KTO WYKONUJE
ZABIEG?
Zabieg wykonuje
lekarz medycyny estetycznej
ILE TRWA
ZABIEG ?
Zabieg trwa 60 min.
CZY ZABIEG JEST
BOLESNY ?
Wykonujemy znieczulenie dla komfortu pacjenta.
CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.
Budowa naszej skóry to misterna konstrukcja, którą tworzą różne substancje i struktury. Każdy z elementów składowych jest niezwykle istotny dla całej konstrukcji. Jednym z najważniejszych składników budulcowych skóry właściwej jest kolagen, czyli włókniste białko, które razem z elastyną tworzy rusztowanie skóry, zapewniając jej jędrność, sprężystość i elastyczność. Wspiera też działanie nawilżającego i wiążącego wodę kwasu hialuronowego. Nie bez przyczyny więc kolagen nazywany jest często białkiem młodości. Co ciekawe, stanowi aż 80% włókien skóry, a pojedyncze włókienko o średnicy 1 mm potrafi utrzymać ciężar 10 kg!
Kolagen zbudowany jest z aminokwasów (głównie glicyny, lizyny, proliny i hydroksyproliny), a do jego syntezy niezbędna jest witamina C, miedź i żelazo. Warto mieć świadomość, że stosowany w kosmetykach nie przenika do głębszych warstw skóry, ponieważ ma zbyt wysoką masę cząsteczkową, czyli po prostu - jest za duży.
Niestety młody wygląd, czyli jędrna i napięta skóra, nie jest nam dany raz na zawsze. Ilość wytwarzanego w skórze kolagenu spada wraz z wiekiem, a po 70 roku życia praktycznie całkowicie zatrzymuje się produkcja nowych włókien.
Pierwsze zmiany spowodowane utratą kolagenu można dostrzec już po 25. roku życia - to drobne zmarszczki i linie. Naukowcy oszacowali, że co rok poziom kolagenu w naszym organizmie spada o 1%. Nie brzmi to groźnie, jednak warto dodać, że w okresie pre- i menopauzalnym w ciągu 5 lat następuje gwałtowny spadek ilości białka młodości - aż o 30%. Co istotne, problem polega nie tylko na spadku liczby włókien, ale też na pogorszeniu się ich jakości - na skutek np. procesu glikacji, stają się kruche i łamliwe, przez co nie zapewniają skórze odpowiedniego wsparcia. W efekcie traci ona objętość, elastyczność i napięcie.
Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna stawia na rozwiązania, które są w stanie przywrócić skórze młodzieńczą strukturę, zapewniając naturalne i długotrwałe efekty.
Jednym z najsilniejszych trendów w medycynie estetycznej są zabiegi biostymulujące, które polegają na iniekcyjnym wprowadzeniu w głąb skóry substancji pobudzających ją do wydzielania kluczowych substancji. Innowacyjny preparat Sculptra ma właśnie takie działanie - naturalnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych i prawidłowo zbudowanych włókien kolagenowych, czyli produkcji kolegenu. Substancją aktywną w składzie preparatu jest kwas L-polimlekowy.
Jak działa Sculptra? Ten biostymulator tkankowy wstrzykuje się w głąb skóry, gdzie wywołuje on kontrolowaną odpowiedź zapalną i prowadzi do neokolagenezy. Efekty kuracji to ujędrniona, wypełniona i wygładzona skóra oraz mniej widoczne linie i zmarszczki. Finalne rezultaty pojawiają się stopniowo, ponieważ cały proces stymulacji wytwarzania kolagenu rozkłada się w czasie. Zaletą jest to, że korzystny efekt narasta stopniowo i utrzymuje się minimum 25 miesięcy.
Grafika poglądowa
● widoczne i rozwijające się w czasie efekty,
● długotrwałe rezultaty - ponad 25 miesięcy,
● wysoka skuteczność i bezpieczeństwo procedury - stosowany od ponad 20 lat,
● stworzony na bazie biodegradowalnego PLLA (kwasu L-polimlekowego).
Głównym składnikiem aktywnym preparatu Sculptra jest biodegradowalny kwas L-polimlekowy (PLLA), który jest biokompatybilnym ze skórą syntetycznym polimerem. Substancja ta jest od wielu lat stosowana w medycynie m.in. do produkcji implantów oraz jako nośnik bioaktywnych związków. Jest bardzo dobrze przebadany i całkowicie bezpieczny. PLLA po określonym czasie ulega rozkładowi w tkance, a następnie jest usuwany z organizmu. O kilkunastu lat kwas L-polimlekowy jest dopuszczony do stosowania w zabiegach medycyny estetycznej, w tym do korekcji bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek.
