycynie już od lat, np. w kardiochirurgii. Całkiem niedawno specjaliści dermatologii estetycznej zaczęli stosować je do zabiegów odmładzających - liftingujących, rewitalizujących i wypełniających.

LIFTING NIĆMI - JAK TO DZIAŁA?


Nici liftingujące są szeroko stosowane w gabinetach medycyny estetycznej. Podczas zabiegu lekarz, stosując odpowiednią technikę, wprowadza nici pod skórę, mocując je za pomocą specjalnych haczyków, w które są wyposażone. Dzięki temu skóra unosi się w miejscach, które wraz z wiekiem nieubłaganie poddają się działaniu grawitacji, zmniejszają się też zmarszczki mimiczne i bruzdy. Dodatkowo zabieg stymuluje naturalne mechanizmy regeneracyjne w skórze oraz produkcję kolagenu i elastyny. Cera staje się bardziej elastyczna, sprężysta i lepiej napięta.

 

W klinice medycyny estetycznej w Katowicach tego typu zabiegi przeprowadzają wykwalifikowani lekarze. Procedury przeprowadzane na najwyższym poziomie, co gwarantuje bezpieczeństwo i uzyskanie pożądanych efektów. Można śmiało powiedzieć, że w procedurach z użyciem nici jesteśmy na poziomie master, a nasi specjaliści prowadzą szkolenia z tego zakresu.

RODZAJE NICI LIFTINGUJĄCYCH


W zależności od specyfiki zabiegu oraz obszaru, który wymaga liftingu, lekarz wybiera odpowiedni typ nici. Ważny jest nie tylko rodzaj materiału, z którego są wykonane czy sposób mocowania, ale też użycie odpowiedniej liczby nitek podczas procedury. Jeśli wprowadzi się ich za mało, nie będą w stanie utrzymać ciężaru skóry, a co za tym idzie - efekt zabiegu będzie nieznaczny i krótkotrwały. Lekarze medycyny estetycznej w NL Clinic podczas konsultacji oceniają potrzeby pacjenta i dobierają rodzaj, ilość oraz długość nici indywidualnie.

 

W naszej klinice stosujemy cztery rodzaje nici renomowanego producenta: PDO, WHITE PDO, PLLA i PLLA. Stosowane przez nas produkty są certyfikowane medycznie i spełniają najwyższe standardy jakości.

LIFTING NIĆMI - WSKAZANIA DO ZABIEGU:


-opadająca skóra w okolicy powiek i skroni,

-spadek jędrności skóry,

-utrata młodzieńczego owalu twarzy,

-chomiki, drugi podbródek

-zmarszczki i bruzdy

LIFTING NIĆMI - EFEKTY:


Nici liftingujące świetnie sprawdzają się do uniesienia i odmłodzenia owalu twarzy, wygładzają skórę w okolicy skroni oraz brwi, pozwalają zlikwidować tzw. chomiki.

 

Efekt liftingu nićmi jest natychmiastowy, a dodatkowo nasila się w czasie przez kilka tygodni po zabiegu. Rezultaty utrzymują się - w zależności od rodzaju użytych nici, stanu wyjściowego skóry oraz obszaru poddawanego zabiegowi - od kilku do nawet kilkudziesięciu miesięcy. Co istotne, nici z czasem ulegają rozpuszczaniu, a twarz po zabiegu nie traci naturalnego wyglądu. To, kiedy materiał rozpuści się w skórze zależy nie tylko od jego rodzaju, ale też od indywidualnych cech i predyspozycji danej osoby. Nici nie powodują paraliżu mięśni (jak toksyna botulinowa) i nie zwiększają objętości tkanek jak wypełniacze. To idealny zabieg dla osób szukających widocznych, ale wciąż naturalnych efektów. Po wprowadzeniu ich do skóry nie pozostają blizny ani inne ślady.

NICI LIFTINGUJĄCE OPINIE PACJENTEK


Pacjentki doceniają małą inwazyjność oraz efekty liftingu nićmi. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Wykwalifikowany specjalista przeprowadzi go sprawnie i w sposób bezpieczny, co pozwoli uniknąć ewentualnych powikłań.
Nie bez przyczyny nici nazywane są alternatywą dla chirurgicznego liftingu - zapewniają wyraźne uniesienie i wygładzenie skóry, nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji i są zabiegiem zdecydowanie nie tańszym.

NICI LIFTINGUJĄCE POWIKŁANIA


Po zabiegu może występować bolesność oraz uczucie ciągnięcia skóry. Zwykle też bezpośrednio po procedurze występuje tzw. hiperkorekcja, czyli silne naciągnięcie  tkanki, które z czasem mija - zwykle po 3-7 dniach.

Jeśli chodzi o efekty niepożądane - jak do każdej procedury, także i tu występują przeciwwskazania do zabiegu, których trzeba bezwzględnie przestrzegać. Liftingu nićmi nie wykonujemy m.in. u kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią, u osób w trakcje radio- i chemioterapii oraz przyjmujących leki zmniejszające krzepliwość krwi.

 

Produkty, na których pracujemy są certyfikowane i bezpieczne, jednak najważniejszym aspektem jest to, by zabieg wykonał odpowiednio certyfikowany, doświadczony lekarz, który przeprowadzi go zgodnie z procedurami i zadba o bezpieczeństwo pacjenta. Wizyta u  specjalisty to większe bezpieczeństwo dla zdrowia i mniejsze prawdopodobieństwo powikłań, takich jak infekcja, zapalenie tkanek miękkich, uszkodzeń nerwów czy migracji lub zerwania nici w skórze.


NICI PDO, LIFTINGUJĄCE CENA


Nici liftingujące PDO ...

Nici caven fill

do wypełnienia zmarszczek, zapadniętych policzków

od 400 zł

nici  z haczykami

od 1200 do 1600 zł

od 400 do 2000 zł

Nici PDO screw

10 sztuk

od 600 do 1000 zł

Konsultacja z zabiegiem


WYBRANE ZABIEGI :


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!