MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

PRZESZCZEP TŁUSZCZU - LIPOTRANSFER, LIPOFILLING


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Zabieg trwa 60 - 180 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg w zależności od typu może wymagać  kilku dni odpoczynku i rekonwalescencji.

LIPOTRANSFER

W ostatnich latach medycyna estetyczna coraz częściej stawia na tzw. zabiegi autologiczne, czyli takie, gdzie materiał zabiegowy jest pobierany od pacjenta, odpowiednio przygotowywany, a następnie, za pomocą np. iniekcji, podawany na wybrane obszary. Takie procedury estetyczne są skuteczne i bezpieczne, dają też bardzo dobre i naturalne efekty.

Lekarz w niebieskim stroju ochronnym i maski chirurgicznej przeprowadza lipotransfer wolumetryczny na pacjencie w pozycji leżącej, skupiony na precyzyjnym zabiegu w obszarze twarzy.

LIPOTRANSFER - CO TO JEST?


Lipotransfer, czy lipofilling to zabiegi polegające na pobraniu i przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Tłuszcz pobiera się w sterylnych warunkach, w znieczuleniu miejscowym - najczęściej z takich obszarów jak boczki, czy brzuch. Zwykle podczas procedury lekarz uzyskuje od pacjenta 20-30 ml tkanki tłuszczowej. Specjalista odpowiednio przygotowuje taki preparat, oczyszczając go, a jeśli trzeba rozcieńczając za pomocą specjalnych technik, a następnie kaniulą wprowadza na obszary wymagające wypełnienia i odmłodzenia, np. w okolicę oczu czy policzków, ale też można zastosować go do wypełnienia czy ujędrnienia piersi lub dłoni. Warto wiedzieć, że istotą zabiegu jest nie tylko wypełnienie określonych obszarów tkanką tłuszczową. Ważną rolę odgrywają tu występujące w niej komórki macierzyste, które stymulują tkankę do przebudowy i autoregeneracji, pobudzając syntezę nowych włókien kolagenowych. Lipotransfer niejednokrotnie daje długoterminowo lepsze efekty, niż zabiegi wypełniaczami.

WSKAZANIA DO LIPOTRANSFERU


Temu nowoczesnemu i skutecznemu zabiegowi odmładzającemu możesz poddać się w naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach. To procedura idealna dla wymagających pacjentek i pacjentów, którzy oczekują naturalnych, ale widocznych i długotrwałych efektów.
Wskazania do przeszczepu tłuszczu:

●      zmniejszenie objawów starzenia się twarzy i szyi,

●      odmłodzenie okolicy oczu i skroni,

●      wypełnienie tzw. doliny łez,

●      zabiegi wolumetryczne, czyli wypełniające obszary, na których widoczne są ubytki tkanki tłuszczowej,

●      terapia wypadania włosów,

●      wypełnianie okolic ust, czy policzków,

●      mezoterapia starzejącej się skóry twarzy i szyi tkanką tłuszczową i zawartymi w niej komórkami macierzystymi,

●      modelowanie i wypełnianie biustu,

●      bezoperacyjny lifting twarzy,

●      zabiegi odmładzające na dłonie,

●      modelowanie sylwetki,

●      wypełnianie blizn zanikowych.

LIPOTRANSFER POD OCZY


Skóra w okolicy powiek jest niezwykle cienka, brak w tej okolicy także grubszej podściółki tłuszczowej, a ta występująca szybko zanika. To tutaj najwcześniej widać oznaki upływającego czasu, które z racji struktury skóry i specyfiki tego obszaru niełatwo zlikwidować. Przeszczep tłuszczu, czyli tzw. lipofilling, zapewnia w tym wypadku bardzo dobre efekty i co istotne - jest bezpieczny. Dodatkowo zawarte w autologicznym preparacie komórki macierzyste działają długofalowo zagęszczając i wzmacniając delikatną skórę pod oczami. Nasz własny tłuszcz świetnie też sprawdza się do wypełniania tzw. doliny łez.

LIPOTRANSFER NA DŁONIE

Lipotransfer na dłonie ma na celu odmłodzenie wyglądu dłoni, które często zdradzają wiek osoby. Procedura ta pozwala na przywrócenie objętości, zmniejszenie widoczności żył i ścięgien, a także poprawę tekstury skóry. Lipotransfer na dłonie jest często wybierany zamiast tradycyjnych wypełniaczy ze względu na długotrwałość efektów i wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych. Okres gojenia po lipotransferze na dłonie jest zazwyczaj krótki, a pacjenci szybko wracają do codziennych aktywności. Obrzęk i ewentualne siniaki zwykle ustępują w ciągu kilku dni po zabiegu.

