WOLUMETRIA TWARZY

LIFTING WOLUMETRYCZNY


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje lekarz.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 60 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESTENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalestencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

Lifting wolumetryczny zwany popularnie „wolumetrią”  to korekta objętości tkanek twarzy.   Zmniejszenie ilości tkanki podskórnej oraz zmniejszenie się ilość i jakość kwasu HA zawartego w skórze, prowadzi do jej zwiotczenia, ale jest to proces możliwy do hamowania i leczenia. Podając wypełniacz w głębsze warstwy skóry - przywracamy w istotnym stopniu utracone właściwości tkanki.

NA CZYM POLEGA ?

WYPEŁNIENIA I MODELOWANIE WOLUMETRYCZNE TWARZY


Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w miejsce wymagające korekty. Oprócz wypełnienia ubytku uzyskujemy także efekt długotrwałej stymulacji komórek skóry. Dzięki temu, po wchłonięciu się preparatu skóra utrzymywana jest w znacznie lepszej kondycji.  Twarz uzyskuje młodszy, proporcjonalny, świeży wygląd. Bruzdy i zmarszczki poddane korekcie są wygładzone i wypełnione, skóra jest rozświetlona i wygląda młodziej. Częściowo, efekty są widoczne bezpośrednio po wykonanym zabiegu.

U pacjentów standardowo wykonuję znieczulenie miejscowe przed zabiegiem. Ponad to stosuję preparaty zawierające środek znieczulający. Daje to poczucie komfortu w trakcie zabiegu.  Po podaniu preparatów może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach. Uzyskany efekt utrzymuje się średnio 6-12 miesięcy. Jego trwałość zależy od okolicy poddanej zabiegowi, wieku pacjenta, trybu życia (palenie papierosów, silne nasłonecznienie, solarium - skraca czas dziania preparatu). Szczegółowe zalecenia postępowania przed i po zabiegu każdy pacjent otrzymuje podczas indywidualnej konsultacji. Preparaty są dobierane indywidualnie dla pacjenta.

WSKAZANIA

LIFTING WOLUMETRYCZNY:


Lifting wolumetryczny - wskazania:

•         Korekta proporcji twarzy,
•         Optyczne powiększenie „kości” policzkowych
•         Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni lub bruzd nosowo-wargowych
•         Modelowanie podbródka
•         Korekta policzków
•         Korekta różnych wad i deficytów objętości ( po indywidualnej konsultacji)

Korzyści w stosunku do innych technik :

•         szybkie i rzeczywiste rezultaty
•         modelowanie twarzy zgodnie z ustaleniami
•         młodszy wygląd


Wolumetria - trwałość efektów

W przypadku popularnych preparatów Voluma, Juvederm oraz innych bazujących na kwasie hialuronowym efekt utrzymuje się nawet do roku.

Wolumetria - przeciwwskazania do zabiegu

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko. Uczulenie na daną substancję (kwas hialuronowy stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i okres karmienia piersią. Szczegółowe zalecenia przekazuję podczas indywidualnej konsultacji przed zabiegiem.
 
Wolumetria - możliwe skutki uboczne

Zabieg jest iniekcją podskórną, zatem mogą pojawić się zaczerwienienia oraz zasinienia. Najczęściej znikają one w przeciągu pierwszych trzech dni. Szczegółowe zalecenia przekazuję podczas indywidualnej konsultacji przed zabiegiem.

Wolumetria - możliwe skutki uboczne

Zabieg jest iniekcją podskórną, zatem mogą pojawić się zaczerwienienia oraz zasinienia. Najczęściej znikają one w przeciągu pierwszych trzech dni. Szczegółowe zalecenia przekazuję podczas indywidualnej konsultacji przed zabiegiem.

Wolumetria - bezpieczeństwo zabiegu

Substancje wykorzystywane do zabiegów są pozyskiwane syntetycznie, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo uczulenia.  W medycynie estetycznej Lifting wolumetryczny uznany jest za zabieg o wysokim stopniu bezpieczeństwa. uznany jest za zabieg o wysokim stopniu bezpieczeństwa.