LASEROWE ZAMYKANIE / USUWANIE  NACZYNEK NA TWARZY I NOGACH


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje kosmetolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Czas zabiegu zależy od wybranej partii ciała.

Zazwyczaj to od 20 do 60 min.


CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Nie wymaga znieczulenia.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zmiany naczyniowe należą do szeroko pojętych wad funkcjonowania naczynek krwionośnych. Zazwyczaj spotykane jako wyraźnie widoczne czerwone naczynka, guzki bądź plamy, najczęściej występujące w okolicach twarzy, szyi, dekoltu oraz nóg. Niejednokrotnie stają się informacją o chorobach naczyniowych oraz są nieestetycznym zmianami na ciele. Często nazywane są chorobą cywilizacyjną, gdyż wywołane są złą dietą, zanieczyszczeniem środowiska, złym trybem życia i dużym stresem. Czasem zmiany naczyniowe jak pajączki, czy rumień stają się powodem wielu kompleksów i złego samopoczucia. Możliwe są do usunięcia z pomocą terapii laserowej, którą znajdziesz w naszej ofercie zabiegów medycyny estetycznej.


Oferowane zabiegi wykonywane są laserem Alma Harmony PRO - to obecnie jedeno z najbardziej renomowanych rozwiązań na świecie.

LASEROWE ZAMYKANIE / USUWANIE  NACZYNEK - NA CZYM POLEGA ?


Stosowany do powierzchownych oraz głębokich zmian naczyniowych na twarzy, dekolcie lub nogach laser neodymowo-yagowy wytwarza fale długości 1064 nanometrów. Z ich pomocą światło lasera Nd: YAG dociera w głąb skóry i jest w stanie błyskawicznie wywołać koagulacje krwi, co w konsekwencji prowadzi do zamknięcia naczynek i regeneracji skóry. Laseroterapia z pomocą nowoczesnego lasera Alma Harmony XL jest całkowicie bezbolesna i w większości przypadków już jeden zabieg prowadzi do skutecznego zamknięcia zmian naczyniowych - pajączków, teleangiektazji.


Laser neodymowo-yagowy Alma Harmony PRO ma możliwość działania na średnicach plam  do 5 mm dzięki czemu zabieg jest stosunkowo szybki. Zamykanie naczynek laserem skuteczność ma selektywną - oznacza to ,że dany zabieg rozwiązuje dedykowany ustawieniom problem. Jednak laser Alma Harmony PRO usunie również rumień, czyli "rozlane" zmiany naczyniowe. Do zabiegów usuwania owłosienia, fotoodmładzania, czy usuwania trądziku służą inne długości fali i rodzaje głowic lub urządzeń.


Profesjonalny laser Alma Harmiony PRO, to też całkowiecie coś innego niż IPL (popularniew zwany laserem IPL). Niestety IPL, to jedynie skoncentrowane światło o mniej selektywnym działaniu. Jeśli zależy Ci na dobrym efekcie - wybierz zabieg sprawdzonym, renomowanym urządzenim z certyfikatem medycznym.

Alma Harmony PRO

WSKAZANIA DO ZABIEGU LASEREM  ALMA HARMONY XL


Laserowe zamykanie naczynek to zabieg medycyny estetycznej, na który z roku na rok decyduje się coraz więcej osób.

 

Laserowe zamykanie naczynek wskazane jest wówczas, gdy w skórze właściwej pojawiły się trwale wyraźnie rozszerzone naczynka krwionośne widoczne przez naskórek. Zmiany tego typu nie mają chcrakteru tymczasowego a rozwiąznie problemu łatwiejsze jest na początku jego występowania.

 

W medycynie estetycznej do zabiegów laserowego zamykania naczynek najczęściej wykorzystuje się laser Nd:YAG. Z zastosowaniem odpowiednich filtrów optycznych możliwe jest uzyskanie długości fali 532 nm, 940nm oraz 1064 nm.  Im dłuższa fala tym głąbiej może operować laser i tym samym głębiej zamykać naczynia.

 

Laser Alma harmony PRO używa długości 1064 nm.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU ZAMYKANIA / USUWANIA  NACZYNEK LASEREM


Terapia laserowa jest praktycznie bezbolesna i bezpieczna, jednakże jak przed każdym zabiegiem muszą być spełnione pewne warunki.

