MEDYCYNA ESTETYCZNA A ZMARSZCZKI


Zmarszczki mimiczne - kurze łapki

Zmarszczki są naturalnym skutkiem starzenia się organizmu. Niestety nie dodają nam wdzięku ani seksapilu. Staramy się ich pozbyć szukając kosmetyków, które przywrócą naszej skórze młodość. Jednak kosmetyki dostępne w drogeriach nie są tak skuteczne jak zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej i nigdy po żadnym kremie nie będzie tak widocznych efektów.

SKĄD SIĘ BIORĄ ZMARSZCZKI ?


Z wiekiem nasze komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą właściwą zaczynają się kurczyć.
Zdolność skóry do regeneracji zmniejsza się i staje się podatna na różnego rodzaju uszkodzenia.
Traci ona swoją elastyczność (zdolność do rozciągania i powrotu do właściwej pozycji).
W wyniku czego powstają zmarszczki (zagięcia) i bruzdy na naszej skórze.

Głównie wyróżniamy zmarszczki :

 

Mimiczne – są wynikiem pracy mięśni mimicznych twarzy i pojawiają się najczęściej w okolicy oczu kurze łapki, między brwiami lwia zmarszczka, na bocznej powierzchni nosa zmarszczki królicze lub na czole zmarszczka zdziwienia..

Młode osoby, które mają suchą skórę, mogą zauważyć na powierzchni naskórka widoczne linie wyglądające jak zmarszczki, nazywane zmarszczkami liniowymi, papierowymi lub poletkowymi.

 

Statyczne – powstają po utrwaleniu się zmarszczek mimicznych i poduszkowych (tworzą się podczas ugniatania skóry w czasie snu).

Charakterystyczne dla tego rodzaju jest brak całkowitego zniknięcia po rozciągnięciu się skóry.

Występują jeszcze zmarszczki statyczno-elastotyczne, które powstają u osób z dużym uszkodzeniem słonecznym skóry.

 

Grawitacyjne – pojawiają się gdy, skóra traci sprężystość i elastyczność oraz zmienia się kontur twarzy.

Skóra mężczyzn nie starzeje się tak szybko jak u kobiet ponieważ jest o 16% grubsza, tłustsza, wolniej wysycha i wiotczeje. Jednak panowie nie doceniają tej zalety, bo źle pielęgnują swoją skórę tzn. myją twarz mydłem i nie używają kremów nawilżających. Skutkiem tych działań są głębokie nierówności.

ZABIEGI, KTÓRE ZREDUKUJĄ ZMARSZCZKI:


 

  • Wypełniacze – są najczęściej stosowane w celu usunięcia fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek palacza i lwiej bruzdy,
  • Toksyna typu A  – wstrzykuje się ją domięśniowo lub śródskórnie przy pomocy niewielkiej igły. Niweluje zmarszczki mimiczne twarzy w górnych i dolnych jej partiach szczególnie na czole oraz w okolicy oczu,
  • Mezoterapia igłowa (nazywana też intradermoterapią) – polega na wprowadzeniu pod skórę aktywnie działających substancji (w zależności od typu zabiegu),
  • Lifting wolumetryczny (wolumetria) - wykorzystuje się tu specjalną odmianę kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy  i wstrzykiwaną w głębokie warstwy skóry,
  • Hydrobalans - polega na seryjnym wstrzykiwaniu do skóry specjalnego preparatu kwasu hialuronowego we wszystkie obszary twarzy i ciała, gdzie wymagane jest uzupełnienie nawilżenia i wzmocnienie skóry,
  • Nici Hialuronowe (inaczej hydrolift  lub soft lifting) - stosuje do tego celu mikrokaniulę, która dostarcza preparat do wybranych obszarów w postaci nici wypełniających linię wzdłuż twarzy,
  • Peeling medyczny – stosowany do redukcji drobnych zmarszczek. Polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry przy użyciu kwasów organicznych,
  • Laser frakcyjny - specjalny laser rekondycjonujący skórę.

Usuwanie zmarszczek

Preparat stosowany jest do wygładzania: poprzecznych zmarszczek na czole, bocznych zmarszczek mimicznych okolicy oczu tzw. kurzych łapek,  zmarszczek nosa tzw. zmarszczek króliczych, pionowych zmarszczek w okolicy ust, zmarszczek palacza ciągnących się w dół od kącików ust. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów.


