LIPOSUKCJA - SKUTECZNE WYSZCZUPLANIE I MODELOWANIE


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Zabieg trwa 60 - 180 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg w zależności od typu może wymagać  kilku dni odpoczynku i rekonwalescencji.

LIPOSUKCJA

Zabiegi liposukcji polegają na odessaniu komórek tłuszczowych z obszarów, gdzie występują oporne na odchudzanie oraz inne zabiegi, depozyty lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Do modelowania takich miejsc w medycynie estetycznej używa się specjalnych strzykawek, kaniul i ssaka medycznego. Taka procedura pozwala na wyszczuplenie i wymodelowanie problematycznych okolic ciała. Liposukcja to przyjaciel odchudzania - pomaga osiągnąć efekt w miejscach, które pomimo diety i ruchu nie są estetyczne. To korzystne uzupełnienie lub zakończenie procesu odchudzania.

Zdjęcie poglądowe

LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA


Zabieg wykonywany za pomocą kaniuli jest szybki i bezpieczny. Odsysa komórki tłuszczowe nie uszkadzając komórek tłuszczu w nadmierny sposób, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do innych zabiegów, np. lipotransferu. Taka kuracja pozwala skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała oraz nadać sylwetce harmonijny kształt. Lekarze najczęściej stosują ją do wyszczuplania podbródka, ramion, pleców, brzucha, talii, bioder, pośladków, ud oraz okolicy kolan. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu, a jednocześnie nie jest narażony na ryzyko związane z narkozą. Niewielki obrzęk i zasinienie znikają do kilku dni po zabiegu. Co najważniejsze dla pacjenta - statystycznie efekty zabiegu są trwałe, a do osiągnięcia pożądanych rezultatów w większości przypadków całkowicie wystarcza już jedna procedura.

WSKAZANIA DO LIPOSUKCJI


Wskazania do zabiegu usuniecia tłuszczu:

●      zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na wybranych obszarach ciała,

●      modelowanie sylwetki i poprawa jej konturów,

●      lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa, np. tzw. bryczesy, czy tłuszcz w okolicy kolan,

●      oporna tkanka tłuszczowa, która nie zmniejsza się mimo stosowania diety i ćwiczeń,

●      nasilone zmiany o charakterze cellulitu,

●      redukcja ginekomastii i lipomastii (przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn),

●      tzw. „lokalna otyłość” u osób relatywnie szczupłych.

 

PRZEBIEG ZABIEGU LIPOSUKCJI


Zanim lekarz zdecyduje o zasadności przeprowadzenia zabiegu liposukcji i ustali jego termin, powinien spotkać się z pacjentką na konsultacji kwalifikującej do procedury. Lekarze przyjmujący w naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach zawsze przeprowadzają szczegółowy wywiad zdrowotny i zlecają niezbędne badania, w tym np. krwi. Jeśli liposukcja może zostać wykonana umawia się termin zabiegu, a następnie wizytę kontrolną. W tym czasie nasz zespół jest do dyspozycji pacjentki - chętnie wyjaśni wszelkie wątpliwości i wytłumaczy zalecenia pozabiegowe.

LIPOSUKCJA BRZUCHA


To jeden z najpopularniejszych zabiegów odsysania tłuszczu. Ceniony za trwałe efekty, nawet w przypadku opornej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, podczas procedury można przeprowadzić modelowanie talii, a pobrany kaniulą materiał (nieuszkodzone komórki tłuszczowe) wykorzystać do lipofillingu, np. w okolicy oczu.

LIPOSUKCJA PODBRÓDKA


Drugi podbródek pojawia się najczęściej po czterdziestym roku życia, ale bywa, że jest widoczny także u młodszych osób, np. po odchudzaniu. Likwidacja tego defektu za pomocą zabiegów aparaturowych jest sporym wyzwaniem i wymaga często kliku wizyt w klinice medycyny estetycznej czy kosmetologii, dlatego specjaliści coraz chętniej sięgają w takich przypadkach po liposukcję strzykawkową. Rezultat odsysania tłuszczu z podbródka jest błyskawiczny i utrzymuje się przez lata, co jest bardzo ważne dla pacjentów i pacjentek wybierających tę procedurę. Proceduję często uzupełnia się zabiegami napinającymi skórę, np. zabiegiem frakcyjnym.

