MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

JAK ODZYSKAĆ SYLWETKĘ PO CIĄŻY ?


Ciąża to okres, gdy na ciele kobiety zachodzą fizyczne zmiany. Pod wpływem nadmiernego rozciągania się skóra staje się wiotka, powstają rozstępy i cellulit. Po urodzeniu dziecka na ciele można zauważyć nadmiar skóry na brzuchu, oraz zbędne kilogramy na ciele. Te zmiany nie działają często dobrze na kobiecą psychikę, takie problemy prowadzą czasem do złego samopoczucia i niskiej samooceny. Niestety mało, która „świeża” mama, ma czas na codzienne ćwiczenia czy stosowanie specjalnej diety odchudzającej. A nawet, jeśli już się taka „szczęściara” znajdzie, to i tak nie uzyska tak zadowalających efektów jak po zabiegach usuwanie miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej, czy mezoterapii w salonie medycyny estetycznej. To krótkie i bezbolesne zabiegi, bez potrzeby użycia silnej woli. Po kuracji, skóra się rozjaśni, nabierze napięcia, rozstępy i cellulit i zbędne kilogramy zostaną zredukowane.

PO CIĄŻY


Cellulit - ten problem zazwyczaj wywołują wahania hormonalne, powodując zwiększoną przepuszczalność naczyń, co przyczynia się do obrzęków i cellulitu. Pojawia się na brzuchu, udach i pośladkach powodując wyraźne nierówności. Dotykając zmienionego fragmentu ciała można wyczuć grudki, natomiast skóra jest mało elastyczna i wygląda nieestetycznie.

Rozstępy –  to efekt gwałtownego przyrostu wagi ciała w ciąży, ale także burzy hormonalnej, która toczy się w ciele. Na powstanie rozstępów po ciąży najbardziej narażone są kobiety o jasnej karnacji.

Nadwaga – po narodzinach dziecka, wciąż widać wyraźnie powiększony, wystający brzuch oraz brak talii.
Przebarwienia - plamy pigmentacyjne nie są groźne, ale ze względu na swoje położenie (zazwyczaj twarz) i rozległość mogą być szpecące i mało atrakcyjne.

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ, KTÓRE ZREDUKUJĄ TE PROBLEMY:


Zabiegi redukujące cellulit:
Mezoterapia igłowa – przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Rozbija cellulit.
Cavi-Lipo – to urządzenie ze specjalną głowicę zabiegową CELLU, przeznaczoną wyłącznie do rozbijania cellulitu. Powoduje ona, że zawartość komórek ulega upłynnieniu, powoduje wyrównanie ich struktury. W wyniku tego działania skóra staje się jędrniejsza i gładsza, a efekt „pomarańczowej skórki” zostaje znacznie zredukowany.

Zabiegi na rozstępy:

Mikrodembrazja – pobudza skórę do regeneracji, usuwając przy tym stary naskórek. Wyraźnie spłyca rozstępy, a pierwsze efekty widać zaraz po zabiegu. Zalecana jest seria od 2 do 4 zabiegów.

Mezoterapia – w uszkodzone tkanki wstrzykiwane są koktajle z różnych substancji. Seria kilku zabiegów spłyca rozstępy, ale tylko pod warunkiem, że zabiegi są robione regularnie. Zazwyczaj należy je robić co 10–14 dni, a potrzeba co najmniej 4–5 zabiegów.

Peelingi medyczne – złuszczają martwy naskórek przy pomocy kwasów organicznych. Spłycając w ten sposób rozstępy, pobudzają procesy regeneracji skóry właściwej, co odbudowuje uszkodzone w trakcie powstawania rozstępów włókna kolagenowe. Ilość zabiegów ustala lekarz.

Zabiegi na nadwagę (lekką):

Cavi-Lipo – przy pomocy ultradźwięków, urządzenie rozbija tkankę tłuszczową w miejscach trudnych do otłuszczenia (twarz, brzuch, łokcie, kolana itp.). Wysmukla sylwetkę.

 

Aqualyx – to preparat wprowadzany w ciało poprzez iniekcję, co prowadzi do szybkiego rozpuszczenia tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty działania preparatu powinny pojawić się w 2-3 tygodnie po zabiegu (zmniejszony obwód ud, brzucha i ramion). Kuracja powinna być powtarzana, co 3 tygodnie. Zalecana jest seria 5-7 zabiegów

Zabiegi na przebarwienia:

Peeling chemiczny – działają rozjaśniająco, jednocześnie odmładzając skórę. Na przebarwienia stosuje się najczęściej łagodne, wieloskładnikowe mieszanki kwasów.

 

Mezoterapia (Aqua Shine BR) – rozjaśnia i rozświetla skórę. Spowalnia syntezę melaniny. Najlepiej wykonać 4-6 zabiegów w odstępie 1 -2 tygodniowym.

 

Mikrodembrazja -  naskórek jest mechaniczne ścierany za pomocą głowicy diamentowej lub drobin korundu. Po kuracji zwiększa się synteza kolagenu i elastyny, a naskórek jest pogrubiony. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Należy wykonać serię zabiegów, aby efekt był wystarczająco zadowalający.


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!