POJAWIAJĄ SIĘ

ZMARSZCZKI


Zmarszczki są naturalnym skutkiem starzenia się organizmu. Niestety nie dodają nam wdzięku ani seksapilu. Staramy się ich pozbyć szukając kosmetyków, które przywrócą naszej skórze młodość. Jednak kosmetyki dostępne w drogeriach nie są tak skuteczne jak zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej i nigdy po żadnym kremie nie będzie tak widocznych efektów.

SKĄD SIĘ BIORĄ ?

ZMARSZCZKI


Z wiekiem nasze komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą właściwą zaczynają się kurczyć.
Zdolność skóry do regeneracji zmniejsza się i staje się podatna na różnego rodzaju uszkodzenia.
Traci ona swoją elastyczność (zdolność do rozciągania i powrotu do właściwej pozycji).
W wyniku czego powstają zmarszczki (zagięcia) i bruzdy na naszej skórze.


Głównie wyróżniamy zmarszczki :


Mimiczne – są wynikiem pracy mięśni mimicznych twarzy i pojawiają się najczęściej w okolicy oczu kurze łapki, między brwiami lwia zmarszczka, na bocznej powierzchni nosa zmarszczki królicze lub na czole zmarszczka zdziwienia..

Młode osoby, które mają suchą skórę, mogą zauważyć na powierzchni naskórka widoczne linie wyglądające jak zmarszczki, nazywane zmarszczkami liniowymi, papierowymi lub poletkowymi.


Statyczne – powstają po utrwaleniu się zmarszczek mimicznych i poduszkowych (tworzą się podczas ugniatania skóry w czasie snu).

Charakterystyczne dla tego rodzaju jest brak całkowitego zniknięcia po rozciągnięciu się skóry.

Występują jeszcze zmarszczki statyczno-elastotyczne, które powstają u osób z dużym uszkodzeniem słonecznym skóry.


Grawitacyjne – pojawiają się gdy, skóra traci sprężystość i elastyczność oraz zmienia się kontur twarzy.

Skóra mężczyzn nie starzeje się tak szybko jak u kobiet ponieważ jest o 16% grubsza, tłustsza, wolniej wysycha i wiotczeje. Jednak panowie nie doceniają tej zalety, bo źle pielęgnują swoją skórę tzn. myją twarz mydłem i nie używają kremów nawilżających. Skutkiem tych działań są głębokie nierówności.

MEDYCYNA ESTETYCZNA OFERUJE

ZABIEGI, KTÓRE ZREDUKUJĄ ZMARSZCZKI:Wypełniacze – są najczęściej stosowane w celu usunięcia fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek palacza i lwiej bruzdy.  

Toksyna Botulinowa – wstrzykuje się ją domięśniowo lub śródskórnie przy pomocy niewielkiej igły. Niweluje zmarszczki mimiczne twarzy w górnych i dolnych jej partiach szczególnie na czole oraz w okolicy oczu.

Mezoterapia igłowa (nazywana też intradermoterapią) – polega na wprowadzeniu pod skórę aktywnie działających substancji (w zależności od typu zabiegu).

Lifting wolumetryczny (wolumetria) - wykorzystuje się tu specjalną odmianę kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy  i wstrzykiwaną w głębokie warstwy skóry.

Hydrobalans - polega na seryjnym wstrzykiwaniu do skóry specjalnego preparatu kwasu hialuronowego we wszystkie obszary twarzy i ciała, gdzie wymagane jest uzupełnienie nawilżenia i wzmocnienie skóry.

Nici Hialuronowe (inaczej hydrolift  lub soft lifting) - stosuje do tego celu mikrokaniulę, która dostarcza preparat do wybranych obszarów w postaci nici wypełniających linię wzdłuż twarzy.

Peeling medyczny – stosowany do redukcji drobnych zmarszczek. Polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry przy użyciu kwasów organicznych.

Laser frakcyjny - specjalny laser rekondycjonujący skórę.

Rezultaty

Po większości zabiegów, efekty uzyskuje się bardzo szybko. Nierówności są wygładzone lub całkowicie wyeliminowane. Skóra staje się gładka, zwiększa się jej elastyczność i sprężystość.

Starzenie się skóry jest procesem postępującym i nieuchronnym. Zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, stres czy palenie papierosów wpływa na proces powstawania zmarszczek. Jednakże, można go znacznie opóźnić - stosując zabiegi odmładzające w gabinetach medycyny estetycznej. To krótkie, bezpieczne i mało inwazyjne zabiegi a potrafią uczynić cuda w ludzkim wyglądzie.