MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Laser frakcyjny w klinice medycyny estetycznej: Jak dbać o skórę po zabiegu?

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zaawansowanych technologii, które pomagają w odmładzaniu i regeneracji skóry. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów w naszej klinice NL Clinic w Katowicach jest laser frakcyjny CO2. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty i uniknąć powikłań, kluczowe jest odpowiednie dbanie o skórę po zabiegu.

 

W tym artykule podpowiemy, jak to robić!

Dlaczego dbanie o skórę po zabiegu laserem frakcyjnym jest tak ważne?

Laser frakcyjny działa poprzez tworzenie mikroskopijnych uszkodzeń w skórze, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne. Chociaż jest to zabieg bezpieczny, skóra po jego wykonaniu jest bardziej wrażliwa i narażona na różne czynniki zewnętrzne.

 

Oto kilka powodów, dla których dbanie o skórę po zabiegu laserem frakcyjnym jest tak kluczowe:

 

Wrażliwość skóry

 

Po zabiegu laserem frakcyjnym skóra staje się bardziej wrażliwa. Mikroskopijne uszkodzenia, choć celowe i kontrolowane, sprawiają, że skóra jest bardziej podatna na podrażnienia. Dlatego tak ważne jest, aby chronić ją przed czynnikami, które mogą ją dodatkowo podrażnić.

 

Proces gojenia

 

Mikroskopijne uszkodzenia skóry stymulują naturalne procesy regeneracyjne, co prowadzi do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Aby ten proces przebiegał prawidłowo, skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, która wspomoże gojenie i regenerację.

 

Ryzyko infekcji

 

Chociaż zabieg laserem frakcyjnym jest bezpieczny, niewłaściwa pielęgnacja może zwiększyć ryzyko infekcji. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać skórę czystą i chronić ją przed bakteriami.

 

Optymalizacja wyników

 

Odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu laserem frakcyjnym nie tylko zapewnia jej zdrowie, ale także pomaga osiągnąć najlepsze rezultaty. Dbanie o skórę pozwala na pełniejsze wykorzystanie potencjału regeneracyjnego laseru, co przekłada się na bardziej zadowalające efekty.

 

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

 

Po zabiegu skóra jest bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia czy skrajne temperatury. Dlatego tak ważne jest, aby chronić ją przed tymi czynnikami, stosując odpowiednie kosmetyki i unikając nadmiernej ekspozycji na słońce.

 

Dbanie o skórę po zabiegu laserem frakcyjnym jest więc nie tylko kwestią estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Aby cieszyć się piękną, zdrową skórą i pełnią korzyści płynących z zabiegu, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Współpracując z ekspertami w dziedzinie medycyny estetycznej, można uzyskać najlepsze wskazówki i zalecenia dotyczące troski o skórę po zabiegu.

Pielęgnacja skóry po laserze frakcyjnym CO2: krok po kroku

Unikaj bezpośredniego światła słonecznego

 

Po zabiegu skóra jest bardziej podatna na promieniowanie UV. Bezpośrednie światło słoneczne może prowadzić do powstawania przebarwień, podrażnień i oparzeń słonecznych. Dlatego przez co najmniej 4-6 tygodni po zabiegu zaleca się unikanie ekspozycji na słońce. Jeśli musisz przebywać na zewnątrz, zawsze stosuj kremy z wysokim filtrem UV i noś nakrycia głowy, które chronią twarz przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

 

Nawilżaj skórę

 

Po zabiegu skóra może być sucha i ściągnięta. Regularne nawilżanie pomoże zachować jej elastyczność i przyspieszyć proces gojenia. Wybieraj kremy nawilżające bogate w składniki takie jak kwas hialuronowy, ceramidy czy witaminy. Unikaj produktów z alkoholem, który może dodatkowo wysuszać skórę.

 

Unikaj gorących kąpieli i sauny

 

Podwyższona temperatura może dodatkowo podrażnić skórę po zabiegu laserem frakcyjnym. Gorąca woda i para wodna mogą prowadzić do zaczerwienienia, uczucia pieczenia i swędzenia. Przez co najmniej tydzień po zabiegu unikaj gorących kąpieli, sauny czy basenu. Wybieraj chłodniejsze prysznice i delikatnie osuszaj skórę, nie pocierając jej.

 

Delikatnie oczyszczaj skórę

 

Skóra po zabiegu jest bardziej wrażliwa, dlatego warto używać delikatnych środków do mycia twarzy. Unikaj szorstkich peelingów czy szczoteczek, które mogą dodatkowo podrażnić skórę. Wybieraj łagodne kosmetyki do oczyszczania, które nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry i wspierają jej regenerację.

 

Unikaj kosmetyków z alkoholem i retinolem

 

Alkohol i retinol to składniki, które mogą dodatkowo podrażnić skórę po zabiegu laserem frakcyjnym. Dlatego przez pewien czas po zabiegu warto unikać kosmetyków, które je zawierają. Zamiast tego wybieraj produkty przeznaczone dla wrażliwej skóry, które wspomogą jej regenerację i pomogą w utrzymaniu zdrowego wyglądu.

 

Każdy, kto decyduje się na zabieg laserem frakcyjnym, pragnie uzyskać najlepsze możliwe efekty. Jednak to, co robimy po zabiegu, jest równie ważne jak sam zabieg. Właściwa pielęgnacja skóry jest kluczem do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, a zalecenia lekarza medycyny estetycznej i kosmetologa stanowią drogowskaz w tej pielęgnacyjnej podróży.