MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Retibooster Retix.C : Synergistyczny zabieg z Retinolem i Witaminą C

zabieg peelingu kwasowego

Potęga Retinolu i Witaminy C w pielęgnacji skóry

W świecie medycyny estetycznej, innowacje technologiczne i biochemiczne otwierają nowe horyzonty w dbałości o zdrowie i wygląd skóry. Jednym z takich przełomów jest zabieg Retibooster Retix.c, który łączy w sobie działanie dwóch kluczowych składników: retinolu i witaminy C. Te substancje, cenione za swoje wyjątkowe właściwości, stanowią fundament nowoczesnej dermatologii i kosmetologii.

Retibooster to innowacyja terapia retinolowa o wielokierunkowym działaniu, zapewniająca efekty „nowo narodzonej skóry” i jej odnowę na pozniomie komórkowym. W preparacie astosowano patent PENDING- unikalne połączenie 4% czystego retinolu z 2% czynników wzrostu TGF- β o szlaku metabolicznym identyczym jak retinol. Połączenie tych dwóch składników opiera się na ich synergistycznym działaniu, w którym czynniki wzrostu TGF- β wzmacniają działanie retinolu i jednocześnie stymulują produkcję lipidów w skórze, dzięki czemu podrażniające działanie retinolu zostaje zminimalizowane.

Retinol: Król wśród składników anti-aging

Retinol, będący aktywną formą witaminy A, odgrywa kluczową rolę w odmładzaniu skóry. Jego działanie na poziomie molekularnym obejmuje stymulację produkcji kolagenu, co przekłada się na zwiększenie elastyczności skóry i redukcję drobnych linii oraz zmarszczek. Retinol, działając jako regulator procesu złuszczania naskórka, efektywnie zwalcza niedoskonałości skóry, w tym trądzik i przebarwienia, poprzez przyspieszenie cyklu odnowy komórkowej.

Witamina C: Antyoksydacyjny superbohater

Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy, jest potężnym antyoksydantem, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Działa również rozjaśniająco na skórę, redukując przebarwienia i wyrównując koloryt. Dodatkowo, witamina C wspiera syntezę kolagenu, co ma kluczowe znaczenie w zachowaniu młodego wyglądu skóry.

 

Retibooster Retix.C: Skład i działanie

Zabieg Retibooster to synergiczne połączenie retinolu i witaminy C, które razem tworzą potężny duet w regeneracji i odmładzaniu skóry. Starannie opracowany skład preparatu zapewnia maksymalną efektywność przy minimalizowaniu ryzyka podrażnień, co jest kluczowe dla delikatnej skóry twarzy.

Skład Retibooster Retix.C: Precyzyjnie zbalansowane proporcje

  • Retinol: W preparacie Retibooster, retinol występuje w 4% czystego retinolu i 2% czynników wzrostu TGF- β o szlaku metabolicznym identyczym jak retinol. Ta koncentracja zapewnia intensywne działanie anti-aging przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka podrażnień. W wyniku połaczenia z TGF- β i synergii działania oby składników następuje regulacja keratynizacji naskórka, a także znacząca stymulacja syntezy kolagenu typu I, elastyny i kwasu hialuronowego, siarczanu chondroityny i proteoglikanów.
  • Witamina C: witamina C w Retiboosterze w poączeniu z kwasem ferulowym, mlekowym i niacynamidem ma silne właściwości antyoksydacyjne i rozświetlające. Neutralizuje również ROS powstałe w wyniku ekspozycji na światło słoneczne i czynniki środowiskowe.
  • TGF-beta: Transformujący czynnik wzrostu beta (TGF-beta) w stężeniu 2% pomaga zminimalizować potencjalnie podrażniające i złuszczające działanie retinolu, jednocześnie wspierając procesy regeneracyjne skóry.

Retibooster Retix.C: dla kogo jest dedykowany?

Zabieg Retibooster jest dedykowany osobom, które chcą skutecznie zwalczyć oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, utrata jędrności, czy nierówny koloryt skóry. Jest również idealny dla osób zmagających się z problemami skórnymi, w tym trądzikiem, przebarwieniami, czy szorstkością skóry.

Efekty Zabiegu Retibooster Retix.C

Po zabiegu Retibooster, pacjenci mogą oczekiwać:

 

  • -Zmniejszenia widoczności zmarszczek i drobnych linii

    -Poprawy jędrności i elastyczności skóry

    -Rozjaśnienia przebarwień i wyrównania kolorytu

    -Zwiększenia gładkości i promienności skóry

Efekt "Baby face": Synergistyczne Działanie Retinolu i Witaminy C

Połączenie retinolu i witaminy C w jednym zabiegu tworzy synergistyczny efekt, gdzie każdy ze składników wzmacnia działanie drugiego. Retinol przyspiesza odnowę komórkową i produkcję kolagenu, podczas gdy witamina C chroni skórę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i wspiera jej regenerację. Razem, te składniki zapewniają kompleksową ochronę i odmładzanie skóry, dając tzw. natychmiastowy efekt „baby face”.