MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

ODBUDOWA KOLAGENU - ZABIEG SCULPTRA

KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Zabieg trwa 60 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie dla komfortu pacjenta.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

KOLAGEN W SKÓRZE


Budowa naszej skóry to misterna konstrukcja, którą tworzą różne substancje i struktury. Każdy z elementów składowych jest niezwykle istotny dla całej konstrukcji. Jednym z najważniejszych składników budulcowych skóry właściwej jest kolagen, czyli włókniste białko, które razem z elastyną tworzy rusztowanie skóry, zapewniając jej jędrność, sprężystość i elastyczność. Wspiera też działanie nawilżającego i wiążącego wodę kwasu hialuronowego. Nie bez przyczyny więc kolagen nazywany jest często białkiem młodości. Co ciekawe, stanowi aż 80% włókien skóry, a pojedyncze włókienko o średnicy 1 mm potrafi utrzymać ciężar 10 kg!

            Kolagen zbudowany jest z aminokwasów (głównie glicyny, lizyny, proliny i hydroksyproliny), a do jego syntezy niezbędna jest witamina C, miedź i żelazo. Warto mieć świadomość, że stosowany w kosmetykach nie przenika do głębszych warstw skóry, ponieważ ma zbyt wysoką masę cząsteczkową, czyli po prostu - jest za duży.

KWAS HA W SKÓRZEKOLAGEN A UTRATA JĘDRNOŚCI SKÓRY


            Niestety młody wygląd, czyli jędrna i napięta skóra, nie jest nam dany raz na zawsze. Ilość wytwarzanego w skórze kolagenu spada wraz z wiekiem, a po 70 roku życia praktycznie całkowicie zatrzymuje się produkcja nowych włókien.

Pierwsze zmiany spowodowane utratą kolagenu można dostrzec już po 25. roku życia - to drobne zmarszczki i linie. Naukowcy oszacowali, że co rok poziom kolagenu w naszym organizmie spada o 1%. Nie brzmi to groźnie, jednak warto dodać, że w okresie pre- i menopauzalnym w ciągu 5 lat następuje gwałtowny spadek ilości białka młodości - aż o 30%. Co istotne, problem polega nie tylko na spadku liczby włókien, ale też na pogorszeniu się ich jakości - na skutek np. procesu glikacji, stają się kruche i łamliwe, przez co nie zapewniają skórze odpowiedniego wsparcia. W efekcie traci ona objętość, elastyczność i napięcie.

            Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna stawia na rozwiązania, które są w stanie przywrócić skórze młodzieńczą strukturę, zapewniając naturalne i długotrwałe efekty.

PRZYCZYNY SPADKU ILOŚCI KOLAGENU W SKÓRZE:


  1. ekspozycja na promienie UV i wzrost poziomu enzymu niszczącego włókna (kolagenazy),
  2. zwiększone powstawanie wolnych rodników,
  3. smog i zanieczyszczenia środowiska,
  4. palenie papierosów,
  5. uboga w składniki odżywcze dieta,
  6. nasilony proces glikacji, w którym cukier niszczy kolagen,
  7. zaburzenia hormonalne (w tym menopauza).

 

STYMULATOR TKANKOWY SCULPTRA


Jednym z najsilniejszych trendów w medycynie estetycznej są zabiegi biostymulujące, które polegają na iniekcyjnym wprowadzeniu w głąb skóry substancji pobudzających ją do wydzielania kluczowych substancji. Innowacyjny preparat Sculptra ma właśnie takie działanie - naturalnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych i prawidłowo zbudowanych włókien kolagenowych, czyli produkcji kolegenu. Substancją aktywną w składzie preparatu jest kwas L-polimlekowy.

Jak działa Sculptra? Ten biostymulator tkankowy wstrzykuje się w głąb skóry, gdzie wywołuje on kontrolowaną odpowiedź zapalną i prowadzi do neokolagenezy. Efekty kuracji to ujędrniona, wypełniona i wygładzona skóra oraz mniej widoczne linie i zmarszczki. Finalne rezultaty pojawiają się stopniowo, ponieważ cały proces stymulacji wytwarzania kolagenu rozkłada się w czasie. Zaletą jest to, że korzystny efekt narasta stopniowo i utrzymuje się minimum 25 miesięcy.

Zabieg sculptra przed i po - grafika

Grafika poglądowa

Zalety zabiegu stymulacji kolagenu:

●      widoczne i rozwijające się w czasie efekty,

●      długotrwałe rezultaty - ponad 25 miesięcy,

●      wysoka skuteczność i bezpieczeństwo procedury - stosowany od ponad 20 lat,

●      stworzony na bazie biodegradowalnego PLLA (kwasu L-polimlekowego).

 

KWAS POLIMLEKOWY - CO TO JEST?


            Głównym składnikiem aktywnym preparatu Sculptra jest biodegradowalny kwas L-polimlekowy (PLLA), który jest biokompatybilnym ze skórą syntetycznym polimerem. Substancja ta jest od wielu lat stosowana w medycynie m.in. do produkcji implantów oraz jako nośnik bioaktywnych związków. Jest bardzo dobrze przebadany i całkowicie bezpieczny. PLLA po określonym czasie ulega rozkładowi w tkance, a następnie jest usuwany z organizmu. O kilkunastu lat kwas L-polimlekowy jest dopuszczony do stosowania w zabiegach medycyny estetycznej, w tym do korekcji bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek.

EFEKTY ZABIEGU SCULPTRA


            Rezultaty procedury pojawiają się po kilku tygodniach i narastają w kolejnych miesiącach od wizyty w klinice medycyny estetycznej, ponieważ organizm potrzebuje czasu, by zacząć produkować nowe włókna kolagenowe. Warto wyjaśnić pacjentowi, że ta kuracja zapewnia naturalne efekty, które będą stopniowo narastały - nie można tu liczyć na efekt „wow” kilka godzin po opuszczeniu fotela zabiegowego.

