MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Skuteczna pielęgnacja skóry po lecie. Najlepsze zabiegi regeneracyjne po ekspozycji na słońce

Słońce - nie tylko źródło witaminy D

Słońce jest niezbędne dla naszego zdrowia, głównie dzięki produkcji witaminy D, która odgrywa kluczową rolę w metabolizmie wapnia i fosforu oraz w funkcjonowaniu układu odpornościowego. Dodatkowo, ekspozycja na słońce wpływa korzystnie na nasz nastrój, zwiększając produkcję serotoniny. Niemniej jednak, nadmierne wystawienie się na promieniowanie UV może prowadzić do szeregu problemów skórnych.

Zgodnie z badaniami opublikowanymi w Journal of Dermatological Science, promieniowanie UV jest głównym czynnikiem przyspieszającym fotostarzenie się skóry, prowadząc do powstawania przebarwień i zwiększając ryzyko nowotworów skóry.

Pielęgnacja skóry po lecie z wykorzystaniem kosmeceutyków i znaczenie filtrów przeciwsłonecznych

Lato to czas, kiedy nasza skóra jest narażona na wiele czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, sól morska czy chlor z basenów. Właśnie dlatego stosowanie filtrów przeciwsłonecznych (SPF50) jest tak ważne, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Jednak nawet najlepsze filtry nie zapewnią całkowitej ochrony, dlatego po sezonie letnim warto zainwestować w odpowiednią pielęgnację, która pomoże w regeneracji naskórka. W tym miejscu na scenę wkraczają kosmeceutyki.

Kosmeceutyki to specjalistyczne produkty, które łączą w sobie cechy kosmetyków i leków. Dzięki zawartości aktywnych składników, działają one głęboko na poziomie komórkowym, dostarczając skórze niezbędnych składników odżywczych i wspomagając jej regenerację. Jednym z liderów w tej dziedzinie jest marka Neauvia, której produkty zostały już wcześniej opisane na naszym blogu NL Clinic.

 

Kluczowe składniki kosmeceutyków Neauvia

 

Współczesne kosmeceutyki, takie jak te oferowane przez Neauvia, to nie tylko kosmetyki, ale zaawansowane narzędzia do pielęgnacji skóry. Dzięki nim możemy skutecznie przeciwdziałać negatywnym skutkom ekspozycji na słońce i zapewnić skórze optymalne warunki do regeneracji.

Po intensywnej ekspozycji na słońce skóra potrzebuje regeneracji. Jak już wcześniej podkreślaliśmy na naszym blogu Natural Look, kosmeceutyki Neauvia to zaawansowane produkty bazujące na składnikach aktywnych.

 

  • Kwas hialuronowy, będący jednym z głównych składników, jest silnym humektantem- substancją zdolną do wiązania dużej ilości wody, co przekłada się na głębokie nawilżenie skóry.
  • Antyoksydanty i peptydy, obecne w kosmeceutykach, neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników, które powstają pod wpływem promieniowania UV, zapobiegając dalszym uszkodzeniom skóry. Pamiętajmy jednak, że codzienna ochrona przed słońcem, poprzez stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, jest kluczem do zachowania zdrowia i młodości naszej skóry.
  • W kosmeceutykach dwa kluczowe składniki, które wyróżniają się swoimi właściwościami, to witamina C i retinol. Witamina C, ceniona za swoje mocne działanie antyoksydacyjne, skutecznie zwalcza wolne rodniki i pomaga w rozjaśnianiu skóry, minimalizując przebarwienia. Z drugiej strony, retinol jest uznawany za niezastąpiony w redukcji oznak starzenia, aktywując produkcję kolagenu i przyspieszając procesy regeneracyjne skóry. Aby w pełni wykorzystać potencjał tych składników, warto zastosować je w formie skoncentrowanego serum, które zapewni głęboką penetrację i maksymalną skuteczność działania.

Regeneracja skóry po lecie: profesjonalne zabiegi gabinetowe

Po ekspozycji na słońce w okresie letnim, skóra często wymaga intensywnej regeneracji. Profesjonalne zabiegi gabinetowe oferują skuteczne rozwiązania, które przyspieszają proces odnowy skóry.

 

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

Te techniki polegają na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych, w tym witamin, minerałów oraz kwasu hialuronowego. Preparaty rozjaśniające skutecznie niwelują przebarwienia, podczas gdy formuły nawilżające głęboko hydratują skórę, przywracając jej równowagę i sprężystość.

 

Peelingi medyczne

Wykorzystujące kwasy, te zabiegi skutecznie usuwają martwy naskórek, jednocześnie stymulując skórę do szybszej regeneracji. Efektem jest zredukowanie przebarwień, poprawa tekstury skóry twarzy oraz jej jędrność.

 

Egzosomy

Mikroskopijne pęcherzyki, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji międzykomórkowej. W medycynie estetycznej są wykorzystywane do intensywnej stymulacji regeneracji skóry, co przekłada się na poprawę jej kondycji.

 

Fototerapia

Metoda opierająca się na wykorzystaniu światła o specyficznej długości fali. Stymuluje procesy regeneracyjne w skórze, skutecznie walcząc z przebarwieniami, poprawiając elastyczność skóry oraz redukując drobne zmarszczki.

 

Laser frakcyjny

Jego działanie polega na tworzeniu mikroskopijnych kanałów w skórze, które aktywują produkcję kolagenu i elastyny. Efektem jest przyspieszenie procesu regeneracji skóry, redukcja blizn, przebarwień oraz zmarszczek.

Podsumowanie

Po okresie letnim, kluczowe jest wsparcie skóry w procesie regeneracji.

 

Zarówno odpowiednio dobrane kosmeceutyki, jak i specjalistyczne zabiegi gabinetowe, mogą przynieść oczekiwane rezultaty.

 

Wybierając się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem, którzy pomogą dobrać najbardziej odpowiednie dla naszej skóry zabiegi oraz pielęgnację.