MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu - ginekologia estetyczna.


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz ginekolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Zabieg trwa 30 - 60 min.

Najczęściej w serii 2-3 zabiegów.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie miejscowe.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zalecamy jeden dzień odpoczynku - wykonanie

zabiegu w sobotę.

LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU


Wysiłkowe nietrzymanie moczu to jedna z dolegliwości, które negatywnie wpływają na jakość codziennego życia kobiet. Powoduje dyskomfort fizyczny i psychiczny, może prowadzić do zaburzeń w życiu seksualnym, a nawet do depresji.

 

Na szczęście panie, których dotyczy wysiłkowe nietrzymanie moczu mogą dziś korzystać z zabiegów medycyny i ginekologii estetycznej, które pozwalają szybko i skutecznie zlikwidować ten problem. Na rynku dostępny jest cały arsenał nowoczesnych technologii i metod zabiegowych, w tym także innowacyjne i nieinwazyjne zabiegi frakcyjne, z których korzystają specjaliści z kliniki medycyny estetycznej w Katowicach - NL Clinic.

WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU: PRZYCZYNY


Problem ten spowodowany jest osłabieniem mięśni dna miednicy, które - kiedy funkcjonują prawidłowo - otaczają i powodują zaciskanie cewki moczowej. Przyczynami zmiany napięcia tych mięśni mogą być m.in. otyłość lub nadwaga, zmiany hormonalne związane z menopauzą, ale też poród siłami natury. Drugą przyczyną tego schorzenia może być rozciągnięcie pochwy (np. po porodzie), co skutkuje zmianą kąta nachylenia cewki moczowej. Statystyki pokazują, że problem wysiłkowego nietrzymania moczu może dotyczyć nawet 25% kobiet w wieku 18-45 lat, a po 50. roku życia nawet 40%. Co istotne, panie w okresie menopauzy są także narażone na występowanie tzw. zespołu moczowo-płciowego, który może prowadzić też do atrofii pochwy, zaburzeń jej mikrobiomu oraz zmian w pH. Nowoczesne zabiegi ginekologii estetycznej redukują także te problemy.

Jeszcze niedawno wysiłkowe nietrzymanie moczu skazywało kobiety na znaczne obniżenie komfortu życia i zmuszało do radzenia sobie z przykrym zapachem poprzez noszenie np. wkładek czy pieluchomajtek. Dziś szereg nowoczesnych zabiegów, w tym laserowych czy frakcyjnych, pozwala szybko i skutecznie zlikwidować tę uciążliwą dolegliwość, a kobietom cieszyć się pełnią życia.

OBJAWY WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU


Przy tej dolegliwości dochodzi do mimowolnego, bezwiednego popuszczania moczu, np. przy kichaniu, kaszlu czy śmiechu, które powodują wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, a także podczas wysiłku, np. w trakcie uprawiania sportu. Kobiety cierpiące na wysiłkowe nietrzymanie moczu częściej odczuwają potrzebę korzystania z toalety - nawet kiedy pęcherz nie jest całkowicie wypełniony. Niestety, wiele osób wciąż uważa, że po menopauzie czy w starszym wieku (u seniorek) ta dolegliwość jest czymś normalnym i trzeba nauczyć się z nią funkcjonować. Nie jest to prawda, a leczeniu nietrzymania moczu można poddać się niezależnie od wieku!

JAK LECZYĆ WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU?


W naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach zabiegi likwidujące problem nietrzymania moczu z użyciem innowacyjnej technologii frakcyjnej wykonuje lekarz specjalista, który przed przystąpieniem do procedury przeprowadza z pacjentką szczegółowy wywiad zdrowotny, omawia efekty kuracji i pyta o występowanie ewentualnych przeciwwskazań. Zalecane jest, aby pacjentka miała wyniki badania cytologicznego nie starsze niż rok. Procedura wykonywana jest w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu podczas terapii nie odczuwa się dyskomfortu czy bólu. Zabieg frakcyjny likwidujący wysiłkowe nietrzymanie moczu nie wymaga rekonwalescencji, jednak dla komfortu i dobrego samopoczucia pacjentki zalecamy, aby wykonać go przed weekendem lub zaplanować sobie jeden dzień wolnego.

WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU ZABIEG


Nasi lekarze są ekspertami z zakresu zabiegów medycyny i ginekologii estetycznej, a wykonując zabiegi likwidujące wysiłkowe nietrzymanie moczu korzystają z niezwykle nowoczesnej i bezpiecznej technologii frakcyjnej. Podczas procedury do pochwy wprowadzana jest specjalna końcówka frakcyjna, która emitując energię o odpowiednich parametrach powoduje zwiększenie napięcia i obkurczenie ścian pochwy oraz stymuluje tkankę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Jednocześnie stosowana przez nas technologia zapobiega nagrzewaniu sąsiadujących tkanek i chroni je przed efektem termicznym zabiegu.

Po procedurze w okolicach intymnych może wystąpić lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują samoistnie do dwóch dni. Sam zabieg trwa około 30 minut.

EFEKT ZABIEGU FRAKCYJNEGO NA NIETRZYMANIE MOCZU


Dzięki tej nowoczesnej procedurze pacjentka stopniowo odzyskuje kontrolę nad oddawaniem moczu. Pełny efekt zabiegu rozwija się do miesiąca czasu. Zwykle wyraźna poprawa jest zauważalna już po pierwszej wizycie, jednak w zależności od nasilenia problemu oraz indywidualnych cech pacjentki zabieg można powtórzyć. Standardowo specjaliści zalecają przeprowadzenie 1-3 zabiegów frakcyjnych w miesięcznych odstępach.

 

Efekty zabiegu na nietrzymanie moczu:

-zmniejszenie problemu nietrzymania moczu

-rzadsze występowanie infekcji intymnych

-przywrócenie komfortu codziennego życia

-brak konieczności noszenia wkładek

-powrót do życia seksualnego

 

Zalecenia po zabieg leczenia nietrzymania moczu:

-unikanie stosunków do tygodnia po zabiegu

-unikanie sauny oraz gorących kąpieli

-ograniczenie wysiłku fizycznego

 

ĆWICZENIA NA NIETRZYMANIE MOCZU


Jedną z metod pomagających uniknąć problemu wysiłkowego nietrzymania moczu oraz ograniczających ten problem są ćwiczenia tzw. mięśni Kegla. Należy wykonywać je regularnie i najlepiej wg zaleceń fizjoterapeuty.

Najnowsze badania pokazują, że połączenie stosowania technologii fal radiowych z ćwiczeniami mięśni dna miednicy zapewnia znaczne zmniejszenie objawów tej nieprzyjemnej dolegliwości. Dodatkowo RF redukuje suchość i wiotkość pochwy. Badania nad kolejnymi korzyściami ze stosowania zabiegów frakcyjnych solo i w połączeniu z ćwiczeniami nadal trwają, a specjaliści spodziewają się uzyskać w tym zakresie obiecujące efekty.

LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU - CENA


Cena zabiegu leczenia nietrzymania moczu zależy od terapii dobranej przez lekarza ginekologa w trakcie konsultacji.

Cena jednego zabiegu to od 1000 zł

 

Wizyta kontrolna jest bezpłatna.

Wizytę konsultacyjną rezerwujemy wyłącznie telefonicznie - 881 202 202

 

Nadal zastanawiasz się nad o zabiegiem?

Umów się na konsultację. Zapraszamy.