MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

DLACZEGO SKÓRA SIĘ STARZEJE?


W okolicy 25. roku życia, nasza skóra zaczyna ujawniać pierwsze oznaki starzenia - utratę elastyczności, wiotczenie i utratę naturalnego blasku. Wszystko to wynika z osłabienia elastyczności włókien kolagenowych i elastynowych, które są odpowiedzialne za jędrność skóry oraz ze spadku poziomu kwasu hialuronowego, który zapewnia jej odpowiednie nawilżenie. Zmarszczki mimiczne, które powstają w wyniku powtarzających się ruchów mięśni leżących pod skórą, z czasem stają się bardziej widoczne i ulegają pogłębieniu. Są najczęściej obserwowane w okolicy powieki dolnej, kącików oczu (znanych jako „kurze łapki”), wokół ust, na czole lub między brwiami („lwia zmarszczka”).

Jednak nie ma potrzeby się tym martwić - istnieją skuteczne sposoby na utrzymanie skóry w dobrej kondycji i opóźnienie procesu starzenia.

 

ZMARSZCZKI U MĘŻCZYZN


Skóra mężczyzn nie starzeje się tak szybko jak u kobiet ponieważ jest o 16% grubsza, tłustsza, wolniej wysycha i wiotczeje. Jednak panowie nie doceniają tej zalety, bo źle pielęgnują swoją skórę tzn. myją twarz mydłem i nie używają kremów nawilżających. Skutkiem tych działań są głębokie nierówności.

RODZAJE ZMARSZCZEK


Mimiczne 

są wynikiem pracy mięśni mimicznych twarzy i pojawiają się najczęściej w okolicy oczu kurze łapki, między brwiami lwia zmarszczka, na bocznej powierzchni nosa zmarszczki królicze lub na czole zmarszczka zdziwienia..

Młode osoby, które mają suchą skórę, mogą zauważyć na powierzchni naskórka widoczne linie wyglądające jak zmarszczki, nazywane zmarszczkami liniowymi, papierowymi lub poletkowymi.

Statyczne 

powstają po utrwaleniu się zmarszczek mimicznych i poduszkowych (tworzą się podczas ugniatania skóry w czasie snu).

Charakterystyczne dla tego rodzaju jest brak całkowitego zniknięcia po rozciągnięciu się skóry.

Występują jeszcze zmarszczki statyczno-elastotyczne, które powstają u osób z dużym uszkodzeniem słonecznym skóry.

Grawitacyjne 

pojawiają się gdy, skóra traci sprężystość i elastyczność oraz zmienia się kontur twarzy.

WYBRANE ZABIEGI, KTÓRE ZREDUKUJĄ ZMARSZCZKI:


Wolumetria twarzy


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!