Zdjęcie poglądowe

ODSYSANIE TŁUSZCZU - NATYCHMIASTOWE EFEKTY


Rezultaty liposukcji są trwałe i praktycznie natychmiastowe, ale dodatkowo wzmacniają się przez kilka tygodni po zabiegu. Warto podkreślić, że procedura wykonywana przez lekarza jest bezpieczna i nie ma tu ryzyka uszkodzenia naczyń czy nerwów. Bezpośrednio po zabiegu może być widoczny obrzęk i zasinienie, ale znikają one po kilku dniach. Normalnym objawem jest też to, że w miejscach poddanych liposukcji pacjent może odczuwać nieznaczną bolesność. Przez 2-3 tygodnie po poddaniu się procedurze należy nosić specjalną, uciskową odzież, a jeśli lekarz podczas wizyty kontrolnej to zaleci - poddać się drenażowi.

LIPOSUKCJA - PRZECIWWSKAZANIA


Zabiegi odsysania tłuszczu metodą machaniczną, w tym strzykawkową i za pomocą technik łączonych, podobnie jak inne procedury estetyczne, nie mogą być wykonywane u każdego. Do najczęstszych przeciwwskazań należą m.in.:

●      choroby nowotworowe,

●      infekcje i stany zapalne w okolicy zabiegowej,

●      przewlekłe schorzenia wątroby i nerek,

●      cukrzyca,

●      choroby autoimmunologiczne,

●      zaburzenia krzepnięcia krwi i przyjmowanie leków rozrzedzających krew,

●      ciąża i okres karmienia piersią.

 

LIPOLIZA ULTRADŹWIĘKOWA - NIEINWAZYJNA ALTERNATYWA


Jeśli pacjentka ma przeciwwskazania do metody strzykawkowej lub łączonej, możemy zaproponować jej technologiczną alternatywę, czyli zabieg wykonywany za pomocą ultradźwięków. Takie fale wnikają w głąb skóry i rozrywają ściany komórek tłuszczowych, a substancje powstające na skutek tej procedury są usuwane z organizmu wraz z produktami przemiany materii. Po takim zabiegu, aby spotęgować efekty, należy wykonać drenaż limfatyczny - manualny lub za pomocą odpowiedniej aparatury. Nie uzyskamy w tym przypadku efektów porównywalnych do liposukcji strzykawkowej, ale tkanka tłuszczowa zmniejszy swoją objętość. Aby uzyskać widoczny rezultat, zabiegi powinny być wykonane w serii.

LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA I MECHANICZNA


W nowoczesnych klinikach medycyny estetycznej zabiegi odsysania tkanki tłuszczowej wykonuje się łącząc różne techniki zabiegowe. Liposukcja metodą strzykawkową sprawdza się najlepiej przy pracy na małych obszarach, gdzie objętość tkanki tłuszczowej nie jest znaczna, np. na podbródku i twarzy (przy likwidacji tzw. „chomików”), w okolicy kolan, pach oraz wzgórka łonowego. Połączenie pracy strzykawką i ssakiem medycznym wykorzystuje się odsysając tłuszcz z brzucha, talii, bioder, pośladków czy kolan.

Jeśli borykasz się z problemem opornej lub lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej zapisz się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej w NL Clinic - nasi specjaliści zarekomendują skuteczne i bezpieczne rozwiązanie problemu.


LIPOSUKCJA - CENA


Liposukcja - trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej

Liposukcja

podbródek

od 2400 zł

Liposukcja piersi

redukcja biustu u mężczyzn

od 2400 zł

Liposukcja brzucha

brzuch

od 5000 zł

Liposukcja - "boczki"

okolice brzucha

od 2400 zł

Konsultacja z zabiegiem


POLECANE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ


Preparat można łączyć jednocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak iniekcja z toksyny typu A, mezoterapia lub wypełnianie zmarszczek na bazie kwasu HA.
Efekty zabiegu są długotrwałe i subtelne...

Lifting wolumetryczny to korekta objętości tkanek twarzy.   Zmniejszenie ilości tkanki podskórnej oraz zmniejszenie się ilości kwasu HA zawartego w skórze,  jednak  jest to proces możliwy do odwrócenia ...

Profhilo to unikalny zabieg odmładzający nie tylko skórę, lecz także tkankę podskórną, która zapewnia bezpośrednie rusztowanie dla skóry. Daje efekty, które do tej pory możliwe były do osiągnięcia tylko przy ....


Zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!