Kwas HA

Kwas HA to związek, który wiąże wodę w naskórku oraz jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej.  Może  być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Niestety z czasem zaczyna ...


Mezoterapia igłowa

Jest miejscowym i niechirurgicznym zabiegiem medycznym. Zabieg polega na wstrzykiwaniu bardzo małych ilości substancji leczniczych bezpośrednio do powierzchniowej warstwy skóry. Proces ten stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje napiętą, jaśniejszą i dobrze odżywioną skórą.Hydroksyapatyt wapnia

Jeden z najbardziej oryginalnych preparatów przeznaczonych do wypełnienia zmarszczek oraz do modelowania konturu twarzy. Cechuje go długotrwałość efektu oraz szeroki wachlarz zastosowań, m.in zwiększa produkcję naturalnego kolagenu oraz poprawia strukturę skóry bez nadmiernego dodawania objętości.

 


Profhilo

Profhilo to unikalny zabieg odmładzający nie tylko skórę, lecz także tkankę podskórną, która zapewnia bezpośrednie rusztowanie dla skóry. Daje efekty, które do tej pory możliwe były do osiągnięcia tylko przy skojarzeniu wielu zabiegów, działających na różne mechanizmy starzenia się ...

 


Rewitalizacja skóry

Zabieg jest małonwazyjny, komfortowy i całkowicie bezbolesny. W miejsca wymagające rewitalizacji podawany jest cienką kaniulą stabilizowany kwas hialuronowy. Zabieg ten pozwala nam zachować długotrwale elastyczną i zharmonizowaną strukturalnie skórę. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów.

 


Nici hialuronowe

Miękki lifting jest nowoczesną i popularną alternatywa dla liftingu operacyjnego. To mało inwazyjna oraz subtelna technika, która modeluje owal twarzy, napina skórę i redukuje zmarszczki. Soft lifting przeznaczony jest dla pacjentów, którzy cenią sobie naturalne efekty, uzyskane w stosunkowo krótkim czasie.

 


Nici PDO 3D, 4D, 5D, 6D

Wchłanialne nici PDO First Lift jak oraz nici 3D - nici liftingujące, przynoszą spektakularne efekty w eliminacji zmarszczek, podnoszą i liftingują. Aplikacja nici jest praktycznie  bezbolesna,  nie pozostawia żadnych blizn. Efekt jest natychmistowy i długotrwały.  Ten zabieg to 100% zadowolonych pacjentów.

 


Wolumetria twarzy

Lifting wolumetryczny to korekta objętości tkanek twarzy.   Zmniejszenie ilości tkanki podskórnej oraz zmniejszenie się ilości kwasu hialuronowego zawartego w skórze, prowadzi do jej zwiotczenia, ale jest to proces możliwy do hamowania i odwrócenia. Podając odpowiedni wypełniacz  przywracamy utracone właściwości tkanki.


Hydrobalans HA

Preparaty Restylane Vital® i Restylane Vital™ Light reprezentują nową rodzinę kwasu hialuronowego Hydrobalans Skin booster, opartą na opatentowanej technologii NASHA (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid - stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego). Efekty zabiegów są długotrwałe i naturalne.

 

 


Fala RF DIONE

DIONE RF, to rewolucyjne urządzenie służące do napinania skóry, modelowania sylwetki, odmładzanie rysów twarzy na zasadzie termoliftingu. Jest to urządzenie o medycznej mocy skumulowanej powyżej  4000J, oraz  posiadające innowacyjny generator o częstotliwości  470 kHz. Polecamy krótki filmik z zabiegu na FB.

 


PRX-T 33

Peeling medyczny PRX-T33, to nowatorska metoda chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym daje widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i wypchnięcia załamań skóry.

 


Rezultaty


Po większości zabiegów, efekty uzyskuje się bardzo szybko. Nierówności są wygładzone lub całkowicie wyeliminowane. Skóra staje się gładka, zwiększa się jej elastyczność i sprężystość.


Starzenie się skóry jest procesem postępującym i nieuchronnym. Zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, stres czy palenie papierosów wpływa na proces powstawania zmarszczek. Jednakże, można go znacznie opóźnić - stosując zabiegi odmładzające w gabinetach medycyny estetycznej. To krótkie, bezpieczne i mało inwazyjne zabiegi a potrafią uczynić cuda w ludzkim wyglądzie.