RADIESSE - HYDROKSYAPATYT WAPNIA


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 45 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta. Jednak nie jest to wymagane.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

Jeden z najbardziej oryginalnych preparatów przeznaczonych do wypełnienia zmarszczek oraz do modelowania konturu twarzy. W porównaniu do innych wypełniaczy dostępnych na rynku, cechuje go długotrwałość efektu oraz szeroki wachlarz zastosowań, m.in zwiększa produkcję naturalnego kolagenu oraz poprawia strukturę skóry bez nadmiernego dodawania objętości. Radiesse przywraca objętość tkanek dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Dzięki niemu znikają zmarszczki oraz obwisłe policzki (tzw. chomiczki), a skóra wygląda młodo i promiennie. Efekty utrzymują się ponad roku czasu, a u niektórych pacjentów czasami nawet dłużej. Znakomite rezultaty możliwe są dzięki optymalnemu składowi, w tym hydroksypatytu wapnia, który jest identyczny jak ten, który występuję w ludzkich kościach i zębach. To wszystko gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu.


RADIESSE - PODWÓJNY EFEKT DZIAŁANIA


Podwójny efekt działania Radiesse
Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Składniki Radiesse (m.in. hydroksyapatyt wapnia) pobudzają fibroplasty do produkcji własnego kolagenu, dzięki czemu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna. Stopniowo wchłaniany przez organizm preparat pobudza odnowę włókien kolagenowych przez ponad rok od zabiegu.

Wskazania :


•    modelowania dłoni,

•    modelowania policzków,

•    modelowanie okolic kości jarzmowej

•    modelowanie linii żuchwy,

•    wypełnienie bruzd nosowo – wargowych,

•    wypełnienie zmarszczek,

•    korekta nosa,

•    konieczność zagęszczenie skóry,

•    blizny potrądzikowe.


JAK STOSOWAĆ PREPARAT RADIESSE ?


Radiesse aplikowany jest u pacjentów w różnym przedziale wiekowym. U młodszych osób – stosowany aby dodać objętość policzkom, skorygować kształt grzbietu nosa lub podbródka, natomiast u osób w średnim wieku – spłyca bruzdy nosowo – wargowe, linie marionetki, przywraca wypukłość okolic jarzmowych i zmniejsza nierówną linię żuchwy. Dla osób starszych Rediesse proponuje uzupełnienie ubytków tkanki w okolicy skroni, wygładzenie owalu i odmłodzenie skóry grzbietowej dłoni.
Nie tylko wypełnia zmarszczki, ale także poprawia kondycję skóry m.in. gęstość i objętość.

Główne obszary zabiegowe

Wypełniacz Radiesse jest bezpieczny, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego oraz jest w 100% biokompatybilny tj. wchłania się  sposób naturalny. Dlatego decydując się na kurację, nie trzeba wykonywać testów antyalergicznych. Po zabiegu, spokojnie można wrócić do pełnej aktywności.

Preparat można łączyć jednocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak iniekcja z toksyny botulinowej, mezoterapia lub wypełnianie na bazie kwasu hialuronowego.
Efekty zabiegu są długotrwałe i subtelne. Zazwyczaj wystarczy tylko jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zalecana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz dokona oceny, a w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający.
Czasami mogą pojawić się niepożądane objawy typu: obrzęk, ból, zasinienie czy zaczerwienienie, które zanikają zwykle po 2-3 dniach.

Zalecenia po zabiegu:

•    po 24 godzinach należy rozmasować miejsce podania preparatu, po podaniu preparatu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, ból przy dotyku (utrzymujący się do tygodnia od podania preparatu)
•    proszę wypijać minimum 1, 5 litra płynów dziennie, aby zapewnić właściwe nawilżenie tkanek
•    w dniu podania preparatu nie należy spożywać alkoholu
•    po podaniu preparatu proszę nie korzystać z sauny, kąpieli parowych, basenu, kriokomory w ciągu 1 tygodnia od zabiegu
•    po 2 tygodniach od zabiegu zapraszam na rutynową kontrolę, w razie potrzeby dodatkową korekcję zmarszczek

Preparatem o podobnych właściwościach jest CRYSTALYS.

HYDROKSYAPATYT WAPNIA - RADIESSE, CRYSTALYS

POLECANE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ


Sunekos to nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry. To unikalne połączenie nieusieciowanego kwasu ha i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które ...

Wchłanialne nici PDO , nici rewitalizujące oraz 3D - nici liftingujące, przynoszą spektakularne efekty w eliminacji zmarszczek, podnoszą i liftingują. Aplikacja nici jest praktycznie  bezbolesna,  nie pozostawia ...

Profhilo to unikalny zabieg odmładzający nie tylko skórę, lecz także tkankę podskórną, która zapewnia bezpośrednie rusztowanie dla skóry. Daje efekty, które do tej pory możliwe były do osiągnięcia tylko przy ...


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!