Z trądzikiem walczą nie tylko nastolatkowie, ale także osoby dorosłe. Zaczyna się mniej więcej w wieku 12 lat i zdarza się, że utrzymuje się do końca życia. Nie leczony zostawia po sobie przykre pamiątki w postaci blizn, mogą się także pojawić przebarwienia. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej zacząć leczyć tą przypadłość. Jednym ze skutecznych zabiegów jest peeling chemiczny. Leczy oraz usuwa nieprzyjazny trądzik

TRĄDZIK - PRZYCZYNY


Trądzik to najbardziej powszechna choroba skóry. Jest przewlekłą chorobą zapalną mieszka włosowo-łojkowego, jego cechy to : plamki, grudki i krostki. Podstawową zmianą jest zaskórnik, nazywany potocznie wągrem.

 

 

Powstaje on na skutek zwiększonej produkcji sebum (łoju) w gruczołach łojowych i pod wpływem nadmiernego rogowacenia komórek skóry. Złuszczone komórki zatykają ujścia gruczołów, a narastająca się w nich wydzielina tworzy zaskórniki. Tworzy się idealnie środowisko dla bakterii i stanów zapalnych.


Przyczynami powstania mogą być: stres, zła dieta, podłożenie genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz niektóre leki.
Występują dwa rodzaje trądziku : pospolity i różowaty.


•    Pospolity – występuje w wieku młodzieńczym. Na twarzy powstają zaskórniki, grudki, krostki i czasami cysty oraz nacieki zapalne w okolicach łojotokowych. Mogą się pojawić także na klatce piersiowej.

 

•    Różowaty (rosacea) – występuje w postaci krostek i grudek u obu płci, u osób pomiędzy 30 a 50 rokiem życia, z jasną karnacją i włosami. Towarzyszy mu rumieniec. Zmiany występują głównie na twarzy i zajmują jej centralną część czyli policzki, nos, czoło i podbródek. Objawy zaostrzają się pod wpływem wysokiej i niskiej temperatury, spożywania gorących posiłków, picia alkoholu oraz promieniowania słonecznego.


Postacie zmian trądzikowych:

•    Wczesna – to białe lub czarne zaskórniki, widoczne na twarzy, ramionach i plecach,
•    Średnio nasilona – jej symptomy to wypukłe czerwone grudki lub krostki,
•    Zaawansowana – na skórze są widoczne sinoczerwone guzki wypełnioną ropą.

ZABIEGI NA TRĄDZIK:


1. Hydradermabrazja kwasowa - innofacial jest zabiegiem łączącym bezkryształową dermabrazję płynami (hydradermabrazję) z zastosowaniem bardzo efektywnego podciśnienia oraz substancji aktywnych. Jednocześnie dogłębnie oczyszcza skórę, nawilża i odmładza podczas jednego zabiegu.


2. Peelingi chemiczne:

kwasem salicylowym - oczyszcza pory, usuwa zaskórniki i blizny,

kwasem glikolowym – poprawia elastyczność skóry oraz zwęża pory,
kwasem azelainowym – działa antyłojtokowo, zmniejsza rogowacenie ujść gruczołów łojowych,
kwasem migdałowym – to najdelikatniejszy peeling ale również skuteczny. Działa bakteriostatycznie. Przeznaczony jest głównie dla osób ze skórami, które nie tolerują innych kwasów owocowych.

 

3. Mikrodermabrazja - oczyszcza skórę z zaskórników i martwych komórek warstwy rogowej naskórka, poprawia działania leków przeciwtrądzikowych, wygładza małe blizny, rozjaśnia drobne przebarwienia, zwęża pory.

 

4. Lasery frakcyjne – mają działanie bakteriobójcze. Zwężają rozszerzone pory, stany zapalane ustępują.


Leczenie trądziku to długotrwały proces, tylko doświadczony specjalista może sobie poradzić z trudnymi i opornymi przypadkami. Dostępne zabiegi pomogą w leczeniu tej przykrej przypadłości. Są one skuteczne oraz bezbolesne. Zaskórniki i blizny zostaną usunięte a pory zwężone. Skóra będzie oczyszczona oraz gładka.

Hydradermabrazja kwasami

Zabieg ten łączy w sobie zalety peelingu, mikrodermabrazji i maseczki regenerującej. Zabieg ten można dodatkowo łączyć z innymi np. z klasyczną mikrodermabrazją diamentową. INNOFACIAL oferuje szybką i wysoką skuteczność nawet dla skóry tłustej i ze skłonnością do trądziku. Przynosi szybkie zauważalne efekty.

 

 


Peeling medyczny

Peelingi medyczne używane są w leczeniu m.in. powierzchownych przebarwień, trądziku, rogowaceń słonecznych, brodawkach łojotokowych oraz przy odmładzaniu skóry. Peeling kosmetyczny usuwa tylko zewnętrzne warstwy naskórka, peeling medyczny działa na cały naskórek, a także głębokich warstwy skóry.

 

 


Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja metoda mechanicznego złuszczania naskórka.Ogromną zaletą mikrodermabrazji jest fakt, że jest to zabieg bezbolesny i prosty w wykonaniu. Porównując mikrodermabrazję do innych terapii, tj. peelingi chemiczne, dermabrazja czy laseroterapia, mikrodermabrazja jest działaniem kosmetycznym obarczonym najmniejszym ryzykiem powikłań.


Efekty

Znacznie poprawia się wygląd skóry. Jest ona oczyszczona i zregenerowana.

CZY MOGĘ ZAPŁACIĆ MNIEJ ?