MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

KOSMETYKI  OBAGI, CZYLI MEDYCYNA ESTETYCZNA ZAMKNIĘTA W PUDEŁKU

SUN SHIELD SPF 50


Sun Shield Matte SPF 50 to szczególny rodzaj preparatu  dla każdego rodzaju skóry chroniącego przed szkodliwym działaniem promieni UVA/UVB. Poza skutecznymi i wysokimi filtrami, odznacza się wyjątkową dla tej dziedziny kosmetyków lekkością konsystencji. Nie tylko nie pozostawia na skórze tłustego filmu, ale wręcz ją długotrwale matuje dzięki swojej lekkiej konsystencji. Z tego też powodu Sun Shield Matte SPF 50 może być bez obaw stosowany pod makijaż. Jest bezzapachowy, delikatny i ceniony również przez sportowców.

OCHRONA PROFESJONALNA

OBAGI SUN SHIELD MATTE SPF 50


Wpływ słońca na skórę


Korzyści płynące ze zdroworozsądkowej ekspozycji na działanie promieni słonecznych są nie do przecenienia. Słońce pomaga w terapii, bądź wręcz leczy takie choroby skóry, jak łuszczyca, łupież, trądzik czy owrzodzenia, podnosi odporność skóry na zakaźne choroby i leczy gruźlicę (za odkrycie tego faktu uhonorowano Nielsa Finsena Nagrodą Nobla). Promienie słoneczne zabijają bakterie i zarazki, obniżają poziom cukru u cukrzyków poprzez zwiększanie wydzielania insuliny, normalizują ciśnienie i podnoszą znacznie poziom hormonu szczęścia, czyli endorfin. Na dodatek słońce stymuluje produkcję witaminy D wzmacniającej kości i chroniącej przed krzywicą.

Nierozsądnym i wręcz szkodliwym byłoby rezygnować ze wszystkich tych dobrodziejstw wyłącznie z obawy – uzasadnionej zresztą – przed np. nowotworami skóry wywoływanymi działaniem promieni słonecznych. Dlatego profilaktyka raka skóry jest obowiązkiem każdego człowieka dbającego nie tylko o swój wygląd, ale o zdrowie i życie. Z drugiej strony, unikanie słońca na dłuższą metę bezsprzecznie również wpłynie negatywnie na nasz stan psychofizyczny.

Fotostarzenie się skóry

Wymiar estetyczny, jak piętna delikatna opalenizna nie musi być kupiony pogorszeniem się kondycji skóry w dłuższym okresie. Odkąd wiemy, że promienie UVA niszczy włókna kolagenowe i elastynowe, powodując szybsze starzenie się skóry oraz jakie są konsekwencje nadmiernej ekspozycji na słońce a w szczególności na promieniowanie UV nauczyliśmy się im zapobiegać.

Aby zatem móc w pełni korzystać ze wszystkich pożytków płynących z ekspozycji na słońce, powinniśmy bezwzględnie zaopatrzyć się w profesjonalny preparat, który naprawdę skutecznie ochroni naszą skórę przed zagrożeniami, jednocześnie nie pozbawiając nas całkowicie korzyści, jakie daje dotyk słońca na skórze.I właśnie tutaj z pomocą przychodzi innowacyjny preparat Sun Shield Matte SPF 50 cenionej marki Obagi, który – jako nieliczni w Polsce – dystrybuujemy w naszym gabinecie Naturallook w Katowicach. Na czym polega jego wyjątkowość i przewaga nad innymi kosmetykami do bezpiecznego opalania?

DLACZEGO TO JEDEN Z NAJLEPSZYCH ?

OBAGI SUN SHIELD MATTE SPF 50


Podczas tworzenia kosmetyków profesjonalnych Obagi ich twórcy koncentrują swoje wysiłki głównie wokół rozwiązania trzech najważniejszych problemów wpływających na pogorszenie stanu skóry, a mianowicie na minimalizowaniu rezultatów przedwczesnego starzenia się skóry, przebarwień, hiperpigmentacji i zmian trądzikowych oraz uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem słonecznym. Zadanie Sun Shield Matte SPF 50  jest nieco inne – jego celem jest niedopuszczenie do powstawania takich uszkodzeń. Dermatolodzy z laboratoriów Obagi zdążyli już przyzwyczaić swoich klientów na całym świecie do tego, że ich preparaty mają działanie kompleksowe i wielokierunkowe. Nie inaczej jest w przypadku preparatu Sun Shield Matte SPF 50. U jego podstaw dermatolodzy z laboratoriów Obagi położyli ochronę przed następującymi konsekwencjami szkodliwego działania promieni


UVA i UVB:

- poparzenia słoneczne
- przebarwienia słoneczne
- szybsze starzenie się skóry
- zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwory skóry
- wiotczenie skóry

Poza skutecznymi i wysokimi filtrami, Sun Shield Matte SPF 50 Obagi odznacza się wyjątkową dla tej dziedziny kosmetyków lekkością konsystencji, dzięki której nie zatykają się pory. Preparat nie tylko nie pozostawia na skórze tłustego filmu, ale wręcz ją długotrwale matuje dzięki swojej lekkiej konsystencji. Z tego też powodu ten dermokosmetyk może być bez obaw stosowany pod makijaż bez obaw, że się nie utrzyma. Ten innowacyjny produkt jest bezzapachowy, delikatny i ceniony również przez sportowców ze względu na swoje dyskretne działanie.

Jak używać Sun Shield Matte SPF 50?


Dla najlepszych i długofalowych efektów najlepiej używać tego dermokosmetyku codziennie rano, bez względu na porę roku. Warto pamiętać, że nie musimy wcale widzieć Słońca ani odczuwać działania promieni słonecznych, by wciąż wywierały wpływ na naszą skórę. Oczywiście nie ma konieczności stosowania preparatu w dni wyjątkowo pochmurne lub deszczowe, ale w okresie wzmożonego promieniowania słonecznego warto posmarować się preparatem Sun Shield Matte SPF 50 ok. 15 minut przed intensywną ekspozycją na słońce i powtarzać zabieg co najmniej co dwie godziny. Dotyczy to zarówno gorących, letnich dni, jak i zimowej ekspozycji, np. na stokach narciarskich. Takie zabezpieczenie się preparatem Sun Shield Matte SPF 50 daje nam pewność ochrony przed promieniowaniem i pozwala cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami Słońca i zdrowej opalenizny bez wyrzutów sumienia.

POLECANE ZABIEGI KOSMETYCZNE: