MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Salon kosmetyczny - zabiegi kosmetyczne, kosmetologiczne i nie tylko


Twarz i sylwetka to nasze wizytówki, dlatego zapewniamy troskliwą pielęgnację skórze.

 

Aby zachować zdrowy koloryt i idealną kondycję skóry należy ją regularnie, silnie nawilżać i odżywiać, ale także poprawić jej sprężystość i jędrność.

Wygląd młodej i zdrowej skóry można często osiągnąć nieinwazyjnymi i naturalnymi metodami. Nasze zabiegi kosmetologiczne i kosmetyczne są bezpieczne i przyjemne. Zapraszamy!

 

W ofercie zabiegów pielęgnacyjnych przygotowaliśmy dla Państwa szeroką gamę zabiegów począwszy od zabiegów normalizujących, rewitalizujących dla skóry dojrzałej aż po samo ukojenie cery wrażliwej i naczyniowej z dodatkowym rozświetleniem.

Chętnie udzielamy Państwu niezbędnych  wskazówek i porad, jak odpowiednio pielęgnować cerę na co dzień oraz z jakich zabiegów medycyny estetycznej warto skorzystać i kiedy. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

NL Clinic Katowice Medycyna Estetyczna

Zabiegi kosmetologiczne i kosmetyczne


Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja metoda mechanicznego złuszczania naskórka. Zabieg mikrodermabrazji polega na stopniowym złuszczaniu górnych warstw naskórka, co przyczynia się do zintensyfikowanej produkcji nowych pełnowartościowych komórek. Komórki te migrują następnie do góry, zastępując komórki uszkodzone.  Ogromną zaletą mikrodermabrazji jest fakt, że jest to zabieg bezbolesny i prosty w wykonaniu, dzięki czemu osoba poddająca się mikrodermabrazji może od razu wrócić do życia codziennego. Porównując mikrodermabrazję do innych terapii, tj. peelingi chemiczne, dermabrazja czy laseroterapia, mikrodermabrazja jest działaniem kosmetycznym obarczonym najmniejszym ryzykiem powikłań. W odróżnieniu do pozostałych zabiegów ryzyko powstania przebarwień i blizn jest znikome.


PRX- T 33 Biorewitalizacja

Peeling medyczny PRX-T33, to nowatorska metoda chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy zachowaniu swoich właściwości takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

 

Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, powodujemy pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i wypchnięcia załamań skóry.


Modelowanie sylwetki

Zabieg działa bezpośrednio na komórki tłuszczowe poprzez fale ultradźwiękowe (kawitacja ultradźwiękowa). Gdy fala uderza w komórki tłuszczowe, ich zawartość zaczyna intensywnie zmieniać swój stan oraz objętość, w wyniku czego powstają pęcherzyki zwane „bąblami kawitacyjnymi”.


Urządzenie Cavi-lipo powoduję, że pęcherzyki tłuszczu zwiększają swoją objętość, a następnie pękają uwalniając rozpuszczony tłuszcz, który jest bezpiecznie wydalany przez naturalny metabolizm.


Lipolizę ultradźwiękową wykonuję się w seriach: od 6 do 8 razy na daną partię ciała.


Peelingi

Peelingi medyczne i kosmetyczne są szeroko stosowane w medycynie estetycznej. Na świecie znanych jest ich aż 60 różnych rodzajów. Używanych w leczeniu m.in. powierzchownych przebarwień, trądziku, rogowaceń słonecznych, brodawkach łojotokowych oraz przy odmładzaniu skóry. Peelingi są zabiegami bezpiecznymi, o ile przestrzega się instrukcji zabiegowych (wskazań, przeciwskazań i zaleceń pozabiegowych). Efektami kuracji m.in. są: poprawa kolorytu skóry, zwiększenie jej elastyczności, złuszczenie powierzchniowych zmarszczek, zmniejszenia łojotoku oraz nawilżenia skóry.

 

Peeling medyczny (ang. peel – złuszczanie) jest chemicznym zabiegiem złuszczającym naskórek. Głębokość złuszczania zależy od rodzaju substancji, jej ilości (stężenia) i kontaktu ze skórą. Efekty działają zarówno powierzchniowo jak i w głębokie warstwy skóry oraz pobudzają procesy odnowy biologicznej.


