CZYM USUWAĆ PRZEBARWIENIA SKÓRY ?


Zbyt długie przebywanie na słońcu, częste korzystanie z solarium czy alergie powodują przebarwienia lub zmiany barwnikowe na skórze. Ten sam problem ma około 30% kobiet po 30 roku życia. Obok zmarszczek, to zmiany pigmentacyjne najbardziej dodają człowiekowi lat i zabierają atrakcyjny wygląd.


W gabinecie specjalista skutecznie i bezpiecznie zadba, o to aby rozwiązać nasz problem. Do dyspozycji jest m.in. : laser, mikrodermabrazja czy peeling chemiczny. To efektowne zabiegi, które rozjaśnią lub kompletnie usuną przebarwienia.

CZYM SĄ PRZEBARWIENIA SKÓRY?


Określa się tak zmiany, które mają wygląd brązowych lub brunatnych plam (ang. Hiperpigmentation). Powstają na skutek nadmiernej i nierównomiernej produkcji brązowego barwnika  (melaniny) przez komórki wytwarzające ten barwnik, czyli melanocyty. Naturalnym czynnikiem, który pobudza melanocyty do wytwarzania melaniny, jest promieniowanie ultrafioletowe.
Rzadszymi przyczynami przebarwień są: zmiany hormonalne, stany zapalne czy reakcje alergiczne

Zalicza się do nich:

•    przebarwienia pozapalne - występują po uszkodzeniu skóry np. po oparzeniu,
•    melasma (ostuda) –zmiany zlokalizowane na twarzy, zazwyczaj na policzkach,
 czole i na skroniach. Są jasnego albo ciemnobrązowego koloru. Występuje przeważnie u kobiet,
•    piegi,
•    plamy starcze – posłoneczne. Są często nazywane wątrobowymi,
 choć nie mają nic wspólnego z chorobami wątroby. Występują głównie u starszych osób.
To skutek wieloletniego wystawiania ciała na słońce.
Ich przyczyną mogą być również zaburzenia w pracy melanocytów związane ze
 starzeniem się skóry w miarę upływu lat. Występują zwykle w miejscach odsłoniętych:
na twarzy, grzbietach rąk, dekolcie. Są większe od piegów,
•    dyschromia (związana z fotostarzeniem się skóry) – to zaburzenie pigmentacji skóry,
•    znamię Oty – to zmiana przypominająca plamę, znajduje się na twarzy, ma zmienny kształt.

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ:


•    Peeling chemiczny - złuszcza naskórek i części skóry właściwej.
•    Mezoterapia Aqua Shine BR zawierający dodatkowo peptydy rozjaśniające – polecany szczególnie osobom walczącym z przebarwieniami.
•    Laser  – wytwarza wiązkę promieni świetlnych o różnej długości, które docierają do różnych warstw skóry, ponadto świetne i długo utrzymujące się efekty można osiągnąć już po pierwszym zabiegu.
•   Mikrodermabrazja – mechaniczne ścieranie naskórka za pomocą głowicy diamentowej lub drobin korundu. Pobudza krążenie, a sam zabieg jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i krótko trwa.

Podstawową zasadą w leczeniu przebarwień jest efektowna ochrona przed UV, w trakcie leczenia i po jego zakończeniu, gdyż przebarwienia mają charakter nawrotowy.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu bardzo małych ilości substancji leczniczych bezpośrednio do powierzchniowej warstwy skóry. Proces ten stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje ...


Peelingi medyczne używane są w leczeniu m.in. powierzchownych przebarwień, trądziku, rogowaceń słonecznych, brodawkach łojotokowych oraz przy odmładzaniu skóry. Peeling medyczny ...


Mikrodermabrazja metoda mechanicznego złuszczania naskórka.Ogromną zaletą mikrodermabrazji jest fakt, że jest to zabieg bezbolesny i prosty w wykonaniu. Porównując mikrodermabrazję do ...


Efekty

Znacznie poprawia się wygląd skóry. Zmiany zostają rozjaśnione lub kompletnie usunięte.

Na proces powstawania przebarwień pracujemy latami i nie zawsze da się temu zapobiec. Leczenie przebarwień wymaga od nas cierpliwości i systematyczności. Najlepsze skutki można odnieść korzystając z kilku zabiegów zwalczających przebarwienia. W gabinecie lekarz lub kosmetolog na pewno doradzi najlepszą metodę, a efekt kuracji pozytywnie nas zaskoczy.

Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!