Nici liftingujące - najnowsze rozwiązania


Nici liftingujące - najnowsze rozwiązania

W medycynie estetycznej ważne jest uniesienie tkanek, poprawienie owalu twarzy i widoczne odmłodzenie - właśnie te efekty można osiągnąć w sposób małoinwazyjny, dzięki zastosowaniu nici liftingujących. Jak działają popularne nici liftingujące PDO? Co należy wiedzieć o najnowszych rozwiązaniach w zakresie stosowanie nici liftingujących?


Nici liftingujące - efekty i sposób działania

Na wstępie warto uzmysłowić sobie, jak działają nici liftingujące. Popularne nici PDO to syntetyczne włókna, które wszczepia się pod skórę. Te nici liftingujące są zbudowane z materiałów wchłanialnych - oznacza to, że po jakimś czasie (średnio po 8 miesiącach) ulegają rozpuszczeniu, jednak efekt ich działania utrzymuje się nawet do 2 lat.


Nici liftingujące, PDO zdolne są stymulowania syntezy kolagenu - najważniejszego białka strukturalnego, które buduje skórę, dzięki czemu poprawiają widocznie jej wygląd i przeciwdziałają starzeniu. Sprawia, to że bezoperacyjny lifting nićmi jest świetną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów z użyciem skalpela.

Spring Thread - nowoczesne nici liftingujące na lata


Dużym osiągnięciem medycyny estetycznej było wprowadzenie na rynek nici Spring Thread. Są to niewchłanialne nici poliestrowo-silikonowe, które mimo swojej wytrzymałości, zachowują również elastyczność. Nici Spring Thread to nici liftingujące z haczykami na całej długości. Obecność haczyków umożliwia odpowiednie zakotwiczenie nici w tkance. Są to nici niewchłanialne, co sprawia, że zapewniają efekt liftingu przez lata.


Nici Spring Thread można wykorzystać do liftingu twarzy, szyi, dekoltu, ale także pośladków, brzucha lub ud. Co ważne, po zabiegu z użyciem tych nowoczesnych nici możliwe jest korzystanie z innych usług medycyny estetycznej takich, jak lasery frakcyjne, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, czy lipotransfer. Zabieg nićmi liftingującymi Spring Thread daje szansę na trwałą i pełną rewitalizację skóry bez skalpela.


Nici Aptos - lifting i nawilżenie w jednym


Kolejnym, interesującym rozwiązaniem są nici Aptos, które wykonane są z wchłanialnego materiału, zawierającego między innymi kwas mlekowy. Dodatek kwasu mlekowego sprawia, że nici te nie tylko poprawiają kontur twarzy, ale również stymulują procesy regeneracyjne.


Nici Aptos stymulują wytwarzania w skórze cennych substancji nawilżających. Związki te wiążą wodę, dzięki czemu skóra jest zdecydowanie bardziej jędrna i napięta. W tym przypadku efekt odmłodzenia nie wynika tylko z podniesienia owalu twarzy, ale również z poprawy uwodnienia skóry. Nici te można zastosować w celu liftingu praktycznie w każdym miejscu naszego ciała. Całkowite rozpuszczenie tego rodzaju nici następuje do roku po zabiegu. 


Lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących stają się coraz nowocześniejsze i bezpieczniejsze. W celu określenia wskazań do tego zabiegu, warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej i wraz z lekarzem wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojej skóry.