MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Wypadanie Włosów - Jak Sobie z Tym Radzić?

Wypadanie włosów to problem, który dotyka nie tylko osoby starsze, ale również młodszych. Kobiety i mężczyźni w każdym wieku zmagają się z tym nieprzyjemnym zjawiskiem, które czasem jest spowodowane niedoborem składników odżywczych lub nieodpowiednią pielęgnacją, a czasem stanowi objaw choroby. Choć nie zawsze znamy przyczyny wypadania włosów, warto pamiętać, że nie jest to proces nieodwracalny.

Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje skuteczne rozwiązania dla osób borykających się z wypadaniem włosów. W naszej klinice znajdziesz szeroką gamę zabiegów, które pomogą Ci przywrócić naturalny wygląd Twojej fryzury. Odpowiednio dobrane preparaty i procedury przyspieszą wzrost włosów, zwiększą ich objętość i poprawią ich kondycję.

DLACZEGO WŁOSY WYPADAJĄ ?


Wypadające włosy to prawdziwe wyzwanie dla piękna i pewności siebie. Ich przyczyny bywają różnorodne, od niezdrowego trybu życia, przez stres, aż po choroby skóry głowy. Jednak, jak w każdej skomplikowanej historii, istnieją sposoby na sukces! Kluczem do odzyskania utraconego blasku jest precyzyjne wykrycie źródła problemu oraz błyskawiczne wdrożenie spersonalizowanego leczenia.

 Przyczyny wypadania włosów:

 

 1. zła, monotonna dieta, o niskiej zawartości białka, żelaza, biotyny itp.
 2. długotrwały stres, przemęczenie,
 3. długotrwały wpływ słonej i chlorowanej wody,
 4. anemia,
 5. niedoczynność tarczycy,
 6. ciężkie infekcje,
 7. palenie papierosów,
 8. choroby włosów i skóry głowy,
 9. zmiany hormonalne, ciąża, menopauza,
 10. nadmiar hormonu DHT,
 11. niektóre środki kosmetyczne i leki,
 12. predyspozycje genetyczne.

RODZAJE ŁYSIENIA


Łysienie Androgenowe

najczęstsza przyczyna utraty włosów u mężczyzn i kobiet. Mężczyźni doświadczają utraty włosów w okolicy czoła i skroni, a u kobiet łysienie pojawia się na wierzchołku głowy. To dziedziczne schorzenie spowodowane jest nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu, co powoduje kurczenie się mieszków włosowych i stopniową utratę włosów.

 

Łysienie Plackowate

to choroba autoimmunologiczna, która powoduje utratę włosów w określonych obszarach skóry, pozostawiając okrągłe plamy łysienia. Przyczyny choroby są nieznane, ale podejrzewa się, że jest to reakcja immunologiczna organizmu na własne komórki.

 

Łysienie Bliznowaciejące

to typ łysienia, który prowadzi do trwałej utraty włosów w postaci placków utraty włosów z bliznami. To wynik procesów zapalnych na skórze, które powodują trwałe uszkodzenie mieszków włosowych.

 

Łysienie Areatowe

objawia się mniejszymi plamami utraty włosów, podobnie jak w przypadku łysienia plackowatego. Przyczyny choroby są nieznane, ale podejrzewa się, że jest to reakcja immunologiczna organizmu na własne komórki.

 

Łysienie Cykliczne

to kolejny typ łysienia, w którym włosy wypadają w cyklach, po których następuje ich odrastanie. Przyczyny choroby są nieznane, ale podejrzewa się, że jest to reakcja immunologiczna organizmu na własne komórki.

 

Łysienie Telogenowe

jest wynikiem nagłego przesunięcia włosów z fazy wzrostu do fazy spoczynku, co powoduje utratę włosów, ale szybkie ich odrastanie. Choroba może mieć różne przyczyny, takie jak stres, zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy lub niedobór składników odżywczych.

JAK POWSTRZYMAĆ WYPADANIE WŁOSÓW?


Przeszczep włosów jest kosztowny i inwazyjny, natomiast zabiegi w klinice medycyny estetycznej są prawie bezbolesne, mało inwazyjne i często bardzo skuteczne w walce z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem. Jesli jednak przeszczep włosów jest koniecznością to zabiegi mezoterapii będą dobrym przygotowaniem skóry przed zabiegiem głównym - przeszczepem oraz pomogą utrzymywać włosy w dobrej kondycji po.

REKOMENDOWANE ZABIEGI


Preparaty krwiopochodne


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!