MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje kosmetolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 45 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Znieczulenie nie jest wymagane

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESTENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalestencji.

Kwas migdałowy, stosuje się na skórę, by wyrównać jej koloryt oraz pobudzić regenerację. Zabieg  kwasem migdałowym sprawia, że cera jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona, ma zwężone pory. W przypadku cery trądzikowej zmniejsza się łojotok. Pomaga w utrzymaniu promiennego stanu skóry, działa antybakteryjnie i zwalcza oznaki starzenia.

 

Kwas migdałowy należy do kwasów z grupy AHA i ma nieocenione właściwości jako środek peelingujący. Jest jednym z delikatniejszych kwasów, które oprócz działania złuszczającego, lekko nawilżają skórę. Kwasy z grupy AHA są naturalnie występującymi w naturze, pozyskuje się je z surowców naturalnych. Dzięki chemicznej syntezie, oprócz kwasu migdałowego, uzyskuje się kwas m.in. mlekowy i glikolowy. Kwasy AHA, w tym kwas migdałowy, doskonale sprawdzają się również w walce z trądzikiem, starzeniem się skóry i bliznami.

 

PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM - JAK WYGLĄDA ZEBIEG ?


JAK SIĘPRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

W celu wzmocnienia efektu działania peelingu 7 dni przed zabiegiem można zacząć stosować na noc krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami.

PRZEBIEG ZABIEGU

Po odtłuszczeniu skóry twarzy, szyji lub dekoltu nanosimy specjalnym pędzelkiem żel z kwasem migdałowym. Kwas pozostaje na skórze 15- 20 min. Po upływie tego czasu działanie kwasu zostaje znautralizowane przez nałożenie specjalnego preparatu oraz zmycie go duża ilością wody. Zabieg jest bezbolesny i daje efekt świetlistości i oczyszczenia skóry już po pierwszym razie . Kuracja nie powoduje żadnych ograniczeń, zaraz po zabiegu można wrócić do pracy oraz codziennych obowiązków. Wykonuje się go w serii ok. 10 zabiegów przeprowadzonych co 7- 14 dni.



PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM - ZALETY


Kwas migdałowy, oprócz złuszczania skóry, ma działanie nawilżające. Pomaga w utrzymaniu promiennego stanu skóry, działa antybakteryjnie i zwalcza oznaki starzenia. Kwas migdałowy używany jest głównie w peelingach typu chemicznego, a zabiegi z jego wykorzystaniem przeprowadza się głównie jesienią i zimą, gdy skóra nie ma nadmiernego kontaktu z promieniowaniem słonecznym. Czasami wykorzystuje się go w o wiele niższych stężeniach niż w peelingu, jako składnik kremów, maseczek i toników. Oprócz spłycania blizn i zmarszczek, kwas migdałowy pomaga w stymulacji produkcji kolagenu w skórze, dzięki temu jest ona jędrniejsza i bardziej sprężysta. Ma silne działanie odświeżające. Kwas migdałowy wyraźnie poprawia koloryt cery rozjaśniając ją, reguluje łojotok i pomaga w walce z trądzikiem. Jako jeden ze stosunkowo łagodnie działających substancji, kwas migdałowy uważa się za bezpieczny dla większości rodzajów skóry. Przeciwwskazaniem do używania peelingów chemicznych z jego zawartością jest skłonność skóry do alergii, okres ciąży i karmienia, ostre stany trądzikowe i rany skóry. Szczególną ostrożność przy stosowaniu kwasu migdałowego zaleca się osobom z bardzo wrażliwą skórą, efekty uboczne nie są jednak notowane zbyt często, zwłaszcza jeśli stężenie kwasu jest odpowiednio dobrane. Gdy kwas migdałowy (jak zresztą i inne peelingi chemiczne) jest pozostawiony na skórze przez zbyt długi czas, może dojść do poparzeń, zaczerwienienia i podrażnień. Kwas migdałowy zwiększa wrażliwość na oddziaływanie promieni UV, dlatego po zabiegu zaleca się aplikowanie kremów z wysokimi filtrami słonecznymi i unikanie przebywania na słońcu.
 

PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM - EFEKTY


  • •     Mniejszy trądzik - kwas migdałowy, dzięki swoim właściwościom, nie dopuszcza do powstawania procesów zapalnych, zmniejsza pory i zaskórniki, a to wpływa na trądzik, który jest mniej intensywny

    •     Lepiej wyglądająca skóra – jeżeli stosujemy kwas migdałowy na twarz, wkrótce zaobserwujemy, że skóra staje się wypoczęta i młodsza

    •     Skóra się nie przetłuszcza, ponieważ kwas migdałowy wpływa na pracę gruczołów łojowych

    •     Poprawia kolor skóry

    •     Opóźnia starzenie się skóry, między innymi zmniejsza zmarszczki

    •     Skóra lepiej wchłania inne kosmetyki

 

PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM - PRZECIWWSKAZANIA


  • •        okres ciąży i karmienia
  • •        ostre stany trądzikowe i rany skóry
  • •        skłonność skóry do alergii
  • •        osoby z bardzo wrażliwą skórą

WYBRANE ZABIEGI :


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!