Trądzik to problem, który dotyka nie tylko młodzież, ale również wiele osób dorosłych. Choć zwykle pojawia się w okolicach 12 roku życia, może towarzyszyć nam nawet do późniejszych lat. Bez odpowiedniego leczenia może pozostawić nieestetyczne blizny i przebarwienia na skórze, co wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej zacząć leczyć ten problem i zapobiegać jego ewentualnym następstwom.
Przewlekły stres, wahania hormonalne, nieprawidłowa dieta czy skutki uboczne przyjmowanych leków – to wszystko może pogorszyć stan naszej skóry. Powoduje powstawanie zmian ropnych, grudkowych czy zaskórnikowych, nie tylko w obrębie skóry twarzy, ale często też na szyi, dekolcie czy plecach.
Długotrwały, nieleczony bądź nieprawidłowo leczony trądzik może zostawiać po sobie trwałe zmiany w postaci utrwalonego rumienia, blizn, mocno rozszerzonych porów czy nawet przebarwień pozapalnych. Nie każdy wie, że skóra jest największym narządem w naszym organizmie, pełni wiele bardzo ważnych funkcji – jedną z nich jest ochrona przed drobnoustrojami. Dlatego warto okazać jej szczególną troskę i zadbać o jej prawidłowe funkcjonowanie.
Wszystkie te nieestetyczne zmiany, zarówno trądzikowe, jak i potrądzikowe, powodują, że czujemy się mniej atrakcyjni, często cierpią na tym również kontakty towarzyskie. Dlatego warto zadbać o swoją skórę i oddać się w ręce profesjonalistów w celu wyleczenia trądziku i redukcji zmian potrądzikowych, co na pewno korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie i poprawi komfort naszego życia. Jak pozbyć się trądziku ?
Trądzik to najbardziej powszechna choroba skóry. Jest przewlekłą chorobą zapalną mieszka włosowo-łojkowego, jego cechy to : plamki, grudki i krostki. Podstawową zmianą jest zaskórnik, nazywany potocznie wągrem.
Powstaje on na skutek zwiększonej produkcji sebum (łoju) w gruczołach łojowych oraz towarzyszocego temu nadmiernemu rogowaceniu komórek skóry. Złuszczone komórki zatykają ujścia gruczołów, a narastająca się w nich wydzielina tworzy zaskórniki. Tworzy się idealnie środowisko dla bakterii i stanów zapalnych.
Przyczynami powstania mogą być: stres, zła dieta, podłożenie genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz niektóre leki.
występuje w wieku młodzieńczym. Na twarzy powstają zaskórniki, grudki, krostki i czasami cysty oraz nacieki zapalne w okolicach łojotokowych. Mogą się pojawić także na klatce piersiowej.
występuje w postaci krostek i grudek u obu płci, u osób pomiędzy 30 a 50 rokiem życia, z jasną karnacją i włosami. Towarzyszy mu rumieniec. Zmiany występują głównie na twarzy i zajmują jej centralną część czyli policzki, nos, czoło i podbródek. Objawy zaostrzają się pod wpływem wysokiej i niskiej temperatury, spożywania gorących posiłków, picia alkoholu oraz promieniowania słonecznego.
Wczesna
to białe lub czarne zaskórniki, widoczne na twarzy, ramionach i plecach,
Średnio nasilona
jej symptomy to wypukłe czerwone grudki lub krostki,
Zaawansowana
na skórze są widoczne sinoczerwone guzki wypełnioną ropą.
Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?
Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i
wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.