MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

SKÓRA PO ODCHUDZANIU


Skóra po odchudzaniu nie wygląda dobrze ?

Straciłaś kilka lub kilkanaście kilogramów? To świetna wiadomość! Przyjrzyj się jednak jak utrata wagi wpłynęła na kondycję skóry ciała. Przy niewielkich wahaniach zwykle nie dostrzeżesz większych problemów, jednak nawet kilka kilogramów na minusie może zmniejszyć jędrność i napięcie skóry. Będzie sprawiała wrażenie obwisłej i starszej. Drastyczna redukcja masy ciała może spowodować, że pozostanie ona trwale rozciągnięta - obwisła, pomarszczona i wiotka.

CZY SKÓRA WRÓCI DO FORMY PO ODCHUDZANIU?


Często pada pytanie, czy taka luźna, wiotka skóra „sama się wchłonie”. Niestety, to nie takie proste. O ile u młodych osób mechanizmy autoregeneracyjne działają na najwyższych obrotach, to u starszych są wolniejsze i mniej wydajne. W przypadku znacznej utraty wagi często nawet u bardzo młodych osób konieczne są zabiegi korygujące. Zwykle potrzebna jest wtedy seria zabiegów estetycznych, a czasem (przy utracie kilkudziesięciu kilogramów) konieczne może być przeprowadzenie chirurgicznej procedury. Dobra wiadomość jest taka, że medycyna estetyczna i kosmetologia zapewniają coraz większy wachlarz skutecznych i małoinwazyjnych rozwiązań, które gwarantują widoczne efekty.

ODCHUDZANIE + ZABIEGI = NAJLEPSZY DUET


Co istotne, niektóre zabiegi można wykonywać w trakcie procesu odchudzania, aby już na tym etapie pobudzić włókna kolagenowe i elastynowe, doprowadzając do zagęszczenia i ujędrnienia tkanki skórnej. Nowoczesne i bezpieczne zabiegi aparaturowe i kosmetologiczne, które dostępne są w ofercie kliniki medycyny estetycznej w Katowicach, pomagają zachować skórze jędrny i dobry wygląd już na etapie redukcji nadprogramowych kilogramów. Dzięki temu, ciało nie wymaga intensywnych i licznych zabiegów modelujących i napinających po osiągnięciu upragnionej wagi.

PRZYCZYNY ROZCIĄGNIĘCIA SKÓRY


Włókna podporowe skóry – kolagenowe i elastynowe – tworzą w jej wnętrzu sprężyste rusztowanie. Niestety wraz z wiekiem ich produkcja w organizmie spada i tracą one swoją elastyczność, a lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa rozciąga strukturę skóry. Przy dużej utracie wagi, skóra pozostaje luźna, obwisa i nie jest w stanie sama powrócić do wcześniejszej formy. Pomocne okazują się tu zabiegi wykorzystujące nowoczesne technologie zabiegowe.

CO DZIEJE SIĘ ZE SKÓRĄ PO ODCHUDZANIU?


-traci jędrność i elastyczność

-jest wiotka, przy dużym spadku wagi wręcz „obwisła”

-często jest przesuszona i pojawiają się na niej zmarszczki

-ma nierównomierną strukturę

UJĘDRNIAJĄCE ZABIEGI


Kosmetologia i medycyna estetyczna oferują dziś szeroki zakres zaawansowanych zabiegów ujędrniających, których działanie pomaga zniwelować problem luźnej, obwisłej skóry ciała. Większość z tych kuracji wykorzystuje określony rodzaj energii, której celem jest pobudzenie i przebudowa skóry. Co istotne, efekty takich zabiegów nie są błyskawiczne – czasem na pełny rezultat trzeba poczekać do 6 miesięcy, ale warto być cierpliwym.

Gabinet medycyny estetycznej na Śląsku posiada w ofercie szereg zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań niwelujących wiotkość i napinających skórę ciała – zarówno medycznych, jak i kosmetologicznych.

NAJSKUTECZNIEJSZE ZABIEGI NA WIOTKĄ SKÓRĘ PO ODCHUDZANIU


Cavi-Lipo

to zabieg, który jednocześnie działa wyszczuplająco i ujędrniająco, wykorzystując możliwości fali ultradźwiękowej. To tzw. lipoliza ultradźwiękowa, która rozbija komórki tłuszczowe, redukuje nierówności wywołane cellulitem, a jednocześnie niweluje wiotkość skóry i zagęszcza ją. Po zabiegu sylwetka jest nie tylko szczuplejsza, ale też wymodelowana. To świetnie rozwiązanie do stosowania już w trakcie odchudzania – przyspieszy utratę wagi i pomoże zachować sprężystość i jędrność skóry.

Zabieg frakcyjny

wykorzystuje zjawisko zagęszczanie skóry, ujędrniania i przebudowy jej struktury. Pomaga przywrócić napięcie wiotkiej tkance, zagęszcza i wzmacnia strukturę skóry ciała po odchudzaniu, dzięki stymulacji istniejących włókien kolagenowych i pobudzeniu produkcji nowego białka podporowego. To niezwykle precyzyjny i bezpieczny zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji.

Termolifting

łączy radiofrekwencję z innowacyjnym generatorem 470kHz. Takie połączenie sprawia, że energia dociera nie tylko do skóry właściwej, ale też do warstwy SMAS (mięśniowo-powięziowej). Zabieg pozwala pozbyć się lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, silnie ujędrnia wiotką skórę, podnosi napięcie luźnej tkanki (np. na brzuchu czy ramionach). Uelastycznia skórę i pobudza syntezę nowego kolagenu.

EFEKTY ZABIEGÓW NA OBWISŁĄ SKÓRĘ


Efekty zabiegów estetycznych na obwisłą skórę ciała:

 

-zagęszczenie i ujędrnienie skóry,

-zmniejszenie nierówności spowodowanych cellulitem i redukcją podściółki tłuszczowej,

-poprawa napięcia wiotkiej skóry w miejscach, gdzie stała się luźna po odchudzaniu,

-wymodelowanie sylwetki i poprawa konturów ciała,

-polepszenie kondycji i wyglądu skóry.

POLECANE ZABIEGI KOSMETYCZNE:Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!