MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

WIOTKA SKÓRA


Skóra twarzy, szyi i dekoltu wraz z wiekiem traci jędrność i sprężystość – staje się cienka, wiotka i brak jej zdrowego blasku. Dzieje się tak na skutek fizjologicznych procesów, ale utratę jędrności mogą też przyspieszyć i nasilić określone czynniki. Nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia są w stanie zahamować niekorzystne zmiany i przywrócić skórze naturalnie jędrny, młody wygląd.

 

 

PRZYCZYNY WIOTKOŚCI SKÓRY


Za jędrność, elastyczność i sprężystość skóry odpowiada jej wewnętrzne „rusztowanie”,  zbudowane z tzw. białek podporowych – kolagenu i elastyny. Niestety, wraz z wiekiem nasz organizm wytwarza ich coraz mniej, a szkodliwe czynniki zewnętrzne i wewnętrzne powodują uszkodzenie i osłabienie już istniejących w rusztowaniu włókien. Stają się one kruche i łamliwe, powodując zaburzenia w strukturze skóry.

Za degradację kolagenu i elastyny odpowiadają m.in. zmiany hormonalne (spadek poziomu estrogenów), nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (tzw. fotostarzenie), przewlekły stan zapalny w organizmie (inflammaging), nasilona glikacja oraz stres oksydacyjny, czyli atak wolnych rodników.

OBJAWY STARZENIA SIĘ SKÓRY


Typowe, widoczne objawy starzenia się skóry:

-cienka, wręcz „papierowa” skóra,
-widoczne zmarszczki i bruzdy,
-wiotka, „luźna” skóra,

-utrata wyraźnego konturu twarzy,

-nasilenie zmian grawitacyjnych (tzw. „chomiki” i „linie marionetki”),
-nierównomierna struktura skóry,

-ziemisty, poszarzały koloryt cery.

ZABIEGI UJĘDRNIAJĄCE SKÓRĘ


Kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii oferują szereg skutecznych rozwiązań pozwalających przywrócić skórze utraconą jędrność i gęstość. Ich zadaniem jest pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, elastynowych i kwasu hialuronowego, wypełnienie i przywrócenie skórze młodzieńczej sprężystości. W tym celu wykorzystuje się zaawansowane technologie odmładzające oraz składniki aktywne o potwierdzonej badaniami skuteczności.

Specjalista – lekarz lub kosmetolog, podczas profesjonalnej konsultacji ocenia stan i potrzeby skóry, dzięki czemu może dobrać efektywną i bezpieczna kurację ujędrniającą. Klinika medycyny estetycznej w Katowicach ma w swojej ofercie najbardziej zaawansowane i skuteczne zabiegi anti-aging i zagęszczające strukturę wiotkiej skóry.

NAJSKUTECZNIEJSZE ZABIEGI UJĘDRNIAJĄCE


Peeling medyczny Glow X-9

to nowoczesna kuracja biostymulująca w formie peelingu chemicznego. W zabiegu wykorzystuje się szereg efektywnych substancji aktywnych, które synergicznie potęgując swoje działanie stymulują skórę do regeneracji, rewitalizują i zagęszczają jej strukturę. 

Mezoterapia igłowa

to jeden z najpopularniejszych na świecie, małoinwazyjnych zabiegów wpływających korzystnie na strukturę skóry. Podczas procedury płytko wstrzykuje się odpowiednio dobrany do problemu koktajl substancji aktywnych, które stymulują do odnowy i rewitalizują skórę.

Zabieg frakcyjny 

to nowoczesna kuracja estetyczna oparta o technologię radiofrekwencji. Zabieg może działać na różnej głębokości, w zależności od potrzeb terapeutycznych. System frakcjonowania energii sprawdza się w zabiegach ujędrniających i zmniejszających zmarszczki.

Termolifting DIONE

to zabieg napinający wiotką skórę wykonywany za pomocą nowoczesnej aparatury łączącej tradycyjną radiofrekwencję mikroigłową RF z innowacyjnym generatorem 470kHz. Emitowana energia dociera do skóry właściwej, a nawet do warstwy mięśniowo-powięziowej (SMAS). Ujędrnia i zagęszcza skórę, stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny.

Skin booster

to zabieg na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego stymulujący produkcję nowych włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry. Ujędrnia wiotką skórę, nawilża i zapewnia efekt wypełnienia.

Crystalys

to zabieg medycyny estetycznej na bazie hydroksyapatytu wapnia, służący do wypełniania zmarszczek oraz modelowania konturów twarzy. Zapewnia długotrwałe efekty i daje wszechstronne możliwości korygowania oznak starzenia się i utraty jędrności skóry.

Terapia kolagenowa

ma działanie regenerujące i odbudowujące. Poprawia elastyczność i jędrność skóry. Preparat na bazie kolagenu podaje się głęboko w skórę, co stymuluje ją do produkcji nowych włókien tego białka. Zabieg jest bezpieczny, daje błyskawiczne efekty i pozwala natychmiast wrócić do codziennych aktywności.

Stymulatory tkankowe

to aktywne substancje, które podawane bezpośrednio do skóry pobudzają ją do regeneracji i odbudowy, stymulując wytwarzanie kluczowych białek podporowych – kolagenu i elastyny. Opóźniają wystąpienie oznak starzenia się i zmniejszają widoczność już istniejących zmian.

Nici liftingujące

to nowoczesna kuracja estetyczna, która modeluje owal twarzy, błyskawicznie niweluje wiotkość i napina skórę. Zmniejsza widoczność zmarszczek i zapewnia globalny efekt odmładzający. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie pozostawia blizn.

Laserowe odmładzanie skóry

to zabieg polagający na naświetlaniu skóry wiązką lasera. W trakcie zabiegu skóra pogrzewa się w przyjemny sposób. Światło lasera wnika w skórę i stymuluje powstawanie kolagenu. Skóra staje się bardziej napięta i gładka. Laserem można również zmniejszyć w trakcie zabiegu przebarwienia.

EFEKTY ZABIEGÓW UJĘDRNIANIA SKÓRY


Efekty zabiegów estetycznych zagęszczających skórę:

-widoczne zagęszczenie i ujędrnienie skóry,

-wymodelowany, młodzieńczy owal twarzy,

-efekt liftingu, czyli poprawa napięcia wiotkiej tkanki,

-wypełnienie bruzd i zmarszczek, także mimicznych,

-poprawa kondycji i przywrócenie zdrowego kolorytu cery.

POLECANE ZABIEGI KOSMETYCZNE:


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!