MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Labioplastyka - korekta warg sromowych mniejszych


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz ginekolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Zabieg trwa 120 - 240 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie miejscowe.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg wymaga okresu kilku dni na powrót do aktywności z zależności od rozległości zabiegu.

LABIOPLASTYKA - CZY JEST TO ZABIEG DLA MNIE?


Labioplastyka to zabieg korekty warg sromowych, podczas którego można je zmniejszyć lub skrócić, nadać im inny kształt lub przywrócić symetryczny wygląd. Na pytanie „jak powinny wyglądać wargi sromowe” nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, bo u każdej kobiety wyglądają one nieco inaczej - mają inny kształt, zabarwienie i wygląd. Nie ma jednego standardu, do którego można dążyć. Wszystko zależy od pacjentki i jej wyobrażeń czy problemów. Najczęściej panie zgłaszają się na konsultację w przypadku przerostu warg sromowych mniejszych, czyli wewnętrznych). Takie powiększenie może utrudniać uprawianie sportu, powodować trudności podczas stosunków, dolegliwości bólowe czy po prostu - stać się przyczyną kompleksów. Cudownych sposobów rozwiązania tego problemu nie ma, a maść na zmniejszenie warg sromowych nie istnieje. Mamy jednak do dyspozycji skuteczne zabiegi pozwalające zlikwidować ten problem, w tym zmniejszenie warg sromowych nowoczesnymi technikami. Labioplastyka, bo tak nazywa się ta procedura pozwala bezpiecznie i skutecznie zlikwidować przerost tkanki i jest właściwie jedyną odpowiedzią na często padające pytanie „Jak leczyć przerost warg sromowych?”.

Zabieg korekty warg sromowych Katowice

WSKAZANIA DO ZABIEGU LABIOPLASTYKI


Naczęstszymi wskazaniami do zabiegu korekty warg sromowych są:

  • - asymetria warg sromowych mniejszych,
  • - przerost warg sromowych mniejszych poza wargi sromowe większe,
  • - zniekształcenia warg sromowych spowodowane porodami i urazami,
  • - dyskomfort, otarcia,
  • - utrudnienia w uprawianiu sportu, jeździe na rowerze, bieganiu itp.,
  • - nawracające infekcje,
  • - zwykłe powody estetyczne.

PRZYCZYNY PRZEROSTU WARG SROMOWYCH


Przerost warg sromowych przyczyny może mieć różne, m.in. może to być zmiana wrodzona, ale powstaje też na skutek działania innych czynników. Może pojawić się:

●      po założeniu piercingu w okolicach intymnych,

●      po porodach,

●      na skutek terapii hormonalnych lub zaburzeń wydzielania hormonów,

●      w efekcie częstych infekcji intymnych czy nietrzymania moczu,

●      na skutek prowadzenia intensywnego życia seksualnego (częste stosunki lub masturbacja),

●      przy zbyt dużym lokalnym nagromadzeniu podskórnej tkanki tłuszczowej (u osób ze znaczną nadwagą).

 

PRZEROST WARG SROMOWYCH - JAK WYGLĄDA?


Zwykle to wargi mniejsze wychodzą poza te większe, powodując nie tylko niezadowalające wrażenie estetyczne, ale przede wszystkim dolegliwości, które obniżają komfort życia kobiety. Często panie pytają czy wargi sromowe mogą się same zmniejszyć? Niestety tak zwykle się nie dzieje. Przerost warg sromowych zabiegowo zmniejszamy za pomocą zabiegu chirurgicznego lub nowoczesnej procedury RFj o laserowej precyzji. To coraz bardziej popularny, stosunkowo prosty zabieg, wykonywany w miejscowym znieczuleniu przez ginekologa. Pamiętaj, że jeśli cierpisz na przerost warg sromowych mniejszych forum dyskusyjne w Internecie nie da Ci wystarczających odpowiedzi na pytania - najlepiej skonsultować się z lekarzem.

ZASTANAWIAM SIĘ NAD KOREKTĄ WARG SROMOWYCH…I CO DALEJ?


Co zrobić żeby zmniejszyć wargi sromowe? W NL Clinic w Katowicach oferujemy nowoczesne rozwiązania zabiegowe zapewniające zmniejszenie ich przy użyciu zaawansowanego sprzętu na najwyższym światowym poziomie. Zapraszamy na bezpłatną konsultację, na której dowiesz się wszystkiego o tym zabiegu.