Rezultaty procedury pojawiają się po kilku tygodniach i narastają w kolejnych miesiącach od wizyty w klinice medycyny estetycznej, ponieważ organizm potrzebuje czasu, by zacząć produkować nowe włókna kolagenowe. Warto wyjaśnić pacjentowi, że ta kuracja zapewnia naturalne efekty, które będą stopniowo narastały - nie można tu liczyć na efekt „wow” kilka godzin po opuszczeniu fotela zabiegowego.
Zmiany są delikatne, ale utrzymują się bardzo długo - ponad 2 lata. Po takim czasie należy udać się na konsultację do specjalisty, który zdecyduje o zasadności powtórzenia procedury. Zabiegi podtrzymujące gwarantują świetnie i naturalne efekty. Na początku wykonuje się 2-3 sesje zabiegowe, co 4-6 tygodni, pomaga to uniknąć efektu nadkorekcji i zobaczyć jak skóra reaguje na taką stymulację.
Działania niepożądane, takie jak np. ból, zaczerwienienie, siniaki, krwiak lub brzęk, mogą wystąpić po pierwszym zabiegu, ale znikają zwykle w ciągu 2-6 dni. W przypadku, gdy utrzymują się dłużej, lub pacjent obserwuje u siebie inne symptomy pozabiegowe, powinien być w kontakcie ze specjalistą, który przeprowadził iniekcję. Powazniejsze działania nieporządane gw. producenta to grudki 1/1000 i twardości 1/10000 iniekcji. Dużo zależy od trzymania dyscypliny pozabiegowej i profesjonalnego podania preparatu. W NL Clinic jesteś w dobrych rękach. Wszelkie dodatkowe informacje udzielamy na konsultacji z kwalifikacją do zabiegu.
Specjalista, który wykonał zabieg zawsze przekazuje pacjentowi szereg zaleceń i wskazówek pozabiegowych. Tak opiekujemy się pacjentami w NL Clinic w Katowicach. W zależności od obszaru należy:
● masować regularnie okolicę poddaną procedurze - ściśle wg zaleceń lekarza,
● używać kremów pielęgnacyjnych o bezpiecznym składzie,
● stosować okłady chłodzące (24 h po zabiegu), aby zmniejszyć obrzęk,
● unikać słońca, ekstremalnie wysokich bądź niskich temperatur,
● na kilka dni zrezygnować z sauny i basenu,
● zachować odstęp zanim wykonamy procedury typu laser, peeling chemiczny itp.
● nie nakładać makijażu minimum kilka godzin po iniekcji.
Każdy zabieg estetyczny ma szereg przeciwwskazań, które wykluczają możliwość jego wykonania. Podczas konsultacji z pacjentem, lekarze w NL Clinic przeprowadzają szczegółową konsultację i wywiad, które pomagają dokonać odpowiedniej kwalifikacji do zabiegu, a jednocześnie zapewniają dobre i trwałe efekty.
W przypadku biostymulacji kolagenu preparatem Sculptra przeciwwskazania to:
● aktywny stan zapalny lub infekcja (wirusowa, bakteryjna, grzybicza) w okolicy zabiegowej,
● skłonność do tworzenia się blizn przerostowych (keloidów) lub wywiad w tym kierunku,
● choroby tkanki łącznej (w tym o podłożu autoimmunologicznym),
● aktywna choroba autoimmunologiczna,
● ciąża lub okres karmienia.
Producent preparatu, stymulatora Sculptra zaleca stosować na policzki, środkową i dolną część twarzy.
UWAGA: preparatu na bazie PLLA nie możemy wstrzykiwać w powieki i w zmarszczki w kącikach oczu (tzw. kurze łapki ), okolice o dużej ruchomości (m.in. mięsień obniżacz kąta ust, zmarszczki wokół górnej wargi, okolica okołooczodołowa), w usta, nos oraz zmarszczki poziome na czole. Tam stosujemy inne rozwiązania.
Zabieg Sculptra to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby wyglądać młodziej i cieszyć się jędrną, napiętą skórą, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych, nieprzerysowanych efektów. Ta nowoczesne i bezpieczna procedura medycyny estetycznej zapewnia efekt stopniowej odbudowy, regeneracji i wygładzenie zmarszczek. To oryginalny i skuteczny biostymulator tkankowy, dzięki któremu będziesz czuć się jak młodsza wersja samej siebie - zachowując naturalne rysy i wygląd.
Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?
Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i
wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.