MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

CO TO JEST CELLULIT?


Cellulit jest jednym z najczęściej występujących problemów związanych z urodą, a jego objawy są nieestetyczne i łatwo rozpoznawalne. Skóra, której dotyka cellulit, przypomina powierzchnię pomarańczowej skórki z uwagi na widoczne zagłębienia i nierówności. Jest to wynik nagromadzenia tkanki tłuszczowej pod skórą, która formuje nierównomiernie zbite grudki, tworząc na powierzchni skóry faliste wklęśnięcia.

 

Cellulit nie powoduje bólu ani nie zagraża zdrowiu pacjenta, ale jego nieleczenie może prowadzić do pogorszenia stanu skóry w dalszej perspektywie.

JAK POWSTAJE CELLULIT?


Powstawanie cellulitu jest silnie związane z gospodarką hormonalną organizmu, a w szczególności z poziomem estrogenów. Estrogen to hormon żeński, który reguluje procesy rozkładu lipoprotein na kwas tłuszczowy oraz magazynowanie tłuszczu w tkance tłuszczowej.

Adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, znajdują się w tkance podskórnej. U mężczyzn adipocyty częściej lokalizują się w górnej części ciała - na szyi, ramionach i linii powyżej krzyża, natomiast u kobiet w okolicy bioder, ud i pośladków. Dodatkowo, u kobiet komórki tłuszczowe i tkanka łączna są poziomo ułożone, co wpływa na powstawanie grudek w tkance łącznej.

Taka struktura sprzyja zbijaniu się komórek tłuszczowych, które następnie są uciskane przez toksyny oraz wodę gromadzącą się w tkance. To powoduje, że toksyny nie są usuwane z organizmu, co sprzyja rozwojowi cellulitu. U mężczyzn komórki tłuszczowe i tkanka łączna są skośnie ułożone, co rzadziej powoduje pojawianie się skórki pomarańczowej u mężczyzn.

JAKIE SĄ STOPNIE ROZWOJU CELLULITU?


Stadium 0 – brak nierówności przy ścięciu skóry.

Stadium 1  - nie ma widocznych oznak, nierówności pojawiają się dopiero przy ściśnięciu skóry.

Stadium 2 – Nierówności są widoczne w pozycji stojącej, nie są zauważalne w pozycji leżącej.

Stadium 3 – Widoczne nierówności w pozycji stojącej jak i leżącej.

JAKIE SĄ RODZAJE CELLULITU?


Postać twarda – skóra jest jędrna w dotyku. Występuje zazwyczaj u nastolatek i młodych kobiet, mimo prowadzenia zdrowego trybu życia.

Postać wiotka – występuje głównie u kobiet mało aktywnie fizycznie, które przekroczyły 40 lat lub stosujących diety. Skóra ma zagłębienia i jest mniej napięta.

Postać obrzękowa – najrzadsza odmiana a jednocześnie najcięższa. Po uścisku pozostaje zagłębienie, które stopniowo wypełnia się.

Postać mieszana – łączy cechy trzech wymienionych postaci. Jest najczęściej spotykana.

JAK WALCZYĆ Z CELLULITEM?


Nadmierna tkanka tłuszczowa nie jest ani atrakcyjna, ani łatwa do zrzucenia. A w niektórych miejscach prawie nie możliwa do usunięcia tradycyjnymi metodami. Takimi trudnymi obszarami są m.in. twarz, brzuch, kolana, pośladki czy okolice pach.

Nie każdy ma czas i siłę na restrykcyjne diety oraz poświęcanie wolnego czasu na intensywne  ćwiczenia, które pozwolą zrzucić zbędne kilogramy. Znacznie łatwiej i szybciej jest miejscowo likwidować tkankę tłuszczową w gabinecie medycyny estetycznej, niż ćwiczyć miesiącami w pocie czoła lub katować się mało efektywnymi dietami. Dla takich osób medycyna estetyczna ma specjalną ofertę szybkich zabiegów w postaci miejscowego otłuszczenia. To nowoczesne, bezbolesne oraz bezinwazyjne zabiegi, usuwające niepotrzebny tłuszcz z ciała, przeznaczone zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Zmienią ciało nie do poznania.

 

Siedzący tryb życia, spożywanie zbyt kalorycznych posiłków czy predyspozycje genetyczne przyczyniają się do tego problemu. Po dietach i tabletkach odchudzających może zostanie efekt jo jo (zwisająca skóra), a na intensywne ćwiczenia mało kto ma czas. Dobrym rozwiązaniem dla osób zapracowanych są szybkie, nieinwazyjne zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej, w salonie medycyny estetycznej. Nie ma po nich skutków ubocznych i zaraz po zabiegu, można wrócić do pracy.

REKOMENDOWANE ZABIEGI


W naszej Klinice rekomendujemy zabiegi termiczne, mechaniczne lub chemiczne, oddziałujące bezpośrednio na zlokalizowaną miejscowo tkankę tłuszczową, doprowadzając w konsekwencji do rozpadu adipocytow (komorek tłuszczowych). Uwolniony tłuszcz przedostaje się do przestrzeni międzykomórkowych, skąd zostaje usunięty naczyniami limfatycznymi.


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!