MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Nici liftingujące - najnowsze rozwiązania


Nici liftingujące - najnowsze rozwiązania

W medycynie estetycznej ważne jest uniesienie tkanek, poprawienie owalu twarzy
i widoczne odmłodzenie - właśnie te efekty można osiągnąć w sposób małoinwazyjny, dzięki zastosowaniu nici liftingujących. Jak działają popularne nici liftingujące PDO? Co należy wiedzieć o najnowszych rozwiązaniach w zakresie stosowanie nici liftingujących?

 

Nici liftingujące - efekty i sposób działania

 

Na wstępie warto uzmysłowić sobie, jak działają nici liftingujące. Popularne nici PDO to syntetyczne włókna, które wszczepia się pod skórę. Te nici liftingujące są zbudowane
z materiałów wchłanialnych - oznacza to, że po jakimś czasie (średnio po 8 miesiącach) ulegają rozpuszczeniu, jednak efekt ich działania utrzymuje się nawet do 2 lat.

 

Nici liftingujące, PDO zdolne są stymulowania syntezy kolagenu - najważniejszego białka strukturalnego, które buduje skórę, dzięki czemu poprawiają widocznie jej wygląd
i przeciwdziałają starzeniu. Sprawia, to że bezoperacyjny lifting nićmi jest świetną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów z użyciem skalpela.

 

Nici poliestrowo-silikonowe

 

Dużym osiągnięciem medycyny estetycznej było wprowadzenie na rynek nici poliestrowo-silikonowych, które mimo swojej wytrzymałości, zachowują również elastyczność. Posiadają haczyki na całej długości. Obecność haczyków umożliwia odpowiednie zakotwiczenie nici
w tkance. Są to nici niewchłanialne, co sprawia, że zapewniają efekt liftingu przez lata.

 

Nici można wykorzystać do liftingu twarzy, szyi, dekoltu, ale także pośladków, brzucha lub ud. Co ważne, po zabiegu z użyciem tych nowoczesnych nici możliwe jest korzystanie z innych usług medycyny estetycznej takich, jak lasery frakcyjne, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, czy lipotransfer. Zabieg nićmi liftingującymi daje szansę na trwałą i pełną rewitalizację skóry bez skalpela.

 

Nici z kwasem mlekowym - lifting i nawilżenie w jednym

 

Kolejnym, interesującym rozwiązaniem są nici, które wykonane są z wchłanialnego materiału, zawierającego między innymi kwas mlekowy. Dodatek kwasu mlekowego sprawia, że nici te nie tylko poprawiają kontur twarzy, ale również stymulują procesy regeneracyjne.

 

Nici z kwasem mlekowym stymulują wytwarzanie w skórze cennych substancji nawilżających. Związki te wiążą wodę, dzięki czemu skóra jest zdecydowanie bardziej jędrna i napięta. W tym przypadku efekt odmłodzenia nie wynika tylko z podniesienia owalu twarzy, ale również
z poprawy uwodnienia skóry. Nici te można zastosować w celu liftingu praktycznie w każdym miejscu naszego ciała. Całkowite rozpuszczenie tego rodzaju nici następuje do roku po zabiegu. 

 

Lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących stają się coraz nowocześniejsze i bezpieczniejsze. W celu określenia wskazań do tego zabiegu, warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej i wraz z lekarzem wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojej skóry.