MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

WYSOKIE BMI


Czym mogę poprawić sylwetkę ?

Pojawiające się fałdy tłuszczu, narastające boczki to problem nie jednej osoby, co prócz negatywnych skutków zdrowotnych, może odbić się na psychice. A nie zawsze wiadomo w którym momencie powinno się zadbać o swoją sylwetkę, zdrowie czy lepsze samopoczucie.
Prostym a wiarygodnym sposobem sprawdzenia odpowiedniej wagi jest wskaźnik BMI. Obliczając BMI można określić także ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Gdy wskaźnik BMI jest wysoki i niepokojący (nadwaga), warto wtedy odwiedzić salon medycyny estetycznej, aby skorzystać z urządzenia Cavi-Lipo, które wysmukli sylwetkę i wymodeluje poszczególne partie ciała. To udoskonalona liposukcja ultradźwiękowa, która w swoim działaniu wykorzystuje proces kawitacji i jest numerem jeden (w tego typu zabiegach), w Japonii, Danii i Szwecji. Natomiast w Danii i Szwecji jest refundowana jako możliwość bezinwazyjnego odchudzania. Wystarczy 1-2 zabiegi, aby zauważyć różnicę w wyglądzie i mieć świadomość walki z tkanką tłuszczową.

CO TO JEST BMI ?


BMI (z ang body mass index) to wskaźnik masy ciała, nazywany także jako wskaźnik Queteleta II (Lambert Adolphe Jacques Quetelet był pomysłodawcą kalkulatora BMI). Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez wzrost człowieka. Wynik można umieścić w kategorii:

•    ciężka niedowaga  do 16,00
•    umiarkowana niedowaga od 16,00 do 16,99
•    lekka niedowaga od 17,00 do 18,49
•    niedowaga do 18,50
•    normalna waga od 18,5 do 24,9
•    nadwaga  od 25 do 29,9
•    otyłość od 30 i więcej
•    stopień I otyłości od 30 do 34,9
•    stopień II otyłości od35 do 39,9
•    stopień III otyłości (ekstremalna) - powyżej i równy 40.

Wskaźnik BMI określa także ryzyko groźnych chorób takich jak: choroby niedokrwiennej serca, miażdżyca, udar mózgu, czy wystąpienie nowotworów. Większość wymienionych chorób zaczyna się od otyłości i to dlatego kalkulator BMI jest tak ważnym narzędziem (wskaźnikiem), które pozwoli w prosty sposób obliczyć swój wskaźnik masy ciała. Lepiej zawczasu zapobiegać otyłości i próbować zasięgnąć pomocy w salonie medycyny estetycznej.

I CO DALEJ ?


Pierwszym etapem było obliczenie wskaźnika BMI. Jeśli po obliczeniu BMI, wynik wyszedł niepokojący, a narastające boczki zaczynają martwić, to znak, że powinno się przejść do kolejnego etapu jakim jest zabieg przy użyciu Cavi-Lipo.

Szybkie rozwiązanie z Cavi-Lipo

 

Zaczynająca się nadwaga, zwisające fałdki tłuszczu, to oznaka do skorzystania z zalet urządzenia Cavi-Lipo. Zabieg przy użyciu Cavi-Lipo nazywany jest lipolizą ultradźwiękową, ponieważ wykorzystuje w swoim działaniu kawitację ultradźwiękową, do rozbijania tkanek tłuszczowych. To nieinwazyjny odpowiednik klasycznej liposukcji. Różni się tym, że zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest nie chirurgiczny, tłuszcz zostaje usunięty w naturalny sposób przez limfatyczny i moczowy układ.
Cavi-Lipo to jedyne tak bezpieczne urządzenie, które trwale niszczy komórki tłuszczowe. W przeciwieństwie do innych zabiegów, nie trzeba podczas kuracji ciężko ćwiczyć, ani stosować diet odchudzających. Cavi-Lipo idealnie rzeźbi i wysmukla sylwetkę bez użycia skalpela (w przeciwieństwie do liposkucji klasycznej), po zabiegu nie ma żadnych zasinień, ani nie odczuwa się dyskomfortu. Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej można stosować praktycznie na całe ciało, w szczególności polecana jest na miejsca trudne do otłuszczenia np. szyja, twarz, klamki miłości-czyli boczki (ang. love handles), łokcie czy kolana. Wystarczą zaledwie góra dwa zabiegi by pozbyć się fałd tłuszczu i zapobiec dalszej nadwadze.

Cavi-Lipo jak działa?


Urządzenie Cavi-Lipo wykorzystuje naturalne zjawisko jakim jest kawitacja ultradźwiękowa, która wykorzystuje ultradźwięki o niskiej częstotliwości. Pola ultradźwiękowe tworzą pęcherzyki w komórkach tłuszczowych, które stopniowo rosną oraz tworzą implozję, która rozbija tłuszcz. Komórki tłuszczowe nie mają zdolności do wytrzymywania wibracji, które tworzą się na skutek implozji, dlatego kawitacja łatwo i szybko je niszczy. Powoduje to, wyciek zawartości z komórek tłuszczowych do przestrzeni ciała. Stamtąd, system limfatyczny przenosi te wycieki (luźny tłuszcz) przez ciało, dopóki nie zostaną przetworzone w wątrobie i wydalane z potem, moczem i kałem. Proces kawitacji ultradźwiękowej nie wpływa w żaden sposób negatywnie na mięsnie, układ naczyniowy czy układ nerwowy.

Kawitacja ultradźwiękowa jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ wykorzystuję częstotliwości o niskim poziomie 25-28k MHz. Inne zabiegi ultradźwiękowe wykorzystują wyższe częstotliwości ok 40k MHz, które napinają skórę ale nie usuwają tłuszczu. A efekty trwają krócej, niż przy zastosowaniu kawitacji ultradźwiękowej.

Czy można schudnąć z Cavi-Lipo?


Zastosowanie kawitacji ultradźwiękowej nie służy leczeniu otyłości, ani nie prowadzi do ekstremalnej utraty wagi. Jest to metoda wysmuklenia, np. tali, podbródka. Urządzenie Cavi-Lipo w szczególności przeznaczone jest do zmniejszenia i redukcji miejscowych tkanek tłuszczowych, które są odporne na domowe sposoby aby je odchudzić takie jak: brzuch, pośladki i uda, broda, łokcie itp.

Wysoki wskaźnik BMI to nie koniec świata, ale fakt ten powinien zaniepokoić, gdyż duża ilość tłuszczu wokół talii, może powodować zwiększenie zagrożenie dla zdrowia, nawet bardziej niż zawartości tłuszczu w innych częściach ciała oraz powoduje złe samopoczucie Dlatego należy zapamiętać, że im wyższy współczynnik BMI, tym większe ryzyko wystąpienia groźnych schorzeń.

Aby nie dopuścić do kolejnych fałd tłuszczy oraz aby wyszczuplić inne części ciała, zalecane jest skorzystanie z lipolizy ultradźwiękowej przy pomocy modelującego urządzenia jakim jest Cavi-Lipo, dostępnym w NL Clinic oraz przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania. W Polsce lipoliza ultradźwiękowa to wciąż nowość, ale z każdym rokiem ma coraz więcej zwolenników.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać również telefonicznie oraz podczas indywidualnej konsultacji.


POLECANE ZABIEGI KOSMETYCZNE:


Zabieg ten łączy w sobie zalety peelingu, mikrodermabrazji i maseczki regenerującej. Można łączyć go z innymi np. z klasyczną mikrodermabrazją diamentową. INNOFACIAL oferuje szybką i wysoką ...


Peelingi medyczne używane są w leczeniu m.in. powierzchownych przebarwień, trądziku, rogowaceń słonecznych, brodawkach łojotokowych oraz przy odmładzaniu skóry. Peeling medyczny ...


Czy wiesz, że najnowszy, najmocniejszy, najszybszy, bezbolesny laser diodowy do całorocznego usuwania zbędnego owłosienia znajdziesz w NL Clinic ?

Zapomnij o goleniu i woskowaniu!


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!