MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Zabiegi przebudowujące- skuteczna i naturalna metoda na walkę ze starzeniem i niedoskonałościami skóry!


Zabiegi przebudowujące

Dlaczego skóra się starzeje?

Tak długo wyczekiwane nadchodzęce ciepłe i słoneczne dni cieszą nasze umysły, a promienie muskają naszą skórę, która zaczyna produkować tak ważną dla samopoczucia witaminę D! Dlatego w tej promiennej aurze nie zapominajmy jednak o tym, że mogą one niestety przyspieszać proces starzenia.

 

Skóra to nie tylko nasza największa ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, ale także swoiste lusterko, które odbija nasze samopoczucie i styl życia. Niestety, wraz z wiekiem nasza skóra ulega procesom degeneracyjnym, a dodatkowo wpływ słońca na nią również nie jest bez znaczenia. Prześledźmy zatem, jak te dwa czynniki wpływają na naszą skórę.

Z wiekiem skóra ulega naturalnym procesom starzenia się. Od 25 roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, skóra staje się coraz cieńsza, a procesy regeneracyjne zwalniają. Wraz z upływem czasu skóra traci elastyczność, staje się bardziej sucha i szorstka, a w okolicach oczu i ust pojawiają się zmarszczki mimiczne.

 

Niestety, procesy te są nasilane przez działanie promieniowania UV. Słońce, oprócz przyjemnego ciepła i dobrego samopoczucia, ma również negatywny wpływ na naszą skórę. Promienie UVB uszkadzają warstwę rogowa naskórka, co powoduje, że skóra staje się bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Promienie UVA, z kolei, wpływają na proces starzenia się skóry, powodując jej utratę elastyczności i jędrności. Dodatkowo, nadmierne ekspozycja na słońce może powodować powstawanie przebarwień, piegów i zmian skórnych.

 

Pamiętajmy, że nasza skóra jest naszą wizytówką i warto zatroszczyć się o nią na każdym etapie naszego życia. Korzystajmy z dobrodziejstw medycyny estetycznej, takich jak zabiegi przebudowujące, które pomagają w odbudowie i regeneracji skóry. Tylko w ten sposób możemy zachować piękno i zdrowie naszej skóry na długie lata.

Co to są zabiegi przebudowujące skórę?

Nie wiem czy wiecie, ale skóra to prawdziwe dzieło sztuki natury - nie tylko chroni nas przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, ale także posiada niesamowitą zdolność do samoregeneracji.  Oznacza to, że potrafi naprawić się sama w odpowiedzi na różnego rodzaju uszkodzenia.

 

Gdy skóra ulega uszkodzeniu, zaczyna działać zaskakująca siła naprawcza, ukryta w komórkach skóry. Natychmiast uruchamiają się skomplikowane procesy, które prowadzą do naprawy skóry i przywrócenia jej zdrowego wyglądu.

 

Keratynocyty, które stanowią najliczniejszą grupę komórek naskórka, są pierwszymi, które reagują na uszkodzenie. Szybko zaczynają się dzielić i migrują w kierunku uszkodzonego miejsca, aby zastąpić uszkodzone komórki nowymi. To dzięki temu procesowi, naskórek może się zregenerować i przywrócić swoją integralność.

 

Ale to nie wszystko! Fibroblasty, czyli komórki skóry odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, również włączają się do procesu naprawczego. Po uszkodzeniu skóry, fibroblasty zaczynają produkcję większej ilości kolagenu i elastyny, co pomaga wzmocnić uszkodzone tkanki i przywrócić skórze jej pierwotną elastyczność. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, gładka i mniej podatna na powstawanie zmarszczek.

 

Zdolności regeneracyjne skóry są zjawiskiem niesamowitym i niezwykle skomplikowanym. Dlatego też, wiele zabiegów kosmetologicznych i medycyny estetycznej opiera się na wykorzystaniu naturalnych procesów regeneracyjnych skóry, aby poprawić jej wygląd i kondycję. Wszystkie te zabiegi nazywamy zabiegami przebudowującymi i obecnie są one bezcennymi narzędziami w rękach doświadczonych kosmetologów i lekarzy! W ich skuteczności tkwi sekret: poprzez wywołanie kontrolowanego uszkodzenia skóry, stymulują naturalne procesy gojenia i regeneracji skóry. To jakby pobudzić ją do walki, dając narzędzia, by mogła sama sobie pomóc!

Rodzaje zabiegow przebudowujących skórę, czyli mezoterapia mikroigłowa, radiofrekwencja mikroigłowa i laser frakcyjny

Czołowymi pionierami w zabiegach przebudowujących skórę są: mezoterapia mikroigłowa, radiofrekwencja mikroigłowa i laser frakcyjny - jedne z najskuteczniejszych metod walki z oznakami starzenia i fotostarzenia skóry. Zabiegi te działają na skórę w różnorodny sposób, ale ich cel jest jeden: przyspieszyć proces regeneracji skóry i wywołać produkcję kolagenu, który jest kluczowy w zachowaniu jędrności i elastyczności skóry.