Wykonanie zabiegu labioplastyki warg sromowych rozwiązuje problem w sposób bezpieczny i trwały dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg. Labioplastyka na NFZ nie jest dostępna, więc można wykonać ją w prywatnej klinice. Po zabiegu otrzymuje się zwolnienie lekarskie. Obrzęk ustępuje po kilku tygodniach.

LABIOPLASTYKA - JAK WYGLĄDA ZABIEG ?


Zabieg labioplastyki przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. procedura zmniejszenia warg sromowych wykonywana jest przy użycia najszybszej i najefektywniejszej metody, zapewniającej największy stopień bezpieczeństwa i komfortu dla pacjentki. Metoda ta minimalizuje również powstawanie blizn. Pozwala na atraumatyczne cięcie i koagulację z ogromną precyzją ruchów co jest wygodą dla lekarza prowadzącego zabieg. W efekcie otrzymujemy wyraźne skrócenie chirurgicznej części zabiegu oraz potencjalną możliwość kilkukrotnego skrócenia czasu rekonwalescencji. W naszej klinice medycyny estetycznej, by skorygować przerost warg sromowych mniejszych, wykorzystujemy nowoczesną technologię RF. Zabieg labiolastyki często łączymy z innymi, jak zmiejszenie napletka łechtaczki.

LABIOPLASTYKA - EFEKTY ZABIEGU


Jeśli zastanawiasz się jak ukryć wargi sromowe mniejsze, labioplastyka jest dobrym rozwiązaniem. Efektem zabiegu jest ich właściwa, oczekiwana wielkość i kształt.

 

Efekty zabiegu można zobaczyć na zdjęciach dostępnych na konsultacji przedzabiegowej. Wpisując w Internecie hasło „labioplastyka przed i po zabiegu” z oczywistych względów nie zobaczysz wielu efektów, natomiast rezultatami przeprowadzonych zabiegów podzielimy się z Tobą podczas konsultacji przed procedurą, kiedy lekarz będzie omawiać oczekiwania i możliwości.

 

Bardzo ważne są Twoje oczekiwania. Każdy zabieg ma swoje ograniczenia. Ważne, aby lakarz i pacjentka doszli do pełnego porozumienia. Nierealne oczekiwania są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu labioplastyki.

 

Ostateczny efekt labioplastyki jest widoczny po min. 6 tygodniach od zabiegu. Pacjentka może cieszyć się nowym wyglądem warg sromowych. Blizny stają się niewidoczne po 6–12 miesiącach.

LABIOPLASTYKA - KONSULTACJA PRZED ZABIEGIEM


Zabieg labioplastyki poprzedza wizyta konsultacyjna u ginekologa. Przed nią warto profilaktycznie wykonać podstawowe badania jak:

●      morfologia

●      badanie ogólne moczu

●      antygen HBS, HCV, HIV

●      cytologia

Badania te jednak nie są wymagane. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi wywiad dotyczący stanu zdrowia, przebytych chorób, stale podawanych leków itp. Jeśli będzie konieczne wykonania jakiegoś badania, lekarz je zleci. Skonsultuje również oczekiwania, co to efektów estetycznych zabiegu labioplastyki oraz dobór metody wykonania zabiegu. Lekarz poinformuje również, jak przygotować się do zabiegu oraz jak wygląda gojenie, czyli najczęsciej krótka, prawidłowa rekonwalescencja po zabiegu labioplastyki.


LABIOPLASTYKA - CENA


Kiedy szukasz informacji o zabiegu i wpisujesz w wyszukiwarkę hasło „zmniejszenie warg sromowych cena” możesz otrzymać bardzo różne wyniki - wszystko zależy od rodzaju zabiegu i miejsca, w którym się mu poddasz. Ważne, żeby udać do sprawdzonej kliniki, gdzie procedurę wykonują doświadczeni lekarze. Kiedy w grę wchodzi poprawa komfortu życia, jaką daje labioplastyka cena nie jest najistotniejsza, choć wciąż dla wielu pacjentek jest ważna.

 

Cena zabiegu labioplastyki to 3000 zł

Konsultacja przed zabiegiem zmniejszenia warg sromowych jest płatna. W razie potrzeby hoodoplastyka w cenie.

Wizytę konsultacyjną rezerwujemy telefonicznie - 881 202 202

Zastanawiasz się nad o zabiegiem?

Umów się na konsultację. Zapraszamy.