 

Wśród przeciwwskazań do laserowego usuwania naczynek są między innymi:

 • świeża, silna opalenizna, dlatego najlepszy czas na usuwanie pajączaków(naczynek) jest jesienią i zimą, gdy skóra nie jest narażona na silne promienie słoneczne.
 • otarcia w miejscu, gdzie ma być wykonane leczenie,
 • stosowanie kosmetyków fotouczulających.
 •  

Na zamykanie naczynek na nogach i twarzy nie mogą pozwolić sobie również kobiety w trakcie ciąży i w trakcie karmienia.

Przewlekłe choroby skórne, białaczka i cukrzyca, padaczka bądź czynna choroba nowotworową również należą do przeciwwskazań do laserowego zamykania naczynek.

Umawiając się na wizytę lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog przeprowadzi wywiad na którym szczegółowo omawiamy wewntualne przeciwwskazania. Niektóe z nich są względne i będzie można wykonać potrzebny zabieg laseroterapii odpowiednio się przygotowując.

LASEROWE ZAMYKANIE/USUWANIE NACZYNEK NA TWARZY I NOGACH - POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU 


Choć efekty zabiegu zamykania naczynek widocznę są od razu, to całkowita regeneracja skóry po zabiegu trwa około 14 - 21 dni. Tuż po zabiegu należy:

 • stosować ołady i kosmetyki zgodnie z zaleceniami otrzymanymi na wizycie,
 • bardzo delikatnie traktować skórę przez kilka kolejnych dni stosując wyłacznie bardzo delikatne preparaty i unikając podrażnień wywołanych np terciem skóry.
 • unikamć produktów zawierających: spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, środki ściągające itp.
 • nie spożywać napojów alkoholowych przez minimum dwa dni
 • ograniczyć aktywność fizyczną, która wpływa na wzrost ciśnienia krwi, co w efekcie może prowadzić do ponownego otwarcia naczynek,
 • unkać skrajnych temperatur - gorących kąpieli, sauny, wychodzenia na mróz.
 • przez okres czterech tygodni należy chronić skórę przez promieniami UV i stosować kremy z filtrem o wysokiej mocy.
 • stosować zaleconą suplementację,
 • u przypadku nawrotu zmian lub jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z lekarzem.
 •  

W bardzo rzadkich przypadkach może być konieczne stosowanie maści z antybiotykiem, a przy bardzo nasilonym podrażnieniu - łagodne maści sterydowe.  Leki przepisuje w naszej klinice - lekarz medycyny estetycznej.

ZAMYKANIE/USUWANIE NACZYNEK LASEREM - SKUTECZNOŚĆ 


Efekt zabiegu laserem.

 

Zastanawiasz się nad zabiegiem?

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!

Efekt zabiegu laserem.

 

Zastanawiasz się nad zabiegiem?

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!

Naszi pacjenci cenią sobie szybkość zabiegu laserem oraz jego efekty, gdyż w większości przypadków po jednym tylko zabiegu osiąga oczekiwany efekt  i nie ma potrzeby umawiania się na kolejną wizytę.


Zabieg usuwania zmian naczyniowych jest szybki, bezbolesny i efektowny.  Laseroterapia laserem Alma Harmony PRO XL jest bezpieczna i wielofunkcyjna, a szeroki wachlarz zastosowań i nowoczesną technologia wykorzystuje bardzo nowatorskie rozwiązanie przy leczeniu dolegliwości naczyniowych i nie tylko.


Nie warto już szukać jakiegoś sposobu na zamaskowanie rozszerzonych naczynek.

Zabieg laserem Alma Harmony PRO  sprawi, że ten przykry problem estetyczny stanie się mglistym wspomnieniem!


LASEROWE USUWANIE NACZYNEK - CENNIK


Harmony XL PRO - LASER ND:Yag

Zamykanie naczyń skórnych  (pajączków, teleangiektazji)

99 - 199 zł

199 - 299 zł

199 - 399 zł

199 - 399 zł

199 - 299 zł

299 - 499 zł

od 199 zł


POLECANE ZABIEGI


Zabieg ten łączy w sobie zalety peelingu, mikrodermabrazji i maseczki regenerującej. Można łączyć go z innymi np. z klasyczną mikrodermabrazją diamentową. INNOFACIAL oferuje szybką i wysoką ...

PROFHILO® to unikalny zabieg medycyny estetycznej odmładzający nie tylko skórę, lecz także tkankę podskórną.  Nie jest wypełniaczem. Po podaniu migruje pod skórą unosząc ją, tworząc efekt wygładzenia.

Czy wiesz, że najnowszy, najmocniejszy, najszybszy, bezbolesny laser diodowy do całorocznego usuwania zbędnego owłosienia znajdziesz w NL Clinic ?

Zapomnij o goleniu i woskowaniu!


Zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!