Mezoterapia

skóry głowy

Dr. Cyj to innowacyjny zabieg będący efektem 15 lat badań i ulepszeń laboratoriów biotechnologicznych Caregen, które są największym na świecie producentem peptydów biomimetycznych i czynników wzrostu używanych w materiałach medycznych i kosmetykach. Polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy 1 ml roztworu (w jednorazowej ampułkostrzykawce) hamującego większość procesów prowadzących do utraty włosów.

Zawarte w preparacie do mezoterapii skóry głowy  Dr. Cyj - peptydy biomimetyczne to substancje wiążące się z receptorami żywych komórek (np. skóry, mieszków włosowych) i wpływające na aktywność tych komórek poprzez naśladowanie działania substancji znajdujących się w zdrowej, młodej skórze (czynniki wzrostu). Unikalna forma leku – kompleks 7 peptydów zawieszonych w usieciowanym kwasie HA umożliwia uwalnianie się leku w skórze głowy przez 2 tygodnie po zabiegu.


Oxybrazja

Oxybrazja cieszy się ogromnym powodzeniem również z tego względu, że jej efekty widoczne są natychmiastowo po skończonym zabiegu.  Skóra jest rozjaśniona, napięta i odżywiona.

 

Skóra jest jedwabista w dotyku, gładka, ma także wyrównany koloryt.  W długim okresie, przy zastosowaniu serii zabiegów, efektem oxybrazji będzie pobudzenie mikrokrążenia, korzystnie wpływającego na procesy regeneracyjne skóry.

 

Oxybrazja przynosi również korzystne efekty w regeneracji mieszków włosowych w terapiach nadmiernego wypadania włosów oraz w zmiękczaniu i tym samym zmniejszaniu widoczności blizn.


Mezoterapia mikroigłowa

Procedura automatycznego nakłuwania skóry zwiększa efektywność innych zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę

Dzięki zabiegowi mezotreapii mikroigłowej widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu.

 

Ponadto zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych.

 

Zabieg wykonywany łącznie z wieloma procedurami pomagającymi zachować zdrowy wygląd i dobrą kondycję skóry.

 


Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to sprawdzony, często wybierany przez kobiety rodzaj zabiegu kosmetycznego.

 

Peeling kawitacyjny złuszcza skórę i wchodzi głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa równie delikatnie. Jest zabiegiem uniwersalnym dla każdego typu cery, bez względu na wiek.

 

Peeling kawitacyjny nie musi być stosowany jako zabieg samodzielny. Polecamy go jako formę przygotowania do zabiegów nawilżających i odżywiających, ponieważ przyspiesza wchłanianie składników aktywnych.

 

Jest nieinwazyjny, więc sprawdza się także u osób z cerą wrażliwą i naczynkową.


Depilacja laserowa

Terapia światłem laserowym jest obecnie najskuteczniejszą metodą trwale redukujaca wzrost włosów. Zabieg z wykorzystaniem lasera diodowego polega na podgrzaniu do odpowiedniej temperatury mieszka włosowego (fototermoliza selektywna) - wiązką światła, która emitowana jest przez nowoczesny laser. 


Zabieg depilacji laserowej wykonujemy co 4 - 8 tygodni w zależności od obszaru ciała od 4 do 10 razy w cyklu. Jest to uwarunkowane indywidualnie.


Nowoczesne urządzenie pozwala na szybką, bezbolesną epilację cały rok. Efekty  potrafią wprawić w zachwyt już po pierwszym zabiegu.


Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie – zabieg  przyjemny, bezbolesny, wykonywany metodą bezdotykową. Polega na naświetlaniu z odlagłości obszaru zabiegowego.


Wskazaniami do zabiegu fotoodmładzania są:

  • redukcja drobnych zmarszczek
  • zmniejszenie porów skóry
  • poprawa struktury, jędrności skóry
  • rozjaśnienie skóry,
  • redukcja przebarwień.DOJAZD


Pracujemy codziennie do 08:30 do 20:00. Preferujemy kontakt telefoniczny oraz poprzez FB. Z uwagi na specyfikę pracy poprzez FB możemy odpowiadać z opóźnieniem. Jeśli uważasz , że twoja sprawa jest pilna możesz pisać do nas o dowolnej porze.

Jesteśmy kilka minut jazdy samochodem od ścisłego centrum. Jesteśmy pomiędzy autostradą A4 a DTŚ. Przy budynku znajduje się obszerny parking.

Dogodny dojazd zarówno od strony Gliwic, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Chorzowa, jak i Siemianowic, Mysłowic, Mikołowa, czy Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.