MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

JAK DBAĆ O CIAŁO PO CIĄŻY?


Ciąża to okres, gdy na ciele kobiety zachodzą fizyczne zmiany. Pod wpływem nadmiernego rozciągania się skóra staje się wiotka, powstają rozstępy i cellulit. Po urodzeniu dziecka na ciele można zauważyć nadmiar skóry na brzuchu, oraz zbędne kilogramy na ciele. Te zmiany nie działają często dobrze na kobiecą psychikę, takie problemy prowadzą czasem do złego samopoczucia i niskiej samooceny. Niestety mało, która „świeża” mama, ma czas na codzienne ćwiczenia czy stosowanie specjalnej diety odchudzającej. A nawet, jeśli już się taka „szczęściara” znajdzie, to i tak nie uzyska tak zadowalających efektów jak po zabiegach usuwanie miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej, czy mezoterapii w salonie medycyny estetycznej. To krótkie i bezbolesne zabiegi, bez potrzeby użycia silnej woli. Po kuracji, skóra się rozjaśni, nabierze napięcia, rozstępy i cellulit i zbędne kilogramy zostaną zredukowane.

SYLWETKA PO CIĄŻY


Cellulit

ten problem zazwyczaj wywołują wahania hormonalne, powodując zwiększoną przepuszczalność naczyń, co przyczynia się do obrzęków i cellulitu. Pojawia się na brzuchu, udach i pośladkach powodując wyraźne nierówności. Dotykając zmienionego fragmentu ciała można wyczuć grudki, natomiast skóra jest mało elastyczna i wygląda nieestetycznie.

Rozstępy

To efekt gwałtownego przyrostu wagi ciała w ciąży, ale także burzy hormonalnej, która toczy się w ciele. Na powstanie rozstępów po ciąży najbardziej narażone są kobiety o jasnej karnacji.

Nadwaga

po narodzinach dziecka, wciąż widać wyraźnie powiększony, wystający brzuch oraz brak talii.

Przebarwienia

plamy pigmentacyjne nie są groźne, ale ze względu na swoje położenie (zazwyczaj twarz) i rozległość mogą być szpecące i mało atrakcyjne.

REKOMENDOWANE ZABIEGI


Fala Radiowa


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!