Zmiany są delikatne, ale utrzymują się bardzo długo - ponad 2 lata. Po takim czasie należy udać się na konsultację do specjalisty, który zdecyduje o zasadności powtórzenia procedury. Zabiegi podtrzymujące gwarantują świetnie i naturalne efekty. Na początku wykonuje się 2-3 sesje zabiegowe, co 4-6 tygodni, pomaga to uniknąć efektu nadkorekcji i zobaczyć jak skóra reaguje na taką stymulację.

            Działania niepożądane, takie jak np. ból, zaczerwienienie, siniaki, krwiak lub brzęk, mogą wystąpić po pierwszym zabiegu, ale znikają zwykle w ciągu 2-6 dni. W przypadku, gdy utrzymują się dłużej, lub pacjent obserwuje u siebie inne symptomy pozabiegowe, powinien być w kontakcie ze specjalistą, który przeprowadził iniekcję. Powazniejsze działania nieporządane gw. producenta to grudki 1/1000 i twardości 1/10000 iniekcji. Dużo zależy od trzymania dyscypliny pozabiegowej i profesjonalnego podania preparatu. W NL Clinic jesteś w dobrych rękach. Wszelkie dodatkowe informacje udzielamy na konsultacji z kwalifikacją do zabiegu.

WSKAZANIA DO STYMULACJI PRODUKCJI KOLAGENU SCULPTRA:


●      spadek objętości twarzy,

●      utrata napięcia, jędrności i sprężystości,

●      zmarszczki, linie mimiczne i bruzdy,

●      utrata młodzieńczego owalu twarzy,

●      spadek nawilżenia cery,

●      blizny i ubytki.

 

SCULPTRA - WSKAZANIA POZABIEGOWE


Specjalista, który wykonał zabieg zawsze przekazuje pacjentowi szereg zaleceń i wskazówek pozabiegowych. Tak opiekujemy się pacjentami w NL Clinic w Katowicach. W zależności od obszaru należy:

●      masować regularnie okolicę poddaną procedurze - ściśle wg zaleceń lekarza,

●      używać kremów pielęgnacyjnych o bezpiecznym składzie,

●      stosować okłady chłodzące (24 h po zabiegu), aby zmniejszyć obrzęk,

●      unikać słońca, ekstremalnie wysokich bądź niskich temperatur,

●      na kilka dni zrezygnować z sauny i basenu,

●      zachować odstęp zanim wykonamy procedury typu laser, peeling chemiczny itp.

●      nie nakładać makijażu minimum kilka godzin po iniekcji.

 

SCULPTRA - PRZECIWWSKAZANIA


Każdy zabieg estetyczny ma szereg przeciwwskazań, które wykluczają możliwość jego wykonania. Podczas konsultacji z pacjentem, lekarze w NL Clinic przeprowadzają szczegółową konsultację i wywiad, które pomagają dokonać odpowiedniej kwalifikacji do zabiegu, a jednocześnie zapewniają dobre i trwałe efekty.

W przypadku biostymulacji kolagenu preparatem Sculptra przeciwwskazania to:

●      aktywny stan zapalny lub infekcja (wirusowa, bakteryjna, grzybicza) w okolicy zabiegowej,

●      skłonność do tworzenia się blizn przerostowych (keloidów) lub wywiad w tym kierunku,

●      choroby tkanki łącznej (w tym o podłożu autoimmunologicznym),

●      aktywna choroba autoimmunologiczna,

●      ciąża lub okres karmienia.

 

Producent preparatu, stymulatora Sculptra zaleca stosować na policzki, środkową i dolną część twarzy.

UWAGA: preparatu na bazie PLLA nie możemy wstrzykiwać w powieki i w zmarszczki w kącikach oczu (tzw. kurze łapki ), okolice o dużej ruchomości (m.in. mięsień obniżacz kąta ust, zmarszczki wokół górnej wargi, okolica okołooczodołowa), w usta, nos oraz zmarszczki poziome na czole. Tam stosujemy inne rozwiązania.

SCULPTRA OPINIE


Zabieg Sculptra to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby wyglądać młodziej i cieszyć się jędrną, napiętą skórą, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych, nieprzerysowanych efektów. Ta nowoczesne i bezpieczna procedura medycyny estetycznej zapewnia efekt stopniowej odbudowy, regeneracji i wygładzenie zmarszczek. To oryginalny i skuteczny biostymulator tkankowy, dzięki któremu będziesz czuć się jak młodsza wersja samej siebie - zachowując naturalne rysy i wygląd.

 SCULPTRA CENA


SCULPTRA - KWAS POLIMLEKOWY

SCULPTRA

1x150mg

1500 zł

SCULPTRA

2x150mg

2400 zł


POLECANE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ


Preparat można łączyć jednocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak iniekcja z toksyny typu A, mezoterapia lub wypełnianie zmarszczek na bazie kwasu HA.
Efekty zabiegu są długotrwałe i subtelne...


Wchłanialne nici PDO , nici rewitalizujące oraz 3D - nici liftingujące, przynoszą spektakularne efekty w eliminacji zmarszczek, podnoszą i liftingują. Aplikacja nici jest praktycznie  bezbolesna,  nie pozostawia ...


Profhilo to unikalny zabieg odmładzający nie tylko skórę, lecz także tkankę podskórną, która zapewnia bezpośrednie rusztowanie dla skóry. Daje efekty, które do tej pory możliwe były do osiągnięcia tylko przy ....Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!