MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Zadbaj o formę na LATO i na LATA!


Razem z Wonder Body!

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak skutecznie wyrzeźbić swoją sylwetkę na lato bez wyczerpujących ćwiczeń na siłowni? Mamy dla Ciebie rewelacyjne rozwiązanie - HIEMS, czyli innowacyjną technologię, która pozwala na osiągnięcie wspaniałych efektów w bardzo krótkim czasie.

Jak działa trening EMS Wonder Body?

Mechanizm działania EMS (Electrical Muscle Stimulation) polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego do pobudzania mięśni. Jednakże, zaawansowane technologie, takie jak HIEMS (High Intensity Electromagnetic Muscle Stimulation), łączą w sobie skupioną emisję pola elektromagnetycznego oraz selektywną elektrostymulację Myo. Podczas zabiegu HIEMS, urządzenie emituje impulsy o wysokiej częstotliwości, które nie tylko pobudzają mięśnie, ale również pomagają w spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Aparatura ta działa bezpośrednio na aż 5 grup mięśni oraz pośrednio na ponad 14!

Warto dodać, że HIEMS to nie tylko skuteczna metoda na pobudzenie mięśni, ale również na redukcję tkanki tłuszczowej i poprawę jakości skóry. Elektrostymulacja stymuluje metabolizm, co prowadzi do spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, stymulacja ta pobudza również produkcję kolagenu oraz elastyny, co prowadzi do poprawy napięcia skóry oraz wygładzenia jej powierzchni.

Ciekawostką jest fakt, że pomimo iż HIEMS działa w sposób nieinwazyjny, to jego efekty są porównywalne do zabiegów chirurgicznych. Ponadto, zastosowanie HIEMS w trakcie treningu może przyspieszyć regenerację mięśni oraz zredukować ból mięśniowy po intensywnych treningach.

Modelowanie sylwetki w 25 min?

Podczas 25-minutowej sesji pacjent odpoczywa, a urządzenie HIEMS ćwiczy za niego, wysyłając nawet 36 tysięcy impulsów, które powodują skurcze mięśniowe. To odpowiednik 3 godzin spędzonych na siłowni! Dzięki temu można osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez wychodzenia z domu i bez ryzyka kontuzji. Technologia HIEMS to doskonałe uzupełnienie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Co więcej, zabieg jest bezpieczny i bardzo komfortowy, ponieważ nie powoduje termicznego podgrzewania tkanek. Przeprowadzany jest bezkontaktowo i sterowany automatycznie, co gwarantuje powtarzalność efektów. Kuracja z użyciem HIEMS to nie tylko bardzo szybkie, ale i trwałe rezultaty - wyrzeźbienie, wysmuklenie i wymodelowanie sylwetki.

Ile zabiegów i jak często?

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby osiągnąć zamierzony efekt?

W zależności od celów, jakie chcemy osiągnąć, i stanu naszej kondycji fizycznej, konieczne może być wykonanie kilku zabiegów, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

 

W przypadku treningu EMS zaleca się wykonanie od 1 do 3 sesji tygodniowo. Ponadto, zwykle zaleca się serię 6-10 zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i stanu jego zdrowia.

 

Jeśli chodzi o częstotliwość zabiegów, zależy to od poziomu naszego wysiłku fizycznego i stanu naszych mięśni. Na początku zaleca się przeprowadzenie zabiegów raz lub dwa razy w tygodniu, aby umożliwić naszym mięśniom czas na regenerację i dostosowanie się do nowej formy treningu. Następnie, w miarę jak nasze ciało staje się bardziej wytrzymałe, można zwiększyć częstotliwość treningu do trzech razy w tygodniu.

 

Ważne jest, aby pamiętać, że zbyt częste wykonywanie zabiegów EMS może prowadzić do przetrenowania mięśni, a zbyt rzadkie nie daje pożądanych efektów. Dlatego najlepiej skonsultować się ze specjalistą ds. fizjoterapii lub treningu personalnego, który dobierze odpowiednie plany treningowe i pomoże osiągnąć zamierzone cele.

Warto również zauważyć, że po osiągnięciu pożądanych wyników można kontynuować trening EMS w celu utrzymania w formie. Jednak zaleca się, aby przerwy między seriami nie były zbyt długie, ponieważ utrata kondycji fizycznej może nastąpić stosunkowo szybko, jeśli nie utrzymujemy stałej aktywności fizycznej.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Po pierwsze: elektrostymulacja mięśni jest metodą bezpieczną, ponieważ nie wymaga obciążenia stawów oraz zapewnia kontrolowaną stymulację mięśni. Dzięki temu można uniknąć kontuzji i innych problemów zdrowotnych.

 

Po drugie: elektrostymulacja mięśni zapewnia kontrolowaną stymulację mięśni, co pozwala na dokładne dostosowanie treningu do indywidualnych potrzeb i możliwości. W przypadku tradycyjnego treningu siłowego, istnieje ryzyko przeciążenia mięśni, co może prowadzić do urazów i bólu.

 

Po trzecie: EMS jest metodą nieinwazyjną. W przypadku tradycyjnego treningu siłowego, istnieje ryzyko urazów spowodowanych np. nieprawidłową techniką ćwiczeń.

 

Wreszcie, po czwarte: elektrostymulacja mięśni jest metodą skuteczną i bezpieczną dla osób w różnym wieku i kondycji fizycznej. W przypadku tradycyjnego treningu siłowego, osoby starsze lub z niepełnosprawnościami mogą mieć trudności w wykonywaniu niektórych ćwiczeń, co zwiększa ryzyko urazów.

Zacznij budować swoją sylwetkę na lato!

Podsumowując, elektrostymulacja mięśni to skuteczny sposób na poprawę wyglądu swojego ciała przed nadchodzącym latem. Dzięki niej możemy w szybkim czasie osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jednak, aby osiągnąć najlepsze rezultaty, warto skonsultować się z profesjonalistą i wybrać odpowiedni program treningowy dopasowany do indywidualnych potrzeb i celów. W przypadku jakichkolwiek pytań- umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą!