DERMAPEN - MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje kosmetolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Zabieg trwa od 30 do 60 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Znieczulenie nie jest wymagane

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zabiegi mikronakłuwania cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego - są bezpieczne, małoinwazyjne, a skóra świetnie na nie reaguje. Pomagają rozwiązać wiele problemów - zarówno na twarzy, jak i na ciele. W naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych - wykonujemy zabiegi opatentowanym urządzeniem Dermapen™ 4.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA - NA CZYM POLEGA?


Istotą zabiegu jest pobudzenie skóry do wytwarzania kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz stymulacja fibroblastów za pomocą mikronakłuć o określonej głębokości. Kontrolowane uszkodzenie skory pobudza też jej naturalne mechanizmy regeneracyjne i przebudowy, dzięki czemu Dermapen sprawdza się nie tylko w zabiegach anti-aging czy przeciwzmarszczkowych, ale też stosowany jest do terapii blizn (w tym potrądzikowych), rozstępów czy głębokich bruzd. Świetne efekty uzyskuje się również w zabiegach obkurczających pory oraz w terapii łysienia. Co istotne, mikronakłuwanie ułatwia również przenikanie składników aktywnych w głąb skory, dlatego podczas zabiegu stosuje się często specjalne koktajle aktywnych substancji potęgujące dobroczynne działanie mezoterapii mikroigłowej. Po zabiegu skóra jest lepiej napięta, odżywiona i wygląda młodziej.

Zabiegi Dermapenem można wykonywać na twarzy i szyi, dekolcie, udach, pośladkach czy na skórze głowy. Dzięki ergonomicznemu kształtowi stosowanego w naszej klinice urządzenia, możemy opracowywać także obszary, na których praca wymaga dużej precyzji  - jak okolice oczu czy ust.

DERMAPEN - ZALECENIA


Zabiegi mezoterapii mikroigłowej są bardzo wszechstronne i mają szeroki zakres działania. Najczęstsze wskazania do procedury mikronakłuwania to:

●      widoczne oznaki fotostarzenia (przebarwienia, zmarszczki, nierównomierna tekstura skóry),

●      utrata jędrności,

●      brak witalności i energii,

●      cienka, wiotka cera,

●      trądzik i blizny potrądzikowe,

●      przebarwienia,

●      rozstępy i blizny na ciele,

●      rozszerzone pory,

●      łysienie.

 

JAK DZIAŁA DERMAPEN?


Urządzenie wykorzystuje opatentowaną technologię pulsujących igieł, co znacznie podnosi skuteczność i bezpieczeństwo procedury. Skraca również proces gojenia się i powrotu do codziennej aktywności. Dermapen 4 pozwala precyzyjnie dopasować głębokość iniekcji - pracuje w zakresie 0,2 do 3 mm, co pozwala na znacznie lepszą kontrolę pracy niż przy klasycznej mezoterapii wykonywanej za pomocą strzykawki z igłą. Kartridże wyposażone w 16 igiełek o grubości 33G są jednorazowe i wymienia się je po każdym zabiegu. Użyte tu igły są niezwykle cienkie i wytrzymałe, co pozytywnie wpływa na komfort pacjenta, minimalizuje nieprzyjemne odczucia oraz ból.

DERMAPEN EFEKTY


Opatentowana technologia zastosowana w urządzeniu, na którym pracujemy w naszej klinice medycyny estetycznej sprawia, że zabieg jest bardziej efektywny i bezpieczny.

Dzięki zastosowaniu mikroigieł możemy uzyskać efekt spłycenia zmarszczek, widocznego pogrubienia i wzmocnienia skóry, spłycenie blizn czy redukcję rozstępów. Pobudzenie czynników wzrostu pochodzenie płytkowego, do którego dochodzi na skutek mikronakłuwania, wywołuje też pozytywne efekty w terapii łysienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Efekty zabiegu Dermapenem:

 

●      zagęszczenie i pogrubienie skóry,

●      redukcja zmarszczek,

●      rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie tekstury skóry,

●      wzrost syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,

●      uelastycznienie i odżywienie skóry,

●      redukcja blizn i rozstępów,

●      zmniejszenie widoczności porów.

PRZECIWWSKAZANIA DO MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ


Przed przystąpieniem do zabiegu Dermapen należy przeprowadzić wywiad z pacjentem, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem.

Najczęstsze przeciwwskazania do mikronakłuwania:

●      aktywny trądzik grudkowo-krostkowy,

●      aktywny trądzik różowaty,

●      opryszczka pospolita,

●      brodawki,

●      infekcje bakteryjne i grzybicze,

●      twardzina,

●      przerwana ciągłość skóry, rany

●      rogowacenie słoneczne

●      choroby nowotworowe skóry,

●      hemofilia.

DERMAPEN - PO ZABIEGU


Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń specjalisty, który przeprowadził zabieg. Pacjent otrzymuje wytyczne dotyczące zasad higieny i pielęgnacji twarzy, ochrony skóry przed słońcem, jak również długości rekonwalescencji oraz niekorzystania w tym czasie z określonych zabiegów estetycznych i kosmetycznych.

Zwykle zaleca się po ok. 8 godzinach od procedury umyć skórę łagodnym preparatem na bazie wody - najlepiej opracowanym dla cery wrażliwej. Przez kilka dni po mikronakłuwaniu unikajmy preparatów z aktywnymi składnikami o potencjale drażniącym (typu retinol witamina C, kwasy). Specjalista zaleci preparat regeneracyjno-ochronny, który przyspiesza gojenie się skóry.

Możliwe działania niepożądane po Dermapenie:

 

●      zakażenie bakteryjne (przy braku przestrzegania higieny),

●      przebarwienia (w przypadku braku fotoochrony),

●      reakcja alergiczna,

●      stan zapalny,

●      rumień,

●      uczucie swędzenia,

●      nasilenie opryszczki.

 

ROLLER MIKROIGŁOWY


W ostatnich latach na rynku pojawiły się rollery mikroigłowe do stosowania w domu. Warto wiedzieć, że takie urządzenia nie gwarantują efektów porównywalnych do zabiegów mezoterapii mikroigłowej, wykonywanych nowoczesnym i bezpiecznym sprzętem. Nasi eksperci zalecają ostrożność przy używaniu tego typu wynalazków i nie rekomendują samodzielnego ich stosowania. Po pierwsze w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie zapewnić aseptycznych warunków, nie mamy doświadczenia w tym, jak powinno wyglądać mikronakłuwanie, łatwo też o uszkodzenie skóry i wywołanie efektów niepożądanych - podrażnienia, ran, blizn (a w efekcie przebarwień) czy infekcji bakteryjnej. Nasi specjaliści w klinice medycyny estetycznej w Katowicach wykonują zabiegi mezoterapii mikroigłowej z użyciem oryginalnego, opatentowanego urządzenia Dermapen 4, które zapewnia nie tylko świetne efekty, ale też gwarantuje bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

DERMAPEN - CENA ZABIEGU


Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg na twarz, szyję i dekolt

350 zł

Wskazania : ZMARSZCZKI, UTRATA JĘDRNOŚCI, ROZSTĘPY, BLIZNY, PRZEBARWIENIA
*W cenę zabiegu wliczony jest jednorazowy kartridż z tytanowymi igłami oraz odpowiednio dobrany preparat w zależności od problemu skórnego .


POLECANE ZABIEGI ALTERNATYWNE:


Zabieg ten łączy w sobie zalety peelingu, mikrodermabrazji i maseczki regenerującej. Można łączyć go z innymi np. z klasyczną mikrodermabrazją diamentową. INNOFACIAL oferuje szybką i wysoką ...


Peeling medyczny PRX-T33, to nowatorska metoda chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie ...


Peelingi medyczne używane są w leczeniu m.in. powierzchownych przebarwień, trądziku, rogowaceń słonecznych, brodawkach łojotokowych oraz przy odmładzaniu skóry. Peeling medyczny ...


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!