SKUTECZNE PROCEDURY NA

NADPOTLIWOŚĆ


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje lekarz.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 45 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta. Jednak nie jest to wymagane.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESTENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalestencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

Nadmierna potliwość dotyka ok 2-3% ludzi, częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Pierwsze objawy zazwyczaj pojawiają się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, a największe nasilenie przypada na wiek 20-30 lat, a więc w okresie najwyższej aktywności towarzyskiej, osobistej czy zawodowej.

Nadmierne pocenie jest problemem, który utrudnia codzienne życie, począwszy od wysiłku fizycznego, po zwykłe kontakty towarzyskie, natomiast  jakość życia spada.
Na szczęście medycyna estetyczna posiada toksynę typu A. Zabiegi preparatami z jej zawartością są niezwykle skuteczna, a sam zabieg jest małoinwazyjny oraz dość prosty do przeprowadzenia.

CO TO JEST ?

NADPOTLIWOŚĆ ?


Pocenie się jest funkcją niezbędną do przeżycia dla ludzkiego organizmu. Pot służy jako czynnik chłodzący ludzkie ciało dzięki procesowi parowania wody, chroniąc tym samym organizm przed przegrzaniem. Patologiczne pocenie się występuje wtedy, gdy wytwarzanie potu przekracza 50mg/5min, tzn. pot spływa strużkami spod pach, kapie z rąk, a wydzielany w ogromnych ilościach na stopach powoduje rozmakanie butów.
Nadmierne pocenie się może występować w postaci uogólnionej lub ograniczonej (np. pocenie się stóp, pach, czoła, owłosionej skóry).

Przyczyny nadmiernego pocenia się:

 

•    choroby gorączkowe (ostre i przewlekłe infekcje, nowotwory),
•    czynniki zewnętrzne (ciepło),
•    emocjonalne (kontakty towarzyskie),
•    metaboliczne (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca, menopauza),
•    neurologiczna (pierwotna lub wtórna nadpotliwość),
•    smakowe (spożywanie m.in. kawy, czekolady, ostrych przypraw),
•    stres,
•    środowiskowe (wilgotność, wysiłek fizyczny).

LECZENIE

NADPOTLIWOŚCI


Przy pomocy bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje niewielką ilość roztworu w miejsca oddalone od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę skóry objętej wzmożoną potliwością. Zabieg trwa ok. 30 minut i daje bardzo zadowalające rezultaty.
Preparat,  powoduje blokadę działania nerwów, zaopatrujących gruczoły potowe, co prowadzi do hamowania  wydzielaniu przez nie potu.

Efekty po zabiegu

 

Pierwsze rezultaty widoczne są po ok. 1 tygodniu, a pełny efekt można zaobserwować po ok. 4 tygodniach od wykonania zabiegu Efekt leczenia utrzymuje się przez 6÷12 miesięcy, niestety później zanika, dlatego kuracja wymaga powtórzenia. W większości przypadków nadpotliwości leczenie tą metodą daje bardzo dobre efekty.
Terapia w gabinecie medycyny estetycznej diametralnie poprawia jakość życia, przywracając pewność siebie, komfort psychiczny, powrót do pełnej aktywności zawodowej i towarzyskiej.

Przeciwwskazania :

•    ciąża,
•    choroby nerwowo-mięśniowe,
•    defekty układu krzepnięcia krwi i jednoczesne przyjmowanie leków, które również mogą wpływać na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe (np. aminoglikozydy lub antybiotyki makrolidowe).