Zbyt długie przebywanie na słońcu, częste korzystanie z solarium czy alergie powodują przebarwienia lub zmiany barwnikowe na skórze. Ten sam problem ma około 30% kobiet po 30 roku życia. Obok zmarszczek, to zmiany pigmentacyjne najbardziej dodają człowiekowi lat i zabierają atrakcyjny wygląd.
W gabinecie specjalista skutecznie i bezpiecznie zadba, o to aby rozwiązać nasz problem. Do dyspozycji jest m.in. : laser, mikrodermabrazja czy peeling chemiczny. To efektowne zabiegi, które rozjaśnią lub kompletnie usuną przebarwienia.
Określa się tak zmiany, które mają wygląd brązowych lub brunatnych plam (ang. Hiperpigmentation). Powstają na skutek nadmiernej i nierównomiernej produkcji brązowego barwnika (melaniny) przez komórki wytwarzające ten barwnik, czyli melanocyty. Naturalnym czynnikiem, który pobudza melanocyty do wytwarzania melaniny, jest promieniowanie ultrafioletowe.
Rzadszymi przyczynami przebarwień są: zmiany hormonalne, stany zapalne czy reakcje alergiczne
Zalicza się do nich:
• przebarwienia pozapalne - występują po uszkodzeniu skóry np. po oparzeniu,
• melasma (ostuda) –zmiany zlokalizowane na twarzy, zazwyczaj na policzkach,
czole i na skroniach. Są jasnego albo ciemnobrązowego koloru. Występuje przeważnie u kobiet,
• piegi,
• plamy starcze – posłoneczne. Są często nazywane wątrobowymi,
choć nie mają nic wspólnego z chorobami wątroby. Występują głównie u starszych osób.
To skutek wieloletniego wystawiania ciała na słońce.
Ich przyczyną mogą być również zaburzenia w pracy melanocytów związane ze
starzeniem się skóry w miarę upływu lat. Występują zwykle w miejscach odsłoniętych:
na twarzy, grzbietach rąk, dekolcie. Są większe od piegów,
• dyschromia (związana z fotostarzeniem się skóry) – to zaburzenie pigmentacji skóry,
• znamię Oty – to zmiana przypominająca plamę, znajduje się na twarzy, ma zmienny kształt.
• Peeling chemiczny - złuszcza naskórek i części skóry właściwej.
• Mezoterapia Aqua Shine BR zawierający dodatkowo peptydy rozjaśniające – polecany szczególnie osobom walczącym z przebarwieniami.
• Laser – wytwarza wiązkę promieni świetlnych o różnej długości, które docierają do różnych warstw skóry, ponadto świetne i długo utrzymujące się efekty można osiągnąć już po pierwszym zabiegu.
• Mikrodermabrazja – mechaniczne ścieranie naskórka za pomocą głowicy diamentowej lub drobin korundu. Pobudza krążenie, a sam zabieg jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i krótko trwa.
Podstawową zasadą w leczeniu przebarwień jest efektowna ochrona przed UV, w trakcie leczenia i po jego zakończeniu, gdyż przebarwienia mają charakter nawrotowy.
Mikrodermabrazja metoda mechanicznego złuszczania naskórka.Ogromną zaletą mikrodermabrazji jest fakt, że jest to zabieg bezbolesny i prosty w wykonaniu. Porównując mikrodermabrazję do ...
Efekty
Znacznie poprawia się wygląd skóry. Zmiany zostają rozjaśnione lub kompletnie usunięte.
Na proces powstawania przebarwień pracujemy latami i nie zawsze da się temu zapobiec. Leczenie przebarwień wymaga od nas cierpliwości i systematyczności. Najlepsze skutki można odnieść korzystając z kilku zabiegów zwalczających przebarwienia. W gabinecie lekarz lub kosmetolog na pewno doradzi najlepszą metodę, a efekt kuracji pozytywnie nas zaskoczy.
Zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?
Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i
wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatnosci. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.