 

Zabiegi te różnią się między sobą przede wszystkim sposobem wywołania uszkodzeń skóry.

W przypadku laserowej terapii frakcyjnej, laser emitujący wiązkę promieniowania o odpowiedniej długości fali jest kierowany na skórę, co powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia. Mechanizm działania polega na pobudzeniu fibroblastów, czyli komórek skóry odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, co prowadzi do regeneracji skóry i poprawy jej struktury.

 

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, w którym za pomocą specjalnych igieł wprowadzane są pod skórę substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy, witaminy czy peptydy. W wyniku mechanicznego uszkodzenia skóry pobudzane są z kolei fibroblasty, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie, poprawy jędrności i elastyczności skóry.

 

Radiofrekwencja  mikroigłowa polega na wywołaniu mikrouszkodzeń za pomocą mikroigieł, które emitują fale radiowe o określonej częstotliwości. Dzięki temu w tkankach powstają mikroprzepalenia, co stymuluje proces gojenia i regeneracji skóry. Dodatkowo, radiofrekwencja pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry.

 

Dzięki wykorzystaniu naturalnych procesów gojenia i regeneracji skóry, zabiegi przebudowujące skórę pozwalają na skuteczne zwalczanie oznak starzenia i fotostarzenia, takich jak zmarszczki, bruzdy, utrata jędrności i elastyczności skóry, a także rozszerzone pory czy przebarwienia. Co więcej, korzystanie z tych zabiegów może zapobiegać dalszemu pogarszaniu się stanu skóry, co przekłada się na długotrwałe efekty terapeutyczne.

Jakie są wskazania do zabiegów przebudowujących?

Zabiegi przebudowujące skórę, to coś więcej niż tylko leczenie oznak starzenia. Dzięki wykorzystaniu naturalnych procesów regeneracyjnych i gojenia skóry, zabiegi te pozwalają na odzyskanie utraconej gładkości, elastyczności i jędrności skóry, a tym samym wpływają na poprawę ogólnego wyglądu i kondycji skóry.

 

Zmarszczki, bruzdy, utrata jędrności i elastyczności skóry to tylko niektóre z problemów, z jakimi boryka się nasza skóra wraz z wiekiem. Zabiegi przebudowujące pomagają w skuteczny sposób radzić sobie z tymi zmianami i poprawiają teksturę skóry, zmniejszając widoczność rozszerzonych porów. Co więcej, korzystanie z zabiegów przebudowujących jest bezpieczne i nieinwazyjne, a efekty terapeutyczne są długotrwałe.

 

Warto również zauważyć, że zabiegi przebudowujące skóry mogą pomóc w leczeniu innych problemów skórnych, takich jak trądzik, blizny, przebarwienia czy uszkodzenia słoneczne. Te problemy również wpływają na kondycję i wygląd skóry, a zabiegi przebudowujące pozwalają na ich skuteczne leczenie i poprawę stanu skóry.

 

Korzystanie z zabiegów przebudowujących skóry nie tylko zapobiega dalszemu pogarszaniu się stanu skóry, ale również wpływa pozytywnie na samopoczucie i pewność siebie.

Jak skóra goi się po zabiegach przebudowujących?

Zabiegi przebudowujące skórę, takie jak laser frakcyjny, mezoterapia mikroigłowa i radiofrekwencja mikroigłowa, których mechanizm działania opiera się na uszkodzeniu, wymagają z tego względu kilkudniowego gojenia się skóry. W odpowiedzi na bodziec uszkadzający, skóra reaguje tak pożadanym dla nas kontrolowanym stanem zapalnym- to wtedy uruchamiają się wszystkie procesy stymulujące. Niestety z tego względu procesowi gojenia towarzyszy 1-2 dniowe zaczerwienienie skóry, lekki obrzęk, a także, szczególnie w przypadku lasera frakcyjnego, mikrostrupki, których wyłuszczanie się trwa ok 7-10 dni. Nie martw się jednak! Po każdym z zabiegów przebudowujących, już w trzeciej dobie możesz nałożyć makijaż i zakamuflować chwilowe niedoskonałości. Jeśli jednak chcesz poczuć się bardziej komfortowo- zrób zabieg w piątek i poświęć weekend na regenerację w zaciszu domowym!

Czy warto?

Myślę, że znasz juz odpowiedź na to pytanie. Skóra i jej naturalne zdolności odtwórcze same podsuwają nam możliwość cofnięcia oznak starzenia i niedoskonałości- dlaczego więc nie skorzystać  z tych mechanizmów? Skoro w wyniku kontrolowanego uszkodzenia skóra może sama sobie pomóc, a my możemy cieszyć się jej pięknem i zdrowiem na długie lata- nie czekajmy do ostatniej chwili! Dajmy naszej skórze narzędzia do walki o piękno i młodość!