LIPOTRANSFER BIUSTU


Przeszczep tkanki tłuszczowej można też wykorzystać do zabiegów wypełnienia i rewitalizacji biustu. Nie wykonuje się go w celu znacznego zwiększenia objętości piersi, ale wypełniania ich owalu np. po utracie wagi czy po ciąży. Zabieg gwarantuje naturalny efekt uniesienia i odmłodzenia piersi, ich skóra staje się gładsza i lepiej napięta. Co istotne, zabieg nie pozostawia blizn i nie wymaga rekonwalescencji, która jest konieczna w przypadku chirurgicznego powiększania biustu. Do codziennych aktywności można wrócić już 2-7 dni po wykonanej procedurze.

LIPOFILLING WOLUMETRYCZNY - AUTOLOGICZNY LIFTING


Największą popularnością w klinikach medycyny estetycznej cieszą się zabiegi wolumetryczne na twarz z użyciem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Pozwalają one w szybki i naturalny sposób przywrócić objętość obszarów, które tracą ją na skutek upływu czasu. Zaletą tego rodzaju autologicznych preparatów jest to, że można je podawać praktycznie wszędzie, a  oprócz szybkiego działania wypełniającego, dają też efekty długofalowego odmłodzenia i przebudowy skory - to zasługa komórek macierzystych. Powodują one zagęszczenie i ujędrnienie cery, silnie też stymulują fibroblasty do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Taki zabieg na twarz jest bezpieczny, nie powoduje długotrwałego zasinienia, obrzęków i zastojów limfatycznych. Nie ma też ryzyka alergii czy nietolerancji, które mogą wystąpić przy podawaniu syntetycznych wypełniaczy. Lipofilling może być wykonywany w każdym wieku -  zarówno u młodszych, jak i starszych osób. I w obu przypadkach zapewni dobre i trwałe efekty.

LIPOTRANSFER - EFEKTY ZABIEGU


Na pełne efekty przeszczepu tłuszczu trzeba poczekać do 3 miesięcy. Po samym zabiegu może wystąpić lekki obrzęk, bo preparat podajemy z lekkim zapasem, gdyż jego część całkowicie się wchłonie w kolejnych tygodniach. Pierwsze 7-10 dni po lipotransferze trwa regeneracja, potem obserwujemy już wypełnienie. Dlaczego na pełny rezultat lipofillingu trzeba czekać do 3 miesięcy? Bo tyle czasu potrzebują komórki macierzyste, by w pełni rozwinąć swój potencjał. Najważniejsze jest jednak to, że efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 3 lat!

Pacjentka powinna mieć tego świadomość, dlatego tak ważne jest by lekarz medycyny estetycznej wytłumaczył jej przebieg procedury oraz to, co po zabiegu będzie działo się w skórze. Zapisując się na konsultację do NL Clinic, uzyskasz pełne informacje o planowanych zabiegach i ich rezultatach.

PRZECIWWSKAZANIA DO PRZESZCZEPU TŁUSZCZU


Zabiegów autologicznych, a do takich należy lipotransfer, nie wykonujemy u osób cierpiących na aktywne choroby nowotworowe, schorzenia o charakterze zatorowo-zakrzepowym czy choroby autoimmunologiczne. Przeciwwskazaniem jest też ciąża i okres karmienia piersią, przyjmowanie niektórych leków czy aktywne infekcje. Cukrzyca nie jest bezwzględnym czynnikiem dyskwalifikującym, wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby oraz poziomu glikemii przed zabiegiem - musi on być uregulowany, a pacjent powinien być pod stałą kontrolą lekarza specjalisty

Warto wiedzieć, że lipotransferu nie wykonuje się w pełnej narkozie, a w znieczuleniu miejscowym. Do procedury wykorzystuje się specjalne kaniule.

KONSULTACJA PRZED ZABIEGIEM LIPOTRANSFERU


W związku ze specyfiką zabiegu musi on być poprzedzony kwalifikacją, co odbywa się podczas konsultacji z lekarzem. Dopiero na tej konsultacji ustalany jest termin, zakres i ostateczny koszt zabiegu lipotransferu.


WYBRANE ZABIEGI :

Zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!