MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Od czego zacząć przygodę z medycyną estetyczną i kiedy?


kiedy zacząć przygodę z medycyną

Od czego zacząć przygodę z medycyną estetyczną i kiedy?

Od czego zacząć przygodę z medycyną estetyczną i kiedy?

Medycyna estetyczna cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Nic dziwnego, każdy pragnie pozbyć się niedoskonałości, poprawić swój wygląd, a tym samym poczuć się pewniej. Niemal w każdym mieście znajduje się gabinet lub klinika medycyny estetycznej, a z roku na rok, dostępność zabiegów jest coraz większa. Jaki jest najlepszy moment na rozpoczęcie swojej przygody w klinice medycyny estetycznej? Jakie zabiegi kosmetyczne warto wybrać na początek?

 

Klinika medycyny estetycznej - pierwsza wizyta

Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić jest wybór kliniki medycyny estetycznej. Pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej nie jest tożsama z wykonaniem pierwszych, inwazyjnych zabiegów. Na tej wizycie lekarz ocenia stan skóry pacjenta, a także zbiera informacje na temat chorób towarzyszących, alergii, czy przyjmowanych leków. Po zbadaniu i obejrzeniu skóry, lekarz medycyny estetycznej proponuje dedykowane dla pacjenta zabiegi oraz opracowuje wraz z pacjentem indywidualny plan działania.

 

Medycyna estetyczna - kiedy zacząć z niej korzystać?

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki jest odpowiedni wiek na pierwszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Należy mieć świadomość, że nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Skóra każdego pacjenta jest inna, każdy boryka się z innymi problemami dermatologicznymi, dlatego medycyna estetyczna wymaga indywidualnego podejścia do każdego przypadku. Wachlarz zabiegów medycyny estetycznej jest bardzo szeroki, co sprawia, że znajdują się w nim zabiegi dedykowane zarówno dwudziestoletnim pacjentom, jak i dojrzalszym osobom.

 

Zabiegi dla dwudziestolatek

Istnieje nieprawdziwe przeświadczenie, że zabiegi medycyny estetycznej dedykowane są wyłącznie dojrzałym osobom. Profilaktykę przeciwstarzeniową można zacząć bezpiecznie już w wieku dwudziestu kilku lat. Medycyna estetyczna oferuje dwudziestolatkom między innymi małoinwazyjne zabiegi mezoterapii, które poprawiają elastyczność skóry i pomagają uporać się z przebarwieniami. W tym wieku, wiele osób decyduje się również na zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, które pozwalają na pozbycie się lub znaczne zniwelowanie blizn, w tym blizn potrądzikowych. Dwudziestolatki chętnie korzystają także z peelingów medycznych.

 

Kiedy pierwszy zabieg na zmarszczki?

Wielu pacjentów zastanawia się, kiedy wykonać pierwszy zabieg niwelujący zmarszczki. Istnieje nieprawdziwe przekonanie, że zabiegi te należy stosować dopiero, gdy zmarszczki są już wyraźnie widoczne. Lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że warto pomyśleć o tych zabiegach już wtedy, gdy pojawią się pierwsze, nawet niewielkie zmarszczki. Substancje stosowane podczas zabiegów zapobiegają pogłębianiu się już istniejących zmarszczek, ale także opóźniają powstawanie nowych. Zabieg taki ma więc znaczenie profilaktyczne.

 

Podsumowując, zdecydowanie nie warto odkładać rozpoczęcia profilaktyki przeciwstarzeniowej. Wizyta w klinice medycyny estetycznej powinna rozwiać wszelkie wątpliwości pacjenta i sprawić, że ten dział medycyny nie będzie już tajemnicą. Warto umówić się na wizytę kwalifikującą
i pozwolić lekarzowi na ocenę stanu skóry i dobranie odpowiednich zabiegów.