NADMIERNE

WYPADANIE WŁOSÓW


Łysienie nazywane jest często męską specjalnością, ze względu na to że częściej dotyczy panów i jest bardziej widoczne niż u kobiet.

Etap łysienia, niezależnie od płci i przyczyn, bardzo często wywołują u człowieka przygnębienie, stany depresyjne, niechęć do kontaktów towarzyskich, niskie poczucie własnej wartości, wstyd i kompleksy. Wydaje się że jedynym rozwiązaniem są drogie, bolesne przeszczepy włosów, po których nie raz zostają blizny. W salonie medycyny estetycznej znajdziemy rewelacyjne i równie skuteczne zbiegi, które nie sprawią bólu, ani blizn. To mało inwazyjne zabiegi przeznaczone dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

DLACZEGO ?

WŁOSY WYPADAJĄ


Rodzaje łysiania:

Bliznowaciejące – to zaburzenie prowadzące do zniszczenia mieszka włosowego bez względu na to, czy jest ono powodowane przez proces chorobowy w obrębie samego mieszka, czy też czynniki zewnętrzne.

Niebliznowaciejące:

- łysienie androgenowe – zaczyna się od wypadania włosów w okolicy skroni, czoła i na czubku głowy. Włosy stają się słabe, cienkie i krócej rosną. Po pewnym czasie cebulki i sam włos zanika. Za ten stan odpowiedzialny jest hormon DHT,

- łysienie anagenowe - to przedwczesne zakończenie fazy wzrostu włosa (anagenu), prowadzi w krótkim czasie do jego wypadnięcia  (np. łysienie plackowate),

- łysienie telogenowe - polega na przejściu zbyt dużej ilości włosów w fazę spoczynku (telogenu), co skutkuje zwiększoną utratę włosów po kilku miesiącach.

Przyczyny wypadania włosów:

- gorączka,

- zła dieta,

- długotrwały stres,

- anemia,

- niedoczynność tarczycy,

- ciężkie infekcje,

- choroby włosów,

- hormon DHT,

- chemio- i radioterapia,

- ciąża.

MEDYCYNA ESTETYCZNA OFERUJE

ZABIEGI, KTÓRE ZREDUKUJĄ NADMIERNE WYPADANIE WŁOSÓW:


Zabiegi

-Mezoterapia igłowa gotowymi preparatami– aktywne preparaty wstrzykuje się bezpośrednio w skórę głowy.

-Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym

Obydwie mezoterapie przeprowadza się w seriach, liczba i częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb  pacjenta.

 
Preparaty: Dermaheal HL, Minoxidil, osocze bogatopłytkowe.
 

Efekty

·         zahamowany zostaje proces wypadania włosów,

·         komórki pobudzone są do pracy, co powoduje ich odrastanie,

·         zwiększona jest gęstość i grubość włosów,

·         skóra głowy jest odżywiona oraz poprawia się jej ogólna kondycja.

Przeszczep włosów jest kosztowny, bolesny, istnieje ryzyko infekcji i blizn, natomiast zabiegi w salonie medycyny estetycznej są prawie bezbolesne, mało inwazyjne i często bardzo skuteczne w walce z łysieniem.