MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

FOTOSTARZENIE


Bez słońca nie istniałoby życie na ziemi. Prawdopodobnie każdy lubi gdy świeci i otula nas promieniami. Piękna opalenizna jest atrybutem zdrowia, atrakcyjności oraz witalności. Blada skóra kojarzy się z chorobą, słabością, brakiem wypoczynku czy dbałości o własne ciało. Niestety nadmierne i częste przebywanie na słońcu szkodzi skórze, powodując przedwczesne starzenie się, a w najgorszym wypadku raka skóry.

CZYM JEST FOTOSTARZENIE SKÓRY ?


Jednym z głównych czynników starzenia się skóry niewątpliwie jest promieniowanie ultrafioletowe zakresu UVA i UVB, które powoduje tzw. fotostarzenie (z jęz. ang: photoageing). Zmiany docierają do naskórka i skóry właściwej. Pod wpływem promieniowania skóra starzeje się szybciej. Z czasem twarz staje się ziemista, z widocznymi bruzdami i zmarszczkami, dodającymi lat i nadającymi smutny wygląd. Upływ czasu powoduje ponadto, to że skóra staje się coraz cieńsza oraz szorstka (nazywana jest wówczas skórą pergaminową). Innym przykrym efektem tego procesu mogą być zaburzenie barwnikowe lub naczyniowe.

Stopnie i cechy posłonecznego uszkodzenia skóry:

1.    Łagodne uszkodzenie (wiek 28-35 lat) – mało widoczne niedoskonałości, bez lub z niewielkimi zaburzeniami pigmentacji, właściwie nie wymagającymi korekcji makijażem.

2.    Umiarkowany stopień uszkodzenia (wiek 35-50 lat) – pierwsze zmarszczki, niewielkie zaburzenia pigmentacji skóry, z bladożółtymi skupiskami rogowacenia słonecznego, łatwo można je zakamuflować niewielkim makijażem.

3.    Zaawansowane uszkodzenie (wiek 50-60 lat) – utrwalone zmarszczki, problemy naczyniowe – plamy, teleangiektazje (pajączki naczyniowe) i rogowacenia oraz zabarwienia skóry możliwe do ukrycia intensywnym makijażem.

4.    Poważne uszkodzenie (65 lat i powyżej) – głębokie zmarszczki grawitacyjne oraz mimiczne, ogniska rogowacenia posłonecznego z objawami nowotworowymi lub bez, zaburzenia barwnikowe słabo dające się zakamuflować makijażem.


Ważnymi elementami w zapobieganiu i poprawianiu istniejących już zmian jest pobudzanie naturalnych zdolności skóry, które uruchomią procesy naprawcze. W NL Clinic dzięki wielu oferowanym zabiegom medycyny estetycznej oraz zaawansowanym zabiegom kosmetologicznym zapewniamy skórze prawidłowe nawilżenie, natłuszczenie oraz napięcie przy użyciu różnych preparatów.

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ, KTÓRE ZREDUKUJĄ FOTOSTARZENIE:Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!