MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Jak się pozbyć cellulitu


Jak się pozbyć cellulitu

Gdy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca większość z nas orientuje się, że rozebranie się na plaży może stanowić dla nas problem. Długa zima często powoduje, że stajemy się mniej aktywni fizycznie, przestajemy korzystać z zabiegów w klinikach kosmetologicznych, za to długie wieczory rekompensujemy sobie przyjemnościami kulinarnymi. Wniosek nasuwa się samoistnie. Nasza sylwetka traci idealny dla nas wygląd. Skóra na ciele staje się szorstka, mało jędrna, w niektórych miejscach zaokrąglona od niechcianej tkanki tłuszczowej, gołym okiem zauważyć można pojawiający się cellulit. Obecnie coraz młodsze pokolenie rozpoczyna walkę z tym defektem kosmetycznym.

Cellulit - co to ?

Najprościej wytłumaczyć to można jako zaburzenia w budowie skóry. Struktura wewnętrznej czy zewnętrznej struktury ud, pośladków lub brzucha zmienia się. Gołym okiem można zauważyć nierówności i grudki, mamy wrażenie, jakby skóra spuchła.

Do głównych przyczyn jego powstawania można zaliczyć zmiany hormonalne, w tym zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, siedzący tryb życia, nieodpowiednią dietę, w której istotny składnik to słodycze oraz fast food. W codziennym funkcjonowaniu brakuje wypijania 1,5 litra wody, świeżych owoców i warzyw. Obcisła bielizna czy odzież również ma wpływ na wygląd naszej sylwetki.

Czy można wygrać z cellulitem?

Na szczęście istnieją metody walki z niechcianą pomarańczową skórką. Gabinety kosmetologiczne i kliniki medycyny estetycznej idealnie poradzą sobie z problemem. Kosmetolodzy wykorzystują do tego różnego rodzaju urządzenia, lekarze medycyny estetycznej wspomagają pacjentów lipolizą iniekcyjną i mezoterapią. Najbardziej spektakularne efekty osiąga się w połączeniu kilku różnych metod.

 

Choć zdarza się, że cellulit wraca, to często mniejszy i łatwiejszy do powtórnego, szybszego usunięcia. Ważną rolę pełni też profilaktyka, jak masaż czy dieta.

Skuteczne usuwanie cellulitu urządzeniami

Bardzo skuteczne są zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem ultradźwięków lub fali radiowej.

Termolifting czyli zabieg medyczny, który wykorzystuje tradycyjny RF oraz innowacyjny generator o częstotliwości ok. 470 kHz, aby skutecznie przyspieszyć regenerację skóry właściwej i poprawić cyrkulacje krwi i zainicjować przebudowę włókien kolagenowych, co prowadzi do długotrwałej regeneracji skóry. W medycynie estetycznej urządzenie to stosuje się do podgrzania głębokich warstw skóry, przez co jest on komfortowy i przyjemny dla klienta, a dodatkowo bardzo skuteczny już od 1 użycia.

Stosując Cavi-Lipo czyli falę ultradźwiękową oddziałujemy bezpośrednio na komórki tłuszczowe, które zmieniają swój stan objętości. Urządzenie to skutecznie zredukuje nam tkankę tłuszczową zlokalizowaną miejscowo, często oporną do wyćwiczenia. Rezultatem będzie węższa talia, nawet do 2 cm po jednym zabiegu.

Obydwa te zabiegi należy wykonać w serii (ok. 6).

Skuteczne usuwanie cellulitu preparatami

W klinice medycyny estetycznej możemy skorzystać z szybszych i bardzo skutecznych zabiegów przy użyciu igły, czyli lipolizy iniekcyjnej lub mezoterapii typowo antycellulitowej. W przypadku miejscowego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej wystarczy zastosować serię zabiegów (około 4-5). Preparaty do lipolizy zawierają medycznie przebadane składniki aktywne, takie jak fosfatydylocholina, wyciąg z karczocha, l karnityna. Jest ona praktycznie bezbolesna, gdyż do zabiegu używa się bardzo cienką igłę. Pozwala usunąć cellulit z pośladków, ud czy brzucha, rozpuszczając przy tym drobne zastoje tłuszczu.

Należy pamiętać, że wszystkie te metody wymagają od pacjenta systematycznych wizyt w klinice medycyny estetycznej. Najlepsze rezultaty osiąga się, łącząc je ze sobą w seriach. Nie możemy zapominać o piciu wody, przynajmniej 1,5 litra, właściwej wadze, racjonalnym odżywianiu oraz aktywności fizycznej. Profilaktycznie warto też wykonywać masaże podciśnieniowe i postępować zgodnie z indywidualnymi zaleceniami usyskanymi na wizycie od kosmetologa.


Jeśłi nie wierzysz już w reklamowane bańki antycellulitowe, masażery antycellulitowe, termo-dermo-antycellulitowe kremy... pro.... 

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia profesjonality.