MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka

Zabieg liposukcji

Zabieg liposukcji podbródka, czyli odsysania tłuszczu z tego obszaru, to bezpieczna i wysoce skuteczna metoda umożliwiająca pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która gromadzi się na granicy twarzy i szyi. Ta okolica szybko traci jędrność, a nawet w trakcie odchudzania to właśnie tu zauważamy lekko obwisłą, nieestetycznie pomarszczoną skórę. Liposukcja strzykawkowa (inaczej lipoplastyka) pomaga wymodelować i wyszczuplić podbródek, dzięki czemu wyglądamy lepiej - młodziej i szczuplej.

Podwójny podbródek - przyczyny

Ten niepozorny obszar, któremu w młodości nie poświęcamy zbyt wiele uwagi, szybko się starzeje i traci jędrność. To tu gromadzi się tkanka tłuszczowa, którą trudno zredukować dietą, ćwiczeniami i pielęgnacją. Co więcej, nawet zaawansowane zabiegi aparaturowe i manualne często nie są w stanie przynieść oczekiwanych efektów.

Luźna skóra na podbródku to nie tylko efekt zmian w strukturze skóry spowodowanych upływem czasu czy nadmiaru kilogramów, ale też utrwalanej latami nieprawidłowej postawy, a co za tym idzie - osłabieniem mięśni twarzy i szyi. Możemy mieć też genetyczną skłonność do tego defektu estetycznego. Jednak nie oszukujmy się - kilka kilogramów na plusie, to najczęstsza przyczyna tworzenia się drugiego podbródka. Gdy inne metody zawodzą - warto sięgnąć po rozwiązania bardziej inwazyjne, ale wciąż bezpieczne - i przynoszące widoczne efekty.

Liposukcja strzykawkowa na podbródek

Ten rodzaj liposukcji wykonywany jest za pomocą specjalnej kaniuli. Nie jest to zwykła strzykawka! Kaniula ma ścięte pod kątem, tępe zakończenie, dzięki czemu gwarantuje lekarzowi wykonującemu zabieg pełną kontrolę nad głębokością pracy i zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu naczyń, czy innych ważnych struktur tkankowych - np. nerwów. Zwiększa więc bezpieczeństwo i skuteczność procedury odsysania tłuszczu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pacjentce (lub pacjentowi - bo i panowie coraz częściej decydują się na ten zabieg) komfort i brak bólu. Po procedurze na skórze może być widoczne zasinienie oraz lekki obrzęk, ale utrzymują się maksymalnie kilka dni. Dla osób, które nieraz latami próbowały pozbyć się drugiego podbródka najważniejsze jest to, że efekty liposukcji są trwałe, a zabieg wystarczy wykonać raz. Trzeba jednak pamięć, że jeśli pacjent nie będzie prowadził zdrowego stylu życia i nie zadba o kondycję ciała, rezultaty mogą z czasem się zmniejszyć. Zabiegi estetyczne nie są bowiem alternatywą dla codziennego dbania o siebie.

Zalecenia do liposukcji podbródka:

  1. zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej w okolicy brody,
  2. potrzeba wymodelowania okolicy brody i owalu twarzy,
  3. redukcja lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej u osób relatywnie szczupłych,
  4. oporna tkanka, która nie zmniejsza się na skutek innych zabiegów (np. HIFU),
  5. brak wyraźnie widocznej linii żuchwy i szyi.

Przebieg liposukcji podbródka

Liposukcja podbródka jest procedurą inwazyjną, wymagającą miejscowego znieczulenia, więc jej przeprowadzenie zawsze powinna poprzedzać konsultacja z lekarzem specjalistą, a także wykonanie niezbędnych badań i wykluczenie przeciwwskazań do jej wykonania. Lekarze pracujący w klinice medycyny estetycznej w Katowicach - NL Clinic, przykładają ogromną wagę do kwalifikacji pacjenta, dzięki czemu wykonywane u nas procedury są bezpieczne i przemyślane w każdym detalu, a dzięki temu gwarantują oczekiwane i trwałe efekty. Przed, w trakcie i po zabiegu otaczamy naszych pacjentów opieką i oferujemy im wsparcie na każdym etapie leczenia.

Odsysanie tłuszczu efekty

Efekty strzykawkowej lipolizy podbródka są widoczne praktycznie od razu - i za to pacjenci wysoko cenią tę procedurę estetyczną. Warto jednak wyjaśnić już podczas konsultacji, że na pełne efekty zabiegu trzeba poczekać do kilku tygodni, czyli do momentu ustąpienia obrzęku pozabiegowego oraz regeneracji okolicy poddanej odsysaniu tłuszczu. Ważne jest stawianie się na wizyty kontrolne i stosowanie się do zaleceń lekarza. Specjalista obserwując efekty u danego pacjenta może zalecić np. zabieg drenujący (w przypadku utrzymującego się obrzęku limfatycznego), czy noszenie specjalnych opasek i taśm uciskowych. Absolutnie nie można korzystać z takich rozwiązań na własną rękę. Normalne jest też, że okolica zabiegowa może pozostawać przez kilka dni po procedurze tkliwa i bolesna. Dobry lekarz - a tylko najlepsi specjaliści na poziomie master wykonują takie zabiegi w NL Clinic - wyjaśni pacjentowi cały proces gojenia. Przez ok. 14 dni po liposukcji podbródka należy zrezygnować z aktywności fizycznej i korzystania np. z sauny czy basenu.

Liposukcja podbródka przeciwwskazania

Zabieg odsysania tłuszczu z podbródka za pomocą kaniuli to popularna i bezpieczna technika, jednak, jak każda procedura medycyny estetycznej, ma swoje ograniczenia i nie może być wykonywana u każdego pacjenta. W tym wypadku najczęstsze przeciwwskazania to:

 

●      aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze,

●      choroby nowotworowe i guzy niewiadomego pochodzenia,

●      niewydolność wątroby,

●      nieleczona cukrzyca,

●      ciąża i okres laktacji.

●      zaburzenia krążenia i krzepnięcia krwi (w tym przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych),

●      schorzenia autoimmunologiczne,

●      uczulenie na środki znieczulające,

●      choroby psychiczne.

Modelowanie podbródka w NL Clinic

Po przeprowadzeniu liposukcji strzykawkowej podbródka i pełnym wygojeniu się obszaru poddawanego procedurze można wykonać inne zabiegi, które dodatkowo zapewnią efekt liftingu i zwiększą napięcie wiotkiej skóry brody. Niektórzy specjaliści wykorzystują w tym celu nici liftingujące, inni stawiają na innowacyjne technologie. Eksperci opiekujący się pacjentami w NL Clinic - lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy - ściśle współpracują, aby zaproponować pacjentom najskuteczniejsze i najbardziej bezpieczne rozwiązania. Jeśli zastanawiasz się nad tego typu zabiegami - zadzwoń do nas i umów się na konsultację: 881 202 202.