Łysienie nazywane jest często męską specjalnością, ze względu na to że częściej dotyczy panów i jest bardziej widoczne niż u kobiet.


Etap łysienia, niezależnie od płci i przyczyn, bardzo często wywołują u człowieka przygnębienie.  W naszej kliniec medycyny estetycznej znajdziemy rewelacyjne, skuteczne zbiegi, które nie sprawią bólu, nie stworzą  blizn. To mało inwazyjne zabiegi przeznaczone dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

DLACZEGO WŁOSY WYPADAJĄ ?


Rodzaje łysiania:

Bliznowaciejące – to zaburzenie prowadzące do zniszczenia mieszka włosowego bez względu na to, czy jest ono powodowane przez proces chorobowy w obrębie samego mieszka, czy też czynniki zewnętrzne.

Niebliznowaciejące:

- łysienie androgenowe – zaczyna się od wypadania włosów w okolicy skroni, czoła i na czubku głowy. Włosy stają się słabe, cienkie i krócej rosną. Po pewnym czasie cebulki i sam włos zanika. Za ten stan odpowiedzialny jest hormon DHT,

- łysienie anagenowe - to przedwczesne zakończenie fazy wzrostu włosa (anagenu), prowadzi w krótkim czasie do jego wypadnięcia  (np. łysienie plackowate),

- łysienie telogenowe - polega na przejściu zbyt dużej ilości włosów w fazę spoczynku (telogenu), co skutkuje zwiększoną utratę włosów po kilku miesiącach.

 Niektóre przyczyny wypadania włosów:

- zła, monotonna dieta, o niskiej zawartości białka, żelaza, biotyny itp.

- długotrwały stres, przemęczenie,

- słona i chlorowana woda,

- anemia,

- niedoczynność tarczycy,

- ciężkie infekcje,

- palenie papierosów,

- choroby włosów i skóry głowy,

- zmiany hormonalne, ciąża, menopauza,

- hormon DHT,

- niektóre środki kosmetyczne i leki,

- predyspozycje odziedziczone.

MEDYCYNA ESTETYCZNA OFERUJE

ZABIEGI, KTÓRE ZREDUKUJĄ NADMIERNE WYPADANIE WŁOSÓW:


DR. CYJ

Innowacyjny zabieg będący efektem 15 lat badań i ulepszeń laboratoriów biotechnologicznych Caregen, które są największym na świecie producentem peptydów biomimetycznych i czynników wzrostu używanych w materiałach medycznych i kosmetykach. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy 1 ml roztworu hamującego większość procesów ...


Preparaty krwiopochodne

Preparaty te otrzymujemy poprzez szybki i bezbolesny zabieg pobrania niewielkiej ilości krwi, którą natychmiast odwirowuje się w specjalnej wirówce. Dzięki tej czynności czerwone krwinki (erytrocyty) i białe krwinki (leukocyty) oddzielają się. Uzyskany preparat ma silne właściwości ...

 


Dermaheal HL

Dermaheal HL to preparat nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej.

Dermaheal HL powodyje zahamowanie wypadania włosów dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych. Skutecznie ogranicza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i mężczyz. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów.


Przeszczep włosów jest kosztowny i inwazyjny, natomiast zabiegi w klinice medycyny estetycznej są prawie bezbolesne, mało inwazyjne i często bardzo skuteczne w walce z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem. Jesli jednak przeszczep włosów jest koniecznością to zabiegi mezoterapii będą dobrym przygotowaniem skóry przed zabiegiem głównym - przeszczepem oraz pomogą utrzymywać włosy w dobrej kondycji po.

Efekty:


·         zahamowany zostaje proces wypadania włosów,

·         komórki pobudzone są do pracy, co powoduje ich odrastanie,

·         zwiększona jest gęstość i grubość włosów,

·         skóra głowy jest odżywiona oraz poprawia się jej ogólna kondycja.