MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Zabiegi w seriach - dlaczego to takie ważne ?

Zabiegi kosmetyczne w seriach

Zabiegi w seriach – dlaczego to takie ważne?

Wielu pacjentów, decydujących się na zabiegi medycyny estetycznej spodziewa się spektakularnych efektów już po pierwszym zabiegu. Oczywiście, medycyna estetyczna posiada w swoim wachlarzu również takie zabiegi, które dają efekt bezpośrednio po ich  wykonaniu. Należy zaliczyć do nich zabiegi z wypełniaczami, czy toksyną botulinową. Warto mieć jednak świadomość, że niektóre zabiegi medycyny estetycznej wymagają powtarzania, w celu osiągnięcia ostatecznego efektu. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego w pewnych sytuacjach wskazane są zabiegi w seriach?

 

Zabiegi w seriach - jakie zabiegi wymagają systematycznego wykonywania?

Zabiegi, które powinno się wykonywać w seriach, to przede wszystkim zabiegi rewitalizujące i pielęgnacyjne. Tego rodzaju zabiegi mają na celu ogólną poprawę wyglądu i stanu skóry. Seryjne wykonywanie polecane jest w odniesieniu do takich zabiegów, jak mezoterapia, peelingi medyczne, czy też zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych.

Dlaczego zabiegi te powinno wykonywać się seryjnie?

 

Przyczyną jest nic innego, niż fizjologia i naturalne procesy zachodzące w obrębie skóry. Mowa tutaj o zjawisku turn-over, które polega na cyklicznym złuszczaniu się naskórka, czyli powierzchniowej warstwy skóry. Ma to miejsce średnio co 28-30 dni. Z tego właśnie powodu, zabiegi poprawiające kondycję skóry powinno wykonywać się częściej, niż raz na miesiąc. Taka systematyczność pozwala na wnikanie substancji odżywczych do głębszych warstw skóry. Przy pierwszym zabiegu substancje aktywnie nie przenikają głębiej, niż powierzchniowa warstwa naskórka. Powtarzanie zabiegu średnio, co 2 tygodnie pozwala na głębszą penetrację substancji aktywnej, ponieważ część komórek naskórka uległa w tym czasie złuszczeniu.

 

Mezoterapia w seriach

Mezoterapia to popularny zabieg medycyny estetycznej, który jest doskonałym przykładem na to, że zabiegi rewitalizujące powinny wykonywane być w seriach. Mezoterapia polega na śródskórnym podawaniu substancji aktywnych, dzięki którym skóra jest lepiej nawilżona i dochodzi w niej do zapoczątkowania procesów naprawczych. Lekarze medycyny estetycznej zalecają wykonywanie mezoterapii w seriach, co 2 tygodnie, przez około 2 miesiące. Po tym czasie, średnio co 2-3 miesiące można powtarzać zabiegi w celu podtrzymania korzystnych efektów.

 

Peelingi w seriach

Kolejnym zabiegiem medycyny estetycznej, który powinien wykonywany być
w seriach jest peeling medyczny. Jest to zabieg, który ma na celu złuszczenie naskórka. Wyróżniamy peelingi chemiczne, fizyczne, jak i mechaniczne. Szczególnie popularne są peelingi chemiczne z użyciem kwasów takich, jak kwas mlekowy, czy kwas glikolowy. Lekarze medycyny estetycznej zalecają kilkukrotne powtórzenie tego zabiegu, w celu osiągnięcia zadowalającej poprawy jakości skóry. Peelingi w seriach poprawiają metabolizm skóry, stymulują produkcję kolagenu przez fibroblasty, a co więcej - poprawiają strukturę skóry poprzez pogrubienie skóry właściwej.

 

Systematyczność i regularne zabiegi kosmetyczne oraz medycyny estetycznej dają szansę na osiągnięcie trwalszych i bardziej spektakularnych efektów. Z tego względu, warto poświęcić swój czas i zdecydować się na zabiegi w seriach.