MEDYCYNA ESTETYCZNA ZAMKNIĘTA W PUDEŁKU

dermokosmetyki OBAGI


Obagi kosmetyki

Kosmetyki profesjonalne

Dla wszystkich, którzy doceniają różnice pomiędzy powszechnymi kosmetykami drogeryjnymi a profesjonalnymi farmaceutykami tworzonymi w oparciu o zdobycze najnowszej medycyny, mamy dobrą wieść: już od grudnia można będzie nabyć w Polsce kultowe, amerykańskie dermokosmetyki cenionej firmy Obagi. Do tej pory dostępne wyłącznie poza granicami naszego kraju, teraz, w wybranych gabinetach medycyny estetycznej, te profesjonalne kosmetyki będą też na wyciągnięcie rąk Polek, kompleksowo lecząc oraz odmładzając ich skórę. Można zadać sobie pytanie: skoro produkty Obagi są tak skuteczne, dlaczego nie uświadczymy ich na drogeryjnych półkach? Aby to zrozumieć, przyjrzyjmy się idei leżącej u podstaw działania tego producenta. Czym różnią się produkty Obagi od zwykłych kosmetyków? Poza smutną, lecz powszechnie znaną prawdą, iż działanie popularnych, tanich kosmetyków jest najczęściej znikome, powierzchowne bądź krótkotrwałe, istnieją dwie podstawowe różnice pomięd

POPULARNE

DERMOKOSMETYKI OBAGI


Silny antyoksydant

w poręcznym aplikatorze .


Skuteczny, wysoki filtr i doskonała konsystencja - Sun Shield Matte SPF 50


Linia kosmetyków OBAGI - sprawdzone, skuteczne rozwiązania.


Wyjątkowe rozwiązanie, dla wyjątkowo delikatnej

i wymagającej skóry wokół oczu.


Szybkie, profesjonalne nawilżenie i regeneracja skóry.

Dla każdej cery.


DERMOKOSMETYKI

OBAGI


SKUTECZNE ROZWIĄZANIA

Po pierwsze, produkty Obagi są owocem gruntownej wiedzy medycznej i kompleksowych badań nad skórą prowadzonych już od 1988 roku przez założyciela firmy, doktora Zeina Obagi. Ich działanie – potwierdzone zarówno w badaniach klinicznych, jak i przez tysiące zadowolonych klientek na całym świecie – jest tak silne, że można je nabyć wyłącznie poprzez lekarzy dermatologów, chirurgów plastycznych, medyczne SPA i renomowanych specjalistów dermatologii estetycznej. Nie będzie bowiem przesady w stwierdzeniu, że efekty stosowania produktów Obagi bywają zbliżone do tych uzyskanych na drodze profesjonalnych zabiegów dermatologicznych bądź estetycznych. Właśnie dlatego kluczową rolę podczas ich stosowania pełni prawidłowe ich dopasowanie do potrzeb danej skóry. Tutaj uwidacznia się druga, zasadnicza różnica pomiędzy produktami Obagi a kosmetykami dostępnymi w pierwszym, lepszym sklepie.


Podczas, gdy producenci sieciowych kosmetyków rzadko kiedy zaprzątają sobie głowy indywidualnymi potrzebami skóry dostosowanymi do jej wieku i stanu, marka Obagi oferuje wyjątkowo bogate i spersonalizowane linie kosmetyków w trosce o jak najlepsze dopasowanie ich działania do konkretnego rodzaju skóry. Podchodząc do skóry nie tylko wyłącznie w kategoriach estetyki, ale także rozumiejąc jej olbrzymią rolę jako ochronnej tkanki niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, firma Obagi znalazła skuteczne rozwiązania dla skóry przedwcześnie się starzejącej, zniszczonej (również promieniowaniem słonecznym), trądzikowej bądź mającej problemy z niewłaściwą pigmentacją, tzw. hiperpigmentacją. Każdy z tych problemów wymaga zupełnie innego rozwiązania i producenci przekonujący, że ich kosmetyki to cudowne remedia leczące dziesięć problemów naraz, niestety zwykle mijają się z prawdą. Często niestety chcemy w to wierzyć, tymczasem tylko wprawne oko specjalisty jest w stanie stwierdzić, które składniki chemiczne danego kosmetyku są jedynie pustymi wypełniaczami bądź konserwantami nieprzyjaznymi skórze, a które mają rzeczywiste, odżywcze bądź lecznicze działanie. Takiej wiedzy nie posiadają niestety sprzedawcy w drogeriach, podobnie jak medycznej wiedzy na temat typów skóry. W praktyce ich „rady” mogą niejednokrotnie bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Dlatego właśnie tylko zindywidualizowane, racjonalne podejście gwarantuje naprawdę widoczne i skuteczne efekty, a zrozumiałym jest, że przy doborze najodpowiedniejszych produktów może pomóc jedynie specjalista.


Rozumiejąc znaczenie hasła przewodniego firmy, „Obagi for life”, jedynie ekspert potrafiący dostrzec indywidualne potrzeby skóry jest w stanie polecić preparaty optymalnie do niej dopasowane w danym momencie życia. A jest w czym wybierać, ponieważ firma Obagi może poszczycić się naprawdę szeroką gamą swoich farmaceutyków.