MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

KOSMETYKI  OBAGI, CZYLI MEDYCYNA ESTETYCZNA ZAMKNIĘTA W PUDEŁKU

PROFESSIONAL C SERUM 


Odmładzające właściwości witaminy C znane są już od dawna, ale tylko Obagi Professional–C Serums dostarczy Ci tak spektakularnych efektów antyoksydacyjnych poprzez ochronę przed środowiskowymi bodźcami stresowymi. Serum Obagi ma wyjątkowo szerokie spektrum działania: nie tylko rozjaśni Twoją skórę i złagodzi jej stany zapalne, ale także uzupełni syntezę kolagenu, rozprawiając się z już istniejącymi oznakami przedwczesnego starzenia się skóry i zapobiegając pojawianiu się następnych. Ponadto, ELASTIderm Eye Serum gwarantuje ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ujędrni i wygładzi skórę oraz pomoże walczyć z łagodną i umiarkowaną hiperpigmentacją, plamami starczymi, a także delikatnymi nierównościami odcienia skóry. Serum nadaje się też idealnie dla osób nieprzygotowanych na agresywniejsze terapie odmładzające.

OBAGI PROFESSIONAL

C SERUMS


Jak skutecznie odmłodzić wygląd  skóry?To pytanie zadają sobie od zarania dziejów cała ludzkość, zwłaszcza zaś kobiety. Dziś wiemy już wprawdzie, jak opóźniać pojawianie się pierwszych zmarszczek, naukowcy i dermatolodzy wciąż jednak trudzą się nad redukowaniem już istniejących, dodając do kosmetyków substancje o coraz dziwniej brzmiących nazwach. Na szczęście wiele przeciwutleniaczy, tj. pożytecznych związków usuwających z ludzkiego organizmu nadmiar wolnych rodników sprzyjających starzeniu, jest już dobrze poznanych. Pośród licznych substancji tego typu odmładzających skórę zwłaszcza jedna zwróciła uwagę specjalistów z laboratoriów Obagi – powszechnie występująca, naturalna, dobrze wszystkim znana witamina C.

Silnie odmładzające właściwości witaminy C są znane naukowcom już od dawna i można ją znaleźć w wielu kosmetykach. O czym jednak wielu z nas nie wie, witamina C jest niezwykle „ulotna”. Jest wyjątkowo nieodporna na działanie powietrza i światła, pod wpływem których się utlenia, przede wszystkim jednak wyjątkowo niechętnie wnika do skóry. Nie dysponując odpowiednim zapleczem laboratoryjnym i dostateczną wiedzą, nietrudno stworzyć kosmetyk, który witaminę C ma tylko w nazwie. Z tego właśnie powodu decydując się na dermoksmetyk powołujący się na witaminę C w składzie, warto zastanowić się, co naprawdę wiemy o jego producencie i czy nasza inwestycja na pewno się zwróci w postaci widocznych i trwałych efektów.

DLACZEGO

OBAGI PROFESSIONAL C SERUM  ?


Seria kosmetyków profesjonalnych Obagi Professional–C Serums, którą można kupić w naszym gabinecie medycyny estetycznej Naturallook na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach, została stworzona w oparciu o gruntowną wiedzę na temat działania witaminy C. Właśnie dlatego seria Obagi dostarcza aż tak spektakularnych efektów antyoksydacyjnych, zwłaszcza w przypadku fotostarzenia. Prześledźmy ideę stojącą za powstaniem tego przełomowego kosmetyku, by zrozumieć, dlaczego kosmetyki profesjonalne Obagi to nie owoc trendów, a gruntownej wiedzy, i dlaczego właściwie działanie witaminy C na skórę jest aż tak wszechstronne.

Obagi Professional–C Serums

Ten jeden, dość powszechnie występujący w naturze, ale dość trudno przyswajalny składnik, wywołuje cały szereg korzystnych działań na skórę.
Doktor medycyny Patricia K. Farris z wydziału dermatologii na Uniwersytecie Medycznym Tulaine w Nowym Orleanie zwraca uwagę na to, że witamina C stosowana miejscowo wzmacnia ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A i B, rozjaśnia skórę mającą problemy z hiperpigmentacją i nierówności odcienia skóry oraz łagodzi stany zapalne skóry. Jest bardzo silnym antyoksydantem, który zapewnia wyjątkowo szeroką ochronę przed środowiskowymi bodźcami stresowymi. Jej właściwościom ochronnym towarzyszy silne działanie regeneracyjne polegające na tym, że stymuluje tworzenie się kolagenu tkankowego oraz proteoglikanów. Ma to szczególne znaczenie dla odzyskania jędrności oraz młodego i zdrowego wyglądu skóry, ponieważ oba te białka tworzą rodzaj wewnętrznej konstrukcji, od której zależy stopień elastyczności skóry. Tymczasem zarówno kolagen, jak i proteoglikany zanikają w miarę upływu czasu.

Twórcy Obagi Professional–C Serums, rozumiejąc doskonale konieczność uzupełniania ich braków w skórze dla procesu odbudowy sprężystości skóry, opracowali serię intensywnie działających, i – przede wszystkim – łatwo wchłaniających się serum, który w całkowicie naturalny sposób suplementują witaminę C wprost w komórki skóry. Jest to możliwe dzięki opracowaniu przełomowej, nowej postaci witaminy C, która opiera się niszczącemu działaniu środowiska zewnętrznego. Wchłanianie kosmetyku w skórę zostało ulepszone poprzez zaimplementowanie specjalistycznych transporterów, za sprawą których aktywna postać witaminy C może zostać przetransportowana w głębsze warstwy skóry.
Dzięki temu również delikatne naczynia krwionośne wzmacniają się w całkowicie naturalnym procesie a skóra wygląda lepiej.


Ceny serum: 10% - 189 zł, 15% - 226 zł, 20% - 282 zł

Profesjonalny krem z witaminą C - Obagi Professional–C Serums, do nabycia w  Natural Look.

POLECANE ZABIEGI KOSMETYCZNE: