MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

REDUKCJA NADPOTLIWOŚCI


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 45 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta. Jednak nie jest to wymagane.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

Nadmierna potliwość dotyka ok 2-3% ludzi, częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Pierwsze objawy zazwyczaj pojawiają się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, a największe nasilenie przypada na wiek 20-30 lat, a więc w okresie najwyższej aktywności towarzyskiej, osobistej czy zawodowej. Nadmierne pocenie jest problemem, który utrudnia codzienne życie, począwszy od wysiłku fizycznego, po zwykłe kontakty towarzyskie, natomiast  jakość życia spada.
Na szczęście medycyna estetyczna posiada toksynę typu A. Zabiegi preparatami z jej zawartością są niezwykle skuteczna, a sam zabieg jest małoinwazyjny oraz dość prosty do przeprowadzenia.

DLACZEGO SIĘ POCIMY?


Pocenie się jest funkcją niezbędną do przeżycia dla ludzkiego organizmu. Pot służy jako czynnik chłodzący ludzkie ciało dzięki procesowi parowania wody, chroniąc tym samym organizm przed przegrzaniem. Patologiczne pocenie się występuje wtedy, gdy wytwarzanie potu przekracza 50mg/5min, tzn. pot spływa strużkami spod pach, kapie z rąk, a wydzielany w ogromnych ilościach na stopach powoduje rozmakanie butów.
Nadmierne pocenie się może występować w postaci uogólnionej lub ograniczonej (np. pocenie się stóp, pach, czoła, owłosionej skóry).

RODZAJE NADPOTLIWOŚCI


·       NADPOTLIWOŚĆ PIERWOTNA (pierwotna nadmierna potliwość), zwana również miejscową nadpotliwością, objawia się nadmiernym poceniem się w określonych częściach ciała, które są symetryczne po obu stronach. Ten rodzaj nadpotliwości dotyka przede wszystkim dłoni, podeszew stóp, twarzy, okolic pod pachami oraz skóry głowy. Zazwyczaj pojawia się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania i może zmniejszać się wraz z wiekiem. Przyczyna tego rodzaju nadmiernego pocenia się nie jest dokładnie znana.

·       NADPOTLIWOŚĆ WTÓRNA (wtórna nadmierna potliwość), zwana również ogólną nadpotliwością, występuje na całym ciele. Najczęstszymi przyczynami tej formy potliwości są różne choroby i infekcje organizmu, jak również zmiany hormonalne, takie jak menopauza, cukrzyca czy nadczynność tarczycy. Czasami przyczyna pozostaje niewyjaśniona.

DLACZEGO SIĘ POCIMY? PRZYCZYNY NADPOTLIWOŚCI


•    choroby gorączkowe (ostre i przewlekłe infekcje, nowotwory),
•    czynniki zewnętrzne (ciepło),
•    emocjonalne (kontakty towarzyskie),
•    metaboliczne (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca, menopauza),
•    neurologiczna (pierwotna lub wtórna nadpotliwość),
•    smakowe (spożywanie m.in. kawy, czekolady, ostrych przypraw),
•    stres,
•    środowiskowe (wilgotność, wysiłek fizyczny).

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI


W naszej klinice Medycyny Estetycznej w Katowicach oferujemy pacjentom skuteczne i bezpieczne leczenie nadpotliwości ogniskowej (pierwotnej) przy użyciu toksyny botulinowej. Ta metoda doskonale sprawdza się w przypadku nadmiernej potliwości w okolicach pach, stóp i dłoni. Neurotoksyna działa na zakończenia nerwowe, blokując nadmierne wydzielanie potu w obszarze poddanym zabiegowi. Dzięki temu pacjent może cieszyć się zmniejszonym poceniem się przez okres co najmniej dziewięciu miesięcy.

 

Przy pomocy bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje niewielką ilość roztworu w miejsca oddalone od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę skóry objętej wzmożoną potliwością. Zabieg trwa ok. 30 minut i daje bardzo zadowalające rezultaty.
Preparat,  powoduje blokadę działania nerwów, zaopatrujących gruczoły potowe, co prowadzi do hamowania  wydzielaniu przez nie potu.

EFEKTY LECZENIA NADPOTLIWOŚCI


Pierwsze rezultaty widoczne są po ok. 1 tygodniu, a pełny efekt można zaobserwować po ok. 4 tygodniach od wykonania zabiegu Efekt leczenia utrzymuje się przez 6÷12 miesięcy, niestety później zanika, dlatego kuracja wymaga powtórzenia. W większości przypadków nadpotliwości leczenie tą metodą daje bardzo dobre efekty.


Terapia w gabinecie medycyny estetycznej diametralnie poprawia jakość życia, przywracając pewność siebie, komfort psychiczny, powrót do pełnej aktywności zawodowej i towarzyskiej.

PRZECIWWSKAZANIA DO LECZENIA NADPOTLIWOŚCI TOKSYNĄ BOTULINOWĄ


•    ciąża,
•    choroby nerwowo-mięśniowe,
•    defekty układu krzepnięcia krwi i jednoczesne przyjmowanie leków, które również mogą wpływać na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe (np. aminoglikozydy lub antybiotyki makrolidowe).


WYBRANE ZABIEGI :


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!