MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

PEELING KWASEM SALICYLOWYM

Zprawdzony, skuteczny peeling chemiczny.


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje kosmetolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 60 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Znieczulenie nie jest wymagane.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

KWAS SALICYLOWY

 

·Kwas salicylowy należy do beta-hydroksykwasów (BHA), czyli kuzynów popularnych kwasów owocowych (AHA). Przy niższym stężeniu pozwala wykonać peeling powierzchowny, w wyższym – średnio głęboki. Do 10% wykazuje właściwości keratoplastyczne, powyżej 10% keratolityczne (rozpuszcza cement międzykomórkowy) oraz komedolityczne Znany jest głównie z działania seboregulującego, przeciwzapalnego i antybakteryjnego. Skutecznie zmniejsza ilość bakterii Propionibacterium acnes, odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Naturalnie ten kwas występuje m.in. w korze wierzby, liściach brzozy i senesu czy w malinach. Syntetycznie pozyskuje się go z fenolu.

JAK DZIAŁA KWAS SALICYLOWY?

Ten beta-hydroksykwas jest lipofilowy, czyli rozpuszcza się w tłuszczach. Dzięki tej właściwości przenika do gruczołów łojowych, regulując ich pracę i oczyszczając zatkane pory. Działa również keratolitycznie, pomagając usunąć nagromadzone na powierzchni skóry martwe komórki naskórka. Reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza zaskórniki, rozjaśnia przebarwienia i pomaga niwelować drobne blizny. Dzięki swoim właściwościom zwiększa też penetrację innych składników aktywnych w głąb skóry. Jest łagodniejszy niż substancje z grupy alfa-hydroksykwasów, nie powoduje powstawania podrażnień, pieczenia, zaczerwienienia czy przesuszenia cery. Sprawdzi się także jako etap przygotowujący zanieczyszczoną, tłustą skórę do innych profesjonalnych zabiegów, np. do mikrodermabrazji.

DLA KOGO JEST POLECANY PEELING KWASEM SALICYLOWYM?


Kwas salicylowy jest skutecznym składnikiem przy wielu problemach skóry. Najczęstsze zastosowania dla peelingu z tą substancją to:

-trądzik pospolity (postać zaskórnikowa, grudkowo-zaskórnikowa, łojotokowa)

-cera pogrubiała i zanieczyszczona

-skóra wydzielająca zbyt dużo sebum - tłusta i mieszana

-rozszerzone pory i zaskórniki

-dermatozy, m.in. łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry

-rogowacenie okołomieszkowe

-blizny i przebarwienia potrądzikowe

EFEKTY PEELINGU KWASEM SALICYLOWYM


W zależności od potrzeb i problemów skóry kosmetolog podczas konsultacji określa parametry zabiegu – stężenie i moc substancji aktywnej. Kwas salicylowy odświeża skórę tłustą i trądzikową, rozjaśnia ją i daje wrażenie „czystości”. Cera wygląda świeżo, jest lekko matowa, zmniejszają się zaskórniki, przebarwienia i blizny. Zwężone zostają ujścia gruczołów łojowych, a cera mniej się przetłuszcza. W przypadku chorób o charakterze łojotokowym czy łuszczycy pomaga usunąć nagromadzone na powierzchni skóry martwe komórki naskórka. Zapobiega rozwojowi bakterii, dzięki czemu ogranicza powstawanie wyprysków i zmian zapalnych. Cera po złuszczaniu kwasem salicylowym jest czysta, pełna zdrowego blasku i w dobrej kondycji.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZŁUSZCZANIA KWASEM SALICYLOWYM


-alergia na salicylany (czyli na popularną aspirynę)

-uszkodzenia (przerwana ciągłość skóry, rany)

-planowana ekspozycja na słońce (np. bliski termin urlopu)

-ciąża i okres laktacji (wymagana konsultacja z lekarzem)

-stosowanie wysokich stężeń retinoidów (w trakcje kuracji dermatologicznej)

-aktywne stany zapalne

-choroby zakaźne skóry


WYBRANE ZABIEGI :


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!