FOTOSTARZENIE


Bez słońca nie istniałoby życie na ziemi. Prawdopodobnie każdy lubi gdy świeci i otula nas promieniami. Piękna opalenizna jest atrybutem zdrowia, atrakcyjności oraz witalności. Blada skóra kojarzy się z chorobą, słabością, brakiem wypoczynku czy dbałości o własne ciało. Niestety nadmierne i częste przebywanie na słońcu szkodzi skórze, powodując przedwczesne starzenie się, a w najgorszym wypadku raka skóry.

CZYM JEST FOTOSTARZENIE SKÓRY ?


Jednym z głównych czynników starzenia się skóry niewątpliwie jest promieniowanie ultrafioletowe zakresu UVA i UVB, które powoduje tzw. fotostarzenie (z jęz. ang: photoageing). Zmiany docierają do naskórka i skóry właściwej. Pod wpływem promieniowania skóra starzeje się szybciej. Z czasem twarz staje się ziemista, z widocznymi bruzdami i zmarszczkami, dodającymi lat i nadającymi smutny wygląd. Upływ czasu powoduje ponadto, to że skóra staje się coraz cieńsza oraz szorstka (nazywana jest wówczas skórą pergaminową). Innym przykrym efektem tego procesu mogą być zaburzenie barwnikowe lub naczyniowe.

Stopnie i cechy posłonecznego uszkodzenia skóry:

1.    Łagodne uszkodzenie (wiek 28-35 lat) – mało widoczne niedoskonałości, bez lub z niewielkimi zaburzeniami pigmentacji, właściwie nie wymagającymi korekcji makijażem.

2.    Umiarkowany stopień uszkodzenia (wiek 35-50 lat) – pierwsze zmarszczki, niewielkie zaburzenia pigmentacji skóry, z bladożółtymi skupiskami rogowacenia słonecznego, łatwo można je zakamuflować niewielkim makijażem.

3.    Zaawansowane uszkodzenie (wiek 50-60 lat) – utrwalone zmarszczki, problemy naczyniowe – plamy, teleangiektazje (pajączki naczyniowe) i rogowacenia oraz zabarwienia skóry możliwe do ukrycia intensywnym makijażem.

4.    Poważne uszkodzenie (65 lat i powyżej) – głębokie zmarszczki grawitacyjne oraz mimiczne, ogniska rogowacenia posłonecznego z objawami nowotworowymi lub bez, zaburzenia barwnikowe słabo dające się zakamuflować makijażem.


Ważnymi elementami w zapobieganiu i poprawianiu istniejących już zmian jest pobudzanie naturalnych zdolności skóry, które uruchomią procesy naprawcze. W NL Clinic dzięki wielu oferowanym zabiegom medycyny estetycznej oraz zaawansowanym zabiegom kosmetologicznym zapewniamy skórze prawidłowe nawilżenie, natłuszczenie oraz napięcie przy użyciu różnych preparatów.

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ, KTÓRE ZREDUKUJĄ FOTOSTARZENIE:


Przykładowe zabiegi:

•  Mezoterapia – śródskórna iniekcja preparatów poprawiających metabolizm (biorewitalizacja) oraz nawilżenie skóry.

•  Peelingi – poprawiają napięcie skóry, wyrównują koloryt, zwężają rozszerzone pory, wygładzają powierzchnię skóry.

Mikrodermabrazja – mechanicznie usuwa martwy naskórek, przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, pobudza krążenie i przyspiesza regenerację komórek.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu bardzo małych ilości substancji leczniczych bezpośrednio do powierzchniowej warstwy skóry. Proces ten stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje ...


Peelingi medyczne używane są w leczeniu m.in. powierzchownych przebarwień, trądziku, rogowaceń słonecznych, brodawkach łojotokowych oraz przy odmładzaniu skóry. Peeling medyczny ...


Mikrodermabrazja metoda mechanicznego złuszczania naskórka.Ogromną zaletą mikrodermabrazji jest fakt, że jest to zabieg bezbolesny i prosty w wykonaniu. Porównując mikrodermabrazję do ...


W zależności od procesu fotostarzenia lekarz zaproponuje zabieg optymalny do zmian zaistniałych na skórze.

Często najlepsze rezultaty osiąga się łącząc różne zabiegi, rozkładając je odpowiednio w